Ponedjeljak, 16.07.2018 | 10:55
IZVOR: cdm.me

POBJEDA AJKULA NA STARTU: Crna Gora SAVLADALA Francusku

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igra protiv Francuske na startu Evropskog prvenstva u Barseloni.

UŽIVO:

POSLJEDNJA ČETVRTINA

8: 6 Ivović daje još jedan gol sa velike udaljenosti i čini se da je sada sve riješeno. Minut i po do završetka.

7:6 Kruzija

7:5  Drašković uzvraća sa čovjekom više u bazenu, važan gol!

6:5 Bašalije u prvom napadu Francuza sa dva igrača više.

TREĆA ČETVRTINA:

Poslije tri četvrtine 6:4 za naš tim. Razigrao se Igu Kruzija, dao dva gola i vratio Francusku u utakmicu. Na startu posljednjeg perioda “trikolori” će imati dva igrača više nakon isključenja Ivovića i Petkovića.

6:4 Drugi gol Saše Radovića pola minuta pred kraj treće četvrtine

5: 4 Ponovo ljevica Kruzije, Francuzi su opet smanjili na gol zaostatka.

5: 3 Đuro Radović, konačno pogodak sa igračem više. Imali su prethodno Francuzi šansu da izjednače, ali je Lazović odbranio zicer.

4:3 – Kruzija daje lijep gol, Francuzi su samo na minus jedan.

DRUGA ČETVRTINA:

Po gol u drugoj četvrtini, na polovini utakmice 4:2 za Crnu Goru. Naši igraju jako u odbrani, ali brine samo jedan gol iz pet prilika sa igračem više.

4:2- Sodadije je pobjegao Radoviću na dva metra, a nije pomoglo ni isplivavanje Lazovića sa gola.

4:1- Aleksandar Radović pogađa sa distance u trenutku kada su ekipe bile izjednačene u bazenu. Gol u drugoj četvrtini poslije pet minuta.

PRVA ČETVRTINA:

Nakon osam minuta 3:1 za Crnu Goru. U laganom ritmu igraju naši momci, dva lijepa gola Ivovića i jedan Spaića, čini se da zasad sve funkcioniše kako treba. U dvije situacije sa igračem više naš tim dao je jedan pogodak.

3:1 Dino iz peterca, koji je prethodno skrivio Mlađan Janović.

3: 0  Bomba Leke Ivovića sa preko osam metara, njegov drugi gol na ovoj utakmici.

2:0 Spaić na asistenciju Draška Brguljana postiže gol.

1:0 – Ivović je odlično uplivao i iskoristio dodavanje Draška Brguljana da postigne prvi gol na Evropskom prvenstvu.

“Ajkule” su favoriti da na premijeri kontinentalnog šampionata osvoje bodove.

Francuska u prošlosti nije pravila probleme crnogorskim vaterpolistima, koji žele dobro otvaranje Evropskog prvenstva.

Sa velikim ambicijama došli su izabranici Vladimira Gojkovića u Kataloniju, nakon što su ovog ljeta već osvojili zlato u Svjetskoj ligi i bronzu na Mediteranskim igrama.