IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

Kvalifikacije za OI - "Lavice" uz mnogo muke POBIJEDILE Paragvaj

Još jedna pobjeda "lavica"

Crnogorske rukometašice su pobjedile  Paragvaj.

Crnogorske rukometašice pobjedom su otvorile kvalifikacioni turnir za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

“Lavice” su na premijeri u Ulmu savladale Paragvaj 30:25.

Daleko je igra našeg tima bila od one koju očekujemo od ekipe Bojane Popović.

Paragvaj je do finiša prvog dijela igrao gol za gol, da bi naše serijom 6:0 završile uvodnih 30 minuta sa prednošću 17:12.

Međutim, vođstvo kao da je uspavalo naše rukometašice.

Paragvaj je polako topio zaostatak i došao na četiri minuta prije kraja na minus jedan i imao napad za izjednačenje.

Na sreću, nije ga iskoristio, a onda je završnica, kao i u prvom poluvremenu, pripala našim djevojakama, koje su bez neizvjesnosti privele meč kraju.

Dijana Mugoša dala je devet, Jelena Despotović dala je pet, a po četiri Itana Grbić i mlada Anastasija Marsenić, koja je odlično iskoristila minutažu.

Armel Atingre imala je osam odbrana u drugom dijelu, dok je šest uspješnih intervencija u prvom poluvremenu upisala Marina Rajčić.

U selekciji Paragvaja devet golova sjajne Fernande Insfran.

U subotu će od 14 sati Crna Gora igrati protiv Njemačke, koja je na premijeri pobijedila Sloveniju 31:25.

TOK MEČA:

Odličan finiš prvog dijela “lavica” za 17:12 na poluvremenu.

58. minut – Dva gola u nizu za “lavice”, Despotović, pa Pavićević za plus tri pred posljednja tri minuta, 28:25.

56. minut – Dijana Mugoša koristi sedmerac, ali uzvraća sa krila Portiljo. 26:25.

53. minut – Važan gol Itane Grbić, 25:23, tajm aut zove klupa Paragvaja.

50. minut – Imao je Paragvaj napad za izjednačenje, tražile su sedmerac, ali ga nisu dobile, da bi u kontri Anastasija Marsenić dala gol za 24:22.

44. minut – Ponovo neugodna Insfran za 22:21, pa tajm aut zove Bojana Popović.

40. minut – Ne odustaju Paragvajke, poslije gola Insfran iz sedmerca opet su na minus dva, 21:19.

36. minut – Proradio je i naš napad, nakon gola Tanje Brnović vodimo 20:16.

33. minut – Serija Paragvaja 3:0 na početku nastavka, sada je 17:15.

Odličan finiš prvog dijela “lavica” za 17:12 na poluvremenu. Serijom 5:0 naš tim je došao do odlične prednosti. Sedam golova Dijane Mugoše, po tri Itane Grbić i Anastasije Marsenić, šest odbrana Marine Rajčić.

28. minut – Naše prave razliku, poslije golova Itane Grbić i Anastasije Marsenić, 15:12 je za “lavice”.

25. minut – Nekoliko odličnih intervencija Marine Rajčić, ali nikako da se odlijepimo. 13:12.

20. minut – Parira Paragvaj našim “lavicama”, nijedan tim dosad nije imao više od gola prednosti. 10:10. Pet golova za naš tim dala je Dijana Mugoša, sa druge strane isti učinak ima Marija Fernandes Estigaribija.

15. minut – I dalje Paragvajke drže egal u meču sa našom selekcijom i vode 8:7 na polovini prvog poluvremena.

10. minut – Dijana Mugoša igra fenomenalno, već je dala četiri gola, a prvo vođstvo “lavicama” donosi golom Nina Bulatović. 6:5.

5. minut – Igra se gol za gol, Paragvajke povedu, pa naše izjednače. Dva gola sa krila dala je Dijana Mugoša, sa bekovske pozicije pogodila je Jelena Despotović. Rezultat je 3:3.

Crnogorske rukometašice igraju protiv Paragvaja na startu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Ulmu.

Žele da se četvrti put u nizu nađu na Olimpijskim igrama, a zasad su jedina naša ekipa koja ima odličje sa najvažnijeg sportskog takmičenja.