Ponedjeljak, 14.10.2019 | 20:30
IZVOR: Cdm

Još jedan PORAZ: Crna Gora IZGUBILA od Kosova u Prištini

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je u Prištini od selekcije Kosova 2:0 u sedmom kvalifikacionom meču za plasman na Evropsko prvenstvo iduće godine.

To je četvrti poraz “hrabrih sokola” u nikad slabijem ciklusu, u kojem su do dosad osvojili tek tri boda.

Baš kao i protiv Bugarske prije tri dana, izabranici Faruka Hadžibegića odigrali su vrlo slabo, sa puno grešaka i bez pravih i smislenih akcija na polovini protivnika.

Kosovo je zasluženo stiglo do pobjede, a poslije svega viđenog na stadionu Fadilj Vokri, naš tim je i dobro prošao.

Važna tri boda domaćima donijeli su Rahmani u 10. i Murići u 33. minutu.

Prvom pogotku prethodio je kiks golmana Danijela Petkovića, koji je potom.zbog povrede izašao iz igre, dok je druga kapitulacija uslijedila nakon brzog i efektnog kontranapada Kosova.

“Sokoli” kvalifikacije zatvaraju gostovanjem Englezima na Vembliju, koji su večeras do vrha napunili mrežu Bugarske.

Crna Gora ostaje na tri boda iz sedam mečeva, koliko imaju i Bugari. Kosovo je trećeplasirano u grupi A, sa bodom zaostatka u odnosu na selekciju Češke. Njihov međusobni meč odlučiće putnika na EURO 2020.

/// Zvižduci crnogorskoj himni: Sukob naših NAVIJAČA sa obezbjeđenjem na stadionu "Fadilj Vokri"///

Tok utakmice:

90.minut – Stvorili su domaći još par dobrih prilika, bili blizu trećeg pogotka, ali nema žala. Na tribinama je slavljenička atmosfera, Kosovo je i dalje u igri za istorijski plasman na EP.

73.minut – Janković je naš posljednji adut. Ofanzivac SPAL-a zamijenio je Jovovića.

68.minut – Prečku pogađa Murići, bio je nadmoćniji od Lagatora u skoku. U nastavku akcije Simić nije na pravi način otklonio opasnost, lopta je došla do usamljenog Celine, koji je takođe zamalo bio neprecizan.

60.minut – Umalo treći pogodak domaćih. Vojvoda je na liniji peterca tražio Haderđonaja koji kasni djelić sekunde, mnogo sreće za naš tim.

52.minut – Snažan udarac Lagatora, ali ne pogađa okvir gola.

46.minut – Bećiraj ulazi u igru, Kosović je ostao u svlačionici. Aplauz za napadača rođenog u Peći.

Poluvrijeme: Blijedo izdanje crnogorske reprezentacije, mnogo grešaka veznog reda i vođstvo Kosova 2:0. Moglo je da bude i ubjedljivije…

43.minut – Projektil Koljolija sa 30 metara završava iznad prečke Mijatovićevog gola.

35.minut – GOL! Kosovo je dupliralo prednost, upisao se Murići. Izgubili smo loptu na polovini rivala, a onda je sjevnuo mat u tri poteza. Rahmani je uposlio Celinu, ovaj lijepo odložio do Murićija, koji iz drugog pokušaja vara Mijatovića.

30.minut – Konačno pokušaj “hrabrih sokola”. Fenomenalno je tukao Boljević, iz teške situacije, pod prečku, ali je Murić intervenisao krajnjim naporom.

28.minut – Ređaju se šanse pred golom Mijatovića. Sada je Haderđonaj uputio šut iskosa sa desne strane, ali blokira ga Bulatović.

25.minut – Kontranapad Kosova, ispao je Marušić, a Rašica ozbiljno ugrozio naš gol. Srećom, lopta je zatresla spoljni dio mreže.

23.minut – Traže penal domaći. Bulatović i Haderđonaj bili su u duelu, portugalski arbitar pokazuje da se igra nastavi.

16.minut – Žuti karton za Šćekića.

15.minut – Prinduna izmjena u našoj selekciji. Petković se povrijedio u 21. nastupu za A reprezentaciju, ušao je Mijatović.

10.minut – GOL! Vodi Kosovo. Celina je izveo korner, Petković loše procijenio putanju lopte, što je iskoristio kapiten Rahmani.

9.minut – Uzbuđenje pred našim golom. Nesigurnost Petkovića nakon udarca Rahmanija, koji nije bio previše snažan. Srećom, Bulatović otklanja opasnost ispred Aljitija. Biće korner za domaće.

7.minut – Odmah čarke na terenu, koškanje Jovovića i Murićija. Obojica su opomenuti kartonom. Pravdu dijeli Portugalac Artur Soareš Dijaš.

1.minut – Počeo je meč na stadionu Fadilj Vokri, pred 13.000 gledalaca. Na tribinama je i par stotina naših navijača.

Sastavi:

Kosovo: Murić – Vojvoda, Rahmani, Aliti, Kololi – Šalja, Valon Beriša – Haderđonaj, Čelina, Rašica – Murići.

Crna Gora: Petković – Marušić, Simić, Lagator, Bulatović – Vukčević, Šćekić – Boljević, Kosović, Jovović – Mugoša.

Najava meča:

Naš nacionalni tim je još ranije izgubio šanse za odlazak na veliko takmičenje, a u dosadašnjem ciklusu i dalje je bez pobjede.

“Volio bih da naša ekipa iz ove utakmice izađe sa jednim pozitivnim iskustvom sa aspekta atmosfere ali i takmičarskog rezultata koji nam je potreban pred naredne cikluse”, rekao je selektor Faruk Hadžibegić u najavi susreta.

“Hrabri sokoli” u grupi A imaju tri remija i tri poraza, a jedan od tri boda osvojili su u duelu sa večerašnjim rivalom na stadionu pod Goricom u junu (1:1).

Kosovo je još u igri za plasman na Evropsko prvenstvo. Ima osam bodova, četiri manje i utakmicu manje od Engleske i Češke.