Četvrtak, 29.02.2024 | 17:46
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

"Lavice" SAVLADALE Srbiju - Grbić za POBJEDU Crne Gore u Zrenjaninu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Zrenjaninu 31:30, u utakmici trećeg kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

TOK MEČA:

Ispada lopta Jovani Jovović, pobjeda Crne Gore, 31:30!

60′- Itana Grbić vraća vođstvo “lavicama”, još 40 sekundi.

59′- Dva gola u nizu Andree Janjušević, Srbija je izjednačila na 30:30, na ulazu u pretposljednji minut. Tajm aut sada koristi Bojana Popović.

57′- Jelena Despotović daje gol, pa Armel Atingre brani udarac domaće rukometašice, da bi u kontri pogodila Itana Grbić. Idemo na plus dva, 30:28, pa je tajm aut pozvao selektor Srbije Uroš Bregar. Do kraja tri i po minuta.

56′- Brza igra sa dosta pogodaka, Teodora Veličković je uzvratila na gol Tanje Brnović, 28:28.

53′- Igra se gol za gol, izjednačila je Jovana Jovović, pa opet vratila nama vođstvo Matea Pletikosić, 26:25.

50′- Opet vodimo, dva vezana gola sjajne Matee Pletikosić, koja je došla do osam pogodaka iz devet šuteva. 25:24.

48′- Preokret Srbije poslije gola Janjušević iz sedmerca 24:23. Prethodno nije priznat pogodak Matee Pletikosić jer je jedna naša igračica bila u terenu, a nije trebala da bude u tom trenutku, pa smo kažnjeni isključenjem na dva minuta.

47′- Anastasija Marsenić daje novi gol sa krila, uz isključenje Katarine Bojičić. Opet vodimo, 23:22.

46′- Pogodila je Itana Grbić, ali onda dva gola za Srbiju, prvo Radosavljević, pa Jovović, za prvo izjednačenje još od starta meča, 22:22. Tajm aut zove Bojana Popović.

44′- Srbija se vraća, Aleksandra Stamenić iz sedmerca za 20:21. Uz to, isključena je Dijana Mugoša.

Poluvrijeme u Zrenjaninu, Crna Gora vodi 16:12. Konstantna prednost našeg tima, najčešće četiri ili pet golova. Po tri pogotka dale su Anastasija Marsenić, Matea Pletikosić i Dijana Mugoša. Po tri gola za Srbiju upisale su Sanja Radosavljević i Jovana Jovović.

26′ – Tanja Brnović na dodavanje Itane Grbić. Sigurnih 15:10.

20′- I dalje naše djevojke kontrolišu rezultat, razigrana je Anastasija Marsenić sa već tri gola sa desnog krila.

15′ – “Krade” Matea Pletikosić loptu i u kontri pogađa za maksimalnih 9:4. Potpuna kontrola meča.

10′ – Smanjila je Srbija sa dva gola na 4:3, a onda serija naših od tri pogotka, dva puta je pogodila mlada Anastasija Marsenić i sada je 7:3.

5. minut – Povela je Srbija golom Sanje Radosavljević, ali su potom uslijedili pogoci Jelene Despotović, Dijane Mugoše i Itane Grbić. 3:1 za naš tim.

Reprezentacija ima četiri boda iz prva dva kola.

Ovi  mečevi važni su zbog borbe za prvo mjesto u grupi.