Nedjelja, 22.07.2018 | 20:05
IZVOR: cdm.me

AJKULE U ČETVRTFINALU: Crna Gora potopila Rumuniju

Crna Gora protiv Rumunije igra za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Barseloni.

Odličnu uvertiru napravili su crnogorski vaterpolisti za veliki meč protiv Hrvatske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva – “ajkule” su sa pola snage lako izašle na kraj sa Rumunijom 15:5, treći put ove godine.

Nakon ubjedljivih pobjeda nad večerašnjim rivalom u Svjetskoj ligi ove godine, niko nije sumnjao da će Crna Gora upisati trijumf.

Po jakom pljusku počela je utakmica u Barseloni, naš tim mučio se pet minuta, a onda za kratko vrijeme dao tri gola.

Rumuni su početkom druge četvrtine smanjili 3:2, ali je potom uslijedila serija 4:0 i sve je bilo riješeno na polovini utakmice.

Crna Gora je u nastavku igrala još bolje, prestala je i kiša u centru Katalonije, pa su “ajkule” mogle da u povoljnijim uslovima uigravaju akcije za duel sa Hrvatskom.

Dobra stvar je što se pred meč sa “barakudama” razigrali Drašković, Petković i Radović, čiji učinak će nam biti veoma važan u utorak.

Crna Gora će protiv Hrvatske, inače zvaničnog svjetskog prvaka, igrati u utorak od 18.30, a pobjednik te utakmice će u polufinalu snage odmjeriti sa boljim iz još jednog evropskog klasika u kojem će se sastati Srbija i Mađarska.

UŽIVO:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

15:5- Kontra i gol Vladana Spaića bukvalno u posljednjoj sekundi.

14:5- Upisao se i Saša Mišić. Minut i po do kraja.

13:5- Lijepa asistencija Đurđića sa krila i lak gol Draškovića.

12:5- Draško Brguljan sa preko sedam metara.

11:5- Negrean je kaznio našu selekcija koja nije dobro postavila odbranu prilikom povratka iz napadačke akcije.

11:4- Treći gol Saše Radovića, opet snažno i efektno sa distance.

TREĆA ČETVRTINA:

Naš tim ima veliku prednost uoči posljednjih osam minuta i očekuje se da rutinski privede meč kraju.

10:4- Mišić je izborio peterac,koji je u gol pretvorio Ivović.

9:4- Giban sa igračem više. Još 30 sekundi do kraja treće četvrtine.

9:3 – Lijepa akcija i gol Petkovića sa čovjekom više. Njegov treći večeras.

8:3- Daju gol Rumuni sa igračem više, strijelac je Oancu.

8:2- Upisao se i Aleksandar Radović, iz faula vrlo efektan gol.

7:2- Aleksandar Ivović iz peterca. Raste prednost “ajkula”.

DRUGA ČETVRTINA:

Smanjili su Rumuni na 3:2, ali dvije majstorije Radovića i gol Petkovića za sigurnu prednost na polovini utakmice.

6:2 Petković, gol sa igračem više iz četvrtog pokušaja.5: 2 Đuro Radović

4:2 Đuro Radović ljevicom sa svoje pozicije. Vraća dva gola prednosti našem timu mladi vaterpolista.

3:2 Đorđesku je snažnim udarcem sa osam metara iznenadio Lazovića.

PRVA ČETVRTINA:

Nakon osam minuta naš tim vodi 3:1. Pet minuta je trebalo našoj selekciji da probije bedem rivala, a onda su stvari došle na svoje mjesto. Jedino što nije dobro su dva neiskorišćena napada sa igračem više.3: 1 Negrean je savladao Lazovića poslije akcije sa čovjekom više u bazenu.

3: 0 Dragan Drašković, naš tim daje tri gola u tri uzastopna napada, a da nijednom pritom kod tih pogodaka nije imao igrača više.

2:0- Marko Petković, poslije polukontre, naš tim uspostavlja kontrolu utakmice.

1:0 – Poslije skoro pet minuta prvi pogodak, strijelac je Vladan Spaić sa dva metra na dodavanje Draška Brguljana. Kiša i dalje veoma jako pada.

Po jakoj kiši počeo je duel u Barseloni. Draško Brguljan omogućio je našoj selekciji prvi napad.

“Ajkule” su veliki favoriti u večerašnjoj utakmici i treba očekivati sigurnu pobjedu kao uvod u duel sa Hrvatskom u utorak.

Naša selekcija je ove godine u Svjetskoj ligi upisala dvije ubjedljive pobjede protiv Rumunije.

Izabranici Vladimira Gojkovića su u grupnoj fazi pobijedili Francusku i Maltu, dok su remizirali sa Španijom i osvojili drugo mjesto.