Ponedjeljak, 20.01.2020 | 14:37
IZVOR: cdm.me

BRAVOOO: "Ajkule" deklasirale Tursku za ČETVRTFINALE Evropskog prvenstva!

Crnogorska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Tursku 17:6 i zakazala okršaj sa Italijom u četvrtfinalu Evropskog šampionata u Budimpešti.

Očekivan scenario viđen je u prvom duelu današnjeg doigravanja – “ajkule” su dominirale u Dunav areni, brzo prelomile susret i do kraja se dodatno uigravale za izazov koji će odrediti sudbinu našeg nacionalnog tima.

Izabranici Vladimira dobili su prvu četvrtinu 3:1, na polovini meča imali 8:2, nakon čega je bilo izvjesno koja selekcija ide među osam najboljih na kontinentalnom prvenstvu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksandar Ivović sa tri gola. Dva puta su mrežu Turske tresli Dragan Drašković, Vladan Spaić, Đuro Radović, Marko Petković, Uroš Čučković i Bogdan Đurđić.

U strijelce su se upisala i oba Stefana, Vidović i Pješivac.

Tok utakmice:

IV četvrtina

32.minut – 17:6, gol Đurđića. Igra se posljednji minut…

30.minut – 16:6, gol Ozbeka. Turska prijeti da za utjehu dobije ovu četvrtinu.

30.minut – 16:5, gol Ozbeka. “Ajkulama” je opala koncetrancija, što Turci koriste da poprave utisak.

28.minut – 16:4, gol Ivovića, njegov treći u današnjem meču.

28.minut – 15:4, gol Jeniguna, ovo je najefikasnija četvrtina Turaka.

27.minut – 15:3, gol Draškovića…

25.minut – 14:3, gol Sonmeza. Poslije duže vremena upisuju se Turci, prvi put je matiran Tešanović.

25.minut – 14:2, gol Spaića odmah na startu završnog perioda.

III četvrtina

24.minut – 13:2, gol Čučkovića u smiraj trećeg kvartala.

23.minut – 12:2, gol Čučkovića, stiže potpis i našeg centra. Imamo dvocifreno vođstvo.

22.minut – 11:2, gol Petkovića… Uigravanje za četvrtfinale protiv Italije uveliko traje.

19.minut – 10:2, gol Ivovića nakon kontranapada.

17.minut – 9:2, gol Draškovića, odlična snalažljivost ispred golmana Turske.

U drugom dijelu meča braniće Tešanović.

II četvrtina

16.minut – 8:2, gol Jeniguna. Šut sa distance, Lazović je mogao bolje…

15.minut – 8:1, gol Pješivca. Stefan je spremno dočekao dodavanje Brguljana na dva metra od gola.

13.minut – 7:1, gol Radovića. Igrač Jadrana je gurao loptu 2/3 bazena i rutinski je sproveo u mrežu.

12.minut – 6:1, gol Spaića. Raste prednost Crne Gore, imamo i šestog strijelca na današnjoj utakmici.

11.minut – 5:1, gol Petkovića. Pravovremena asistencija Čučkovića…

9.minut – 4:1, gol Vidovića. Kontranapad naše ekipe i lak posao za mladog asa Ortiđe.

I četvrtina

8.minut – 3:1, gol Gurdenlija. Matiran je Lazović, pet sekundi prije isteka prve dionice.

6.minut – 3:0, gol Đurđića. Funkcioniše odbrana, ne zaostaje ni napad. Brza akcija Crne Gore i to je već ubjedljiva prednost.

4.minut – 2:0, gol Radovića. Prvi napad sa igračem više “ajkule” su pretvorile u pogodak.

3.minut – 1:0, gol Ivovića. Turci su propustili šansu da povedu, što su naši kaznili u narednom napadu.

3.minut – mreže i dalje miruju, Lazović “skida” peterac Sonmezu.