Četvrtak, 05.09.2019 | 20:49
IZVOR: cdm.me

BRAVO MOMCI: Crna Gora "režirala" preokret i POBIJEDILA Mađarsku!

fudbaleri Crne Gore, predvođeni novim selektorom Farukom Hadžibegićem, savladali su Mađarsku sa 2:1 u prijateljskom meču odigranom u Podgorici.

Oko 4000 gledalaca na našem najvećem stadionu nije moglo da uživa u kvalitetnoj predstavi, ali “hrabrim sokolima” se nema šta zamjeriti, izuzev uvodnih deset minuta kada su Mađari i stigli do prednosti.

Nebojša Kosović je došao do prvijenca u dresu sa državnim grbom, Dušan Lagator upisao je prve minute, a pojedinci, poput Seada Hakšabanovića i Rista Radunovića, potvrdili da zaslužuju mjesto u nacionalnom timu.

Crna Gora – Mađarska 2:1 (Kosović 32, Mugoša p. 75 – Holender 2)

Tok utakmice:

90+3.minut – Mogao je i Savićević da stavi tačku na ovaj susret, ali ne koristi zicer.

90.minut – Igraće se još tri minuta.

87.minut – Mogla je Crna Gora da riješi meč. Otvorio se veliki prostor na polovini Mađarske, Janković je dobro uposlio Bećiraja, ali je naš kapiten previše oklijevao u izglednoj situaciji. Nakon svega pokušao je Jovović sa distance, ali lak posao za golmana Mađara.

75.minut – GOOOL! Precizan Mugoša, preokret Crne Gore. Snažno i po sredini tukao je napadač “sokola”, Dibuš nije imao šansu.

74.minut – PENAL za Crnu Goru, Lang je s leđa potkačio Mugošu, nije razmišljao makedonski arbitar da pokaže na bijelu tačku.

72.minut – Aplauz za Hakšabanovića, solidan nastup za asa Norčepinga, u igri je Jovović.

66.minut – Dobija priliku i Lagator, zamijenio je Simića.

59.minut – Izašao je Kosović, strijelac izjednačujućeg gola. U igri je Deni Hočko.

57.minut – Lijep volej Mugoše sa ivice šesnaestereca, ali pravo u Dibuša.

55.minut – Stefan Mugoša je zamijenio neubjedljivog Marušića.

53.minut – Dobar pokušaj gostiju. Poslije duplog pasa rezervista Kovač je bio u šansi, ali je Petković nogom odbranio taj udarac i skrenuo loptu u korner.

46.minut – Nastavljen je meč, naš gol će u nastavku čuvati Danijel Petković. Tri promjene u sastavu Mađarske. Ušli su Orban, Kovač i Siger, a teren su napustili Barat, Gazdag, Kleinhajsler.

Poluvrijeme: Po gol na obje nakon prvih 45 minuta igre na stadionu pod Goricom. Hrabri sokoli nisu blistali, pa je rezultat zadovoljavajući. Holender je donio Mađarim vođstvo, izjednačio je Kosović efektnim golom.

42.minut – Pokušaj Mađara iz prekida, Beše je probao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

32.minut – GOOOL! Kakva akcija Crne Gore i kako lijepo plasirana lopta Kosovića u sam ćošak. Strijelac je Kosović, pogodio je sa dvadesetak metara. Fantastično mu je asistirao Savićević, petom.

24.minut – Poslije perioda igre bez većih uzbuđenja, iznenada se ukazala šansa Marušiću. Član Lacija je nakon odbijene lopte ostao sam na desnoj strani, ali dobro mu je u šut ušao Dibuš.

8.minut – Dobra prilika za Crnu Goru, prvi opasan napad umalo je donio rezultat. Boljević je poslao savršenu loptu do Bećiraja, ali kapiten “sokola” nije najbolje zahvatio loptu glavom sa šest metara.

4.minut – Umalo još jedan hladan tuš na gradskom stadionu – Holman je iz slobodnjaka uzdrmao prečku.

2.minut – GOOOL! Mađarska je povela poslije svega 90 sekundi, Holender je matirao Mijatovića. Potpuno izigrana odbrana našeg tima i lak posao za napadača Lugana.

1.minut – Počeo je meč na stadionu pod Goricom. Ovo je ukupno 99 utakmica naše selekcije, dosadašnji učinak: 32 pobjede, 27 remija, 39 poraza.

Crna Gora: Mijatović – Marušić, Simić, Tomašević, Radunović – Vukčević, Boljević, Kosović, Savićević, Hakšabanović – Bećiraj.

Mađarska: Dibuš – Bese, Lang, Barat, Korhut – Gazdag, Holman – Nemet, Kleinhajsler, Nađ – Holender.