IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me

Ubjedljiv poraz crnogorskih rukometašica na startu SP

Kraj utakmice – poraz “lavica” 28:18.

Crnogorske rukometašice nastupiće u Španiji oslabljene, u podmlađenom i izmijenjenom sastavu u odnosu na onaj koji je nastupio na igrama u Tokiju.

Crna Gora je najbolji rezultat ostvarila na posljednjem koje je 2019. godine održano u Japanu, gdje je osvojila peto mjesto.

Selekciju Slovenije sa klupe predvodi naš trofejni crnogorski stručnjak Dragan Adžić.

Naredni rival izabranica Bojane Popović je Angola, a 7. decembra selekcija Francuske.

Meč je na programu od 20:30h.

Tok meča:

57.minut – Slovenija u finiš meča ulazi sa 11 golova viška (28:17).

50.minut – izvjesno je ko će slaviti u Granoljersu, ali Slovenke se ne opuštaju i igraju u istom ritmu. “Lavice” su na -12 (15:27).

44.minut – Slovenija ne posustaje, Zulić postiže pogodak za 25:14 i primorava Bojanu Popović na novi tajm-aut.

39.minut – Zulić donosi Slovenkama rekordnih +10 (22:12).

36.minut – Grbić je naša najraspoloženija igračica, stiže njen peti gol, ali Slovenija i dalje ima sigurnu prednost. Semafor pokazuje 19:12. Isključena je Vukčević.

34.minut – napadački, dobar početak drugog dijela – tri brza gola, ali je razlika neznatno smanjenja. Slovenke vode 18:11.

Poluvrijeme – loša igra “lavica” nakon 30 minuta igre u Granoljersu. Nakon našeg vođstva od 4:3, Slovenija je proigrala i na krilima nadahnute golmanke Pandžić stigla do ubjedljive prednosti. Ekipa Dragana Adžića vodi sa 16:8. Crna Gora ima još pola sata da pokuša da napravi veliki preokret.

27.minut – ni sa igračicom više naše ne uspijevaju da smanje zaostatak. Radičević pogađa sa krila sa 8:15. Pandžić, golmanka Slovenije, sakupila je 10 odbrana.

7:15 - akcija Gros i Nataše Ljepoje, gol sa crte, na koji uzvraća Jovanka Radičević.

23.minut – efektan pogodak Grbić. Crna Gora je na -6 (7:13).

20.minut – Raste razlika, ne pomaže ni promjena na golmanskoj poziciji. Nenezić je zamijenila Babović. Slovenija vodi sa 11:4, ali konačno Pavićević prekida post. Gotovo 15 minuta je naša selekcija bila bez gola.

18.minut – Slovenke su u naletu, Beganović pogađa za 9:4, Crna Gora više od deset minuta bez postignutog gola. Pandžić izvrsno brani, naše promašuju zicere.

8:4 vodi Slovenija, Elizabet Omoregi. 5:0 serija Slovenki. Preko osam minuta je bez gola Crna Gora.

14.minut –  Pandžić odlično čuva gol Slovenije, sada je zaustavila sedmerac koji je izvela Pletikosić. Tim Dragana Adžića vodi 7:4.

4:7 - izgubljena lopta, prazan gol i Aneja Beganović pogađa.

12.minut – prvi put na utakmici Slovenija ima dva gola više. Gros ponovo precizna iz sedmerca, pritom je na dva minuta isključena Radičević.

4:5 - još jedan gol sa krila Slovenki, tri od pet. Drugi pogodak Tije Gomilar Zikero

8.minut – isključena je Vukčević, Gros koristi penal i poravnava na 4:4.

5.minut – neriješeno je, 3:3… Slovenke su vodile u dva navrata, oba puta je tu prednost sa 7m anulirala Radičević .

1:2, još jedan gol sa krila Slovenije - Tija Gomilar Zikero, pa 2:2 Jovanka Radičević iz sedmerca.

1.minut – počeo je duel u Granoljersu i odmah na startu stiže pogodak Pletikosić.