Utorak, 08.08.2017 | 23:13
IZVOR: b92.net

Madriđani vladari Evrope, Real savladao UTD!

Ekipa Real Madrida pobijedila je Mančester Junajted sa 2:1 u Super kupu Evrope, odigranom u Skoplju.

Na stadionu "Filip II" vidjeli smo odličnu utakmicu dva tima, u kojoj je na kraju trijumfovao bolji klub.

Izabranici Zinedina Zidana tokom većeg dijela meča bili su bolji protivnik, dok je ekipa Žozea Murinja igrala u intervalima.

Madriđani su do gola prednosti stigli u 24. minutu kada je iz kontroverzne situacije pogotak dao Kazemiro. Naime, Brazilac se nalazio u malom ofsajdu posle lopte koju je poslao Dani Karvahal.

Ipak, sudije to nisu vidjele pa je "Kraljevski klub" poveo sa 1:0. Do kraja poluvremena rezultat na semaforu se nije mijenjao.

U nastavku meča videli smo još veću borbu, a prvi do gola ponovo su stigli igrači Reala. Bejl i Isko su odlično odigrali dupli pas, a potom je Španac lako savladao De Heu.

Ubrzo je uslijedio odgovor Mančester Junajteda, koji preko Lukakua dolazi do 2:1. Golu je prethodio sjajan šut Matiće, posle čega se lopta odbila do Belgijanca koji je smanjio rezultat.

Međutim, do kraja meča nije bilo promjene na semaforu, pa je ekipa Real Madrida osvojila Super kup Evrope! Ovo je bio četvrti trijumf španskog kluba u ovom takmičenju, a drugi zaredom.