Ponedjeljak, 24.02.2020 | 18:34
IZVOR: cdm.me

Pad u posljednjoj četvrtini: Košarkaši PORAŽENI u Francuskoj

Crnogorski košarkaši poraženi su na gostovanju Francuskoj 85:66 u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket.

Meč je odlučen u posljednjoj četvrtini serijom “trikolora” od 15:0, kada su došli do plus 18 i rutinski priveli utakmicu kraju.

Francuska je i u prvom dijelu imala 11 poena prednosti, ali se naš tim preko razigranih Ivanovića i Todorovića vratio na minus dva pred odmor, 40:38.

Dozvolili su dosta lakih poena rivalu naši momci i u trećoj četvrtini. Međutim, trojkama Šehovića i Nikolića sa aktivnih 60:54 dočekali su završni period.

Međutim, na opisan način Francuska je prelomila utakmicu, a naša selekcija osim fantastičnog Nikole Ivanovića nije imala igrača na visokom nivou.

TOK MEČA:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

Ponovo trojkama naš tim smanjuje minus. Najprije Nikolić, pa noćas fantastični Ivanović, peta trojka iz isto toliko pokušaja. 77:65, dva i po minuta prije kraja.

Serija Francuske od 12:0 za velikih 74:59. Pokušaće Boško Radović još jednim tajm autom da vrati ekipu u ovu utakmicu. Do kraja pet i po minuta.

Naš tim je nakon trojke Ivanovića, četvrte iz isto toliko pokušaja smanjio na 60:57. Međutim, uzvraćaju Francuzi serijom 7:2 i sada je 67:59, nakon dva minuta u posljednjoj četvrtini.

TREĆA ČETVRTINA:

Uoči posljednjih 10 minuta, šest razlike za Francusku, 60:54.

Raspucali su se naši momci, trojka Danila Nikolića za 55:52, serija crnogorskih košarkaša od 9:0.

Nikolić pogađa uz faul, koristi i bacanje, a onda nakon dobre odbrane trojka Šehovića. Smanjuje naš tim na 55:49.

Trojkom Ivanovića Crna Gora prekida seriju Francuske od 10:0. Sada je 53:43 za domaće na polovini treće četvrtine.

Francuzi bolje otvaraju nastavak, problemi u odbrani od pik end rola za naš tim, pa je sada 49:40. Tajm aut Radović.

DRUGA ČETVRTINA:

Na poluvremenu Francuska vodi 40:38. Naš tim je imao i 11 poena minusa, ponajviše zahvaljujući razigranim Ivanoviću sa 12 i Todoroviću, koji je dodao 10 koševa. Sa druge strane devet poena Mustafe Fola.

Trojka Marka Todorovića, atipično za našeg centra. Potpuno smo se vratilu i igru, sada je 33:32 za Francusku.

Razigrao se Nikola Ivanović, ubacio i drugu trojku, već je na 12 poena. Smanjuje naš tim na 31:27.

Francuzi nastavljaju u istom ritmu, nova serija od pet poena za velikih 23:12.

PRVA ČETVRTINA:

Bolje su Francuzi odigrali završnicu prve četvrtine i sa dvije trojke došli do 18:12 nakon 10 minuta.

Mnogo promašaja sa obje strane. Naš tim vodi 10:8, dva minuta prije kraja prve četvrtine.

Poslije tri minuta rezultat je 5:5. Za naš tim trojka Šehovića i pogodak za dva sa poludistance Džastina Kobsa.

Selektor Boško Radović odlučio je da utakmicu počne sa petorkom Kobs, Popović, Šehović, Bjelica, Simonović.

Nakon trijumfa na premijeri nad Velikom Britanijom, ekipa Boška Radovića rasterećeno je otputovala na ovo gostovanje.

Sa druge strane, Francuzi će sigurno biti pod pritiskom poslije ubjedljivog poraza na parketu Njemačke.

Bez najboljih igrača iz NBA i Evrolige, “trikolori” će pokušati da savladaju naš tim u kojem neće biti Bojana Dubljevića i Nikole Vučevića.