Subota, 14.11.2020 | 19:56
IZVOR: cdm.me

Poklon sa Kipra: Sokoli došli na KORAK do plasmana u VIŠI rang Lige nacija

Crnogorska fudbalska reprezentacija odigrala je bez golova protiv Azerbejdžana u Zaprešiću, a nakon pobjede Kipra nad Luksemburgom 2:1, “sokoli” će u utorak pod Goricom imati šansu da upravo trijumfom u susretu sa Kipranima izbore plasman u B Ligu nacija.

Ekipa Faruka Hadžibegića odigrala je još jednu slabu utakmicu.

Osim dva pokušaja Stevana Jovetića, gotovo da “sokoli” nisuo odigrali nijednu pravu akciju.

Udarac fudbalera Monaka sa 20 metara u prvom dijelu krajnjim naporom odbranio je golmana Azerbejdžana, da bi u nastavku sa polovine terena probao da ga lobuje, ali nije imao sreće i pogodio je prečku.

Naš golman Mijatović imao je dvije odlične intervencije. U prvom poluvremenu odbranio je udarac Emrelija iz blizine, dok je u nastavku zaustavio šut Nadžakova sa distance.

Crna Gora je u drugom poluvremena igrala sa desetoricom jer je u posljednjem minutu prvog dijela zbog dva žuta kartona isključen.

Meč odluke za plasman u B Ligu nacija “sokoli” će odigrati u utorak od 20.45 protiv Kipra pod Goricom.

Na startu Lige nacija naši momci su u Nikoziji pobijedili 2:0, ali će morati da odigraju bolje nego večeras, kako bi osigurali mjesto u jačoj diviziji ovog takmičenja.

Tok utakmice:

AZERBEJDŽAN – CRNA GORA 0:0

83′- Sjajan šut Nadžakova, još bolja intervencija Mijatovića. Korner za domaće.

80′- Vukan Savićević mijenja Šćekića. Ukoliko ostanu trenutni rezultati u Zaprešiću i na Kipru, Crna Gora će pred posljednje kolo preuzeti prvo mjesto na tabeli.

71′- Ponovo Kastanos, preokret Kipra! To ide na ruku našim igračima.

68′- Majstorija Jovetića sa skoro polovine igrališta, lobovao je golmana Azerbejdžana, ali je pogodio prečku. Nije imao sreće naš kapiten.

67′- Slabo se igra i u nastavku, naši bezopasni. Nema promjena ni na Kipru.

57′- Boljević mijenja Mugošu. Jovetić će sada biti najbliži golu Azerbejdžana.

51′- Centrirao je iz slobodnog udarca Hakšabanović, a Šofranac glavom šutirao pored gola.

46′- Nastavljena je utakmica, selektor Faruk Hadžibegić nije napravio nijednu izmjenu u pauzi.

Bez golova u slabom prvom dijelu. Problem više za naš tim je crveni karton koji je dobio Ivanović u finišu poluvremena.

45′- Crna Gora ostaje sa desetoricom, zbog dva žuta kartona isključen je Igor Ivanović.

33′- Dobre vijesti stižu sa Kipra. Kastanos je izjednačio na 1:1 iz penala, a uz to je i Selimović isključen, pa će Luksemburg do kraja igrati sa 10 fudbalera u polju.

18′- Velika šansa za Azerbejdžan. Iz blizine je šutirao Emreli, ali je fantastično reagovao naš golman Milan Mijatović.

14′- Sjajan šut Jovetića sa preko 20 metara, golman Azerbejdžana Magomedalijev vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

5′- Naši imaju više loptu u posjedu na startu. Loše vijesti stižu sa Kipra, gdje je Luksemburg već u petom minutu poveo autogolom Kusolosa.

1′- Počeo je meč u Zaprešiću.

“Sokoli” u završne dvije runde moraju da osvoje više bodova od Luksemburga, kako bi osvojili prvo mjesto u Ligi C i plasirali se u viši rang.

U posljednjem trenutku selektor Faruk Hadžibegić ostao je zbog povrede bez Stefana Savića.