Utorak, 10.12.2019 | 07:02
IZVOR: cdm.me

LAVICE nemoćne protiv Ruskinja, meč protiv Švedske ključan za OLIMPIJSKE IGRE

Crnogorske rukometašice poražene su od Rusije 35:28 na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Odličan start meča, borbeno prvo poluvrijeme bilo je nedovoljno da naše rukometašice stignu do pobjede protiv vjerovatno i najbolje selekcije na planeti u ovom momentu.

Imale su Crnogorke u dva navrata imale i četiri gola prednosti 10:6 i 11:7, Rusija se brzo vratila i nakon 30 minuta vodila 17:16.

U prvom poluvremenu smo imali mnogo pravih rješenja u napadu, međutim u drugom nijesmo uspjeli da pariramo izuzetnom napadačkom arsenalu rivala.

Odbrana nije pronašla način da zaustavi Ruskinje, što nas je odvelo u poraz.

Managarova je bila nezaustavljiva i dala je 12 golova iz 12 šuteva. U našem sastavu osam golova Radičević.

Naša selekcija sjutra igra protiv Švedske. Pobjeda u tom duelu značila bi plasman u kvalifikacije za OI.

TOK MEČA:

28:35 – kraj!

26:32 Rusija sada bježi i rješava meč. Dva minuta do kraja, šest je razlike.

25:30 Teška situacija na sedam minuta prije kraja. Minus pet i igračica manje, Rusija juri ka pobjedi i polufinalu.

23:27 Ne uspijevamo odbraniti ništa. Jednostavno odbrana ne nalazi način da se odbrani. Još 12 minuta.

20:23 Imala je Rusija napad i za plus 5, ali je Tatjana Brnović ukrala loptu i postigla gol. Uz to isključenje Makjejeve.

18:21 Najteži momenat za naše djevojke na meču. Rusija je vezala tri gola, natjerala Pera Johansona na tajm aut.

18:19 Rusija čuva prednost od gola, naše su imale šansu da preokrenu, nijesu je iskoristile. Sada smo dva minuta sa rukometašicom manje.

16:17 vodi Rusija nakon intezivnih 30 minuta. Leti se na obije strane, utakmica u visokom ritmu sa mnogo golova. Za 30 minuta blizu se konačnog ishoda sa prošlog međusobnog meča (24:23). Lavice mogu, ali je Rusija izuzetno težak rival!

11:10 Tri vezana gola Rusije, dva sa igračem više. Uz to se povrijedila i izuzetno raspoložena Majda Mehmedović. Nekoliko loših minuta našeg tima i samo jedan razlike poslije 20 minuta.

10:6 Gol Jovanke Radičević, maksimalna četiri gola viška i tajm aut Rusija.

9:6 Rusija je poravnala na 6:6, a onda Majda počela da rešeta. Vodimo 9:6, 15. minut meča!

6:5 ima Crna Gora nakon uvodnih 10 minuta meča. Igra se brzo, ima grešaka na obije strane, ali zasada naše imaju rješenje!

1:0 za naše, duel otvaramo golom Đurđine Jauković.