Nedjelja, 29.01.2023 | 07:51
IZVOR: Kolektiv.me/Cdm.me

Đoković je KRALJ Melburna - 10. TROFEJ i prvo mjesto na ATP listi

Srpski teniser  Novak Đoković je dominantno došao do titule u Melburnu, osvojio je 10. na Australijan openu – u finalu je bio bolji od Stefanosa Cicipasa (6:3, 7:6, 7:6).

Srpski teniser je tako stigao do 22. grend slem titule u karijeri, izjednačio se sa Rafaelom Nadalom koji je u Melburnu ove godine branio titulu.

Đoković, koji je na AO slavio u posljednjih 28 mečeva, ovim trijumfom se vraća na prvo mjesto na ATP listi.

Cicipas je izgubio i u drugom finalu u karijeri, baš kao 2021. kada je Đoković bio bolji na Rolan Garosu.

Treći set:

Ima Đoković dva mini brejka prednosti i leti ka tituli, vodi 5:1.

6:6 – Nije dozvolio brejk Cicipas. Gledaćemo novi taj-brejk.

6:5 – Asovi Đokovića, siguran servis gem za novu prednost. Opet Cicipas servira da ostane u finalu.

5:5 – Cicipas ne odustaje.

5:4 – Brzi gemovi se nastavljaju, sada na servis Đokovića.

4:4 – Novo izjednačenje, Cicipas je bio nepogrješiv.

4:3 – Obojica tenisera bez problema čuvaju servis nakon dva brejka na startu. Đoković je na dva gema od 10. titule u Melburnu.

3:3 – Dobar gem i za Cicipasa, još jedno izjednačenje.

3:2 – Siguran gem Novaka za novo vođstvo.

2:2 – Cicipas je nekako odbio nalet Đokovića za izjednačenje.

2:1 – Đoković je stigao do preokreta na startu trećeg seta.

1:1 – Eskpresan povratak Đokovića, odmah je vratio brejk Cicipasu.

0:1 – Brejk Cicipasa, prvi u meču

Drugi set:

Đoković vodi 2:0 nakon što je slavio u taj-brejku drugog seta. Imao je prednost od 4:1 uz dva mini brejka, Cicipas izjednačio na 4:4, ali je finiš pripao srpskom teniseru koji je sada na set od 22. grend slem titule.

Đoković ima mini brejk prednosti, vodi 4:2.

6:6 – Pobjednik drugog seta biće poznat nakon tajm-brejka.

5:6 – Cicipas je dominantno došao do nove prednosti na svoj servis.

5:5 – Đoković je fantastičnim forhend vinerom neutralisao set loptu Cicipasa, onda u svom stilu stigao do novog izjednačenja.

Sada je pritisak na protivniku nakon što je prethodni gem trajao više od sedam minuta.

4:5 – Furiozan gem Cicipasa, potom je Đoković smanjio na 40:30, ali nije mogao da ugrozi protivnika.

4:4 – Cicipas je imao praktično već osvojen poen na 30:30, Đoković je izvukao gem za novo izjednačenje. Opet je prijetio Grk, ali i dalje nema brejk loptu.

Đoković ima šansu da pobjedom ponovo ispiše istoriju - osvoji 10. titulu u Melburnu i vrati se na prvo mjesto na ATP listi.

Sa druge strane, ni Cicipasu ne fali motiva - ukoliko trijumfuje biće prvi, a ima šansu da postane i najmlađi osvajač Australijan Opena od 2011. godine. Taj rekord drži Đoković koji je tada sa svoje 23 godine i 253 dana, došao do trofeja u Australiji.

TOK MEČA PRATITE UŽIVO:

Drugi set:

3:4 – Cicipas čuva servis i vodi nakon zanimljivog gema tokom kojeg je Đoković nekoliko puta ljutito reagovao ka stručnom štabu. Tražio je pomoć od Gorana Ivaniševića, nije je dobio…

3:3 – Cicipas je osvojio prvi poen u gemu, poslije se nije pitao. Novo izjednađenje, nema brejka ni u najavi u drugom setu.

2:3 – Imao je Đoković šansu u petom gemu, ali je Grk pogađao kada je bilo najpotrebnije za novu prednost.

2:2 – Prijetio je Cicipas, imao 15:30, onda i sam pomogao Đokoviću da dođe do izjednačenja.

1:2 – Cicipas diktira igru na svoj servis. Lako je osvojio i drugi gem u drugom setu.

1:1 – Đoković je nastavio u odličnom ritmu, stigao je do izjednačenja bez izgubljenog poena.

0:1 – Cicipas je krenuo agresivnije u drugom setu i na svoj servis stigao do prednosti.

Prvi set:

6:3 – Nakon 36 minuta igre Đoković je riješio prvi set. Razliku je napravio brejk u četvrtom gemu.

I set

5:3 – Cicipas se ne da, ali sada se pita Đoković koji servira za osvajanje prvog seta.

5:2 – Đoković je na korak od osvajanja prvog seta nakon rutinskog gema na svoj servis.

4:2 – Cicipas je prekinuo seriju od tri gema Đokovića i smanjio minus.

4:1 – Uz male probleme nakon 40:0, Đoković je potvrdio brejk.

3:1 – Đoković je ovog puta stigao do brejka nakon dvostruke servis greške Cicipasa.

2:1 – Lagani servis gem za Novaka koji ponovo ima prednost.

1:1 – Imao je Đoković dvije brejk šanse, Cicipas se izvukao odličnim servisima i izjednačio.

1:0 – Đoković je u prvom gemu izgubio jedan poen na svoj servis i stigao do početne prednosti.