Petak, 09.02.2024 | 06:53
IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me

POBJEDA "ajkula" - Crna Gora bolja od Japana za OSMINU FINALA Svjetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Japan, i plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva.

"Ajkule" su slavile rezultatom 13:11.

Utakmica je riješena u trećoj četvrtini, koju je ekipa Vladimira Gojkovića dobila sa 4:0, nakon što je prethodno azijska selekcija bila ravnopravan rival.

Mučili su se naši momci 16 minuta, a onda pokazali da su kvalitetnija ekipa od Japana.

Zaprijetili su “samuraji”, smanjili na 10:8, imali i igrača više, ali nije bilo neizvjesnosti u završnici.

Četiri gola za Crnu Goru dao je Dušan Matković, tri Aleksa Ukropina, dva Vlado Popadić.

Sa druge strane, pet golova za Taija Vatanabea.

Sada će se u taboru naše reprezentacije sa posebnom pažnjom pratiti utakmica između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država od 15.30, nakon koje će se znati rival u osmini finala.

“Ajkule” će navijati za srpsku reprezentaciju, kako bi trijumfom tima Uroša Stevanovića za rivala u osmini finala dobili Rumuniju, a ne Italiju.

U predstojećoj utakmici će se osim plasmana u četvrtfinale odlučivati i o olimpijskoj vizi, koja je postavljena kao prioritetni cilj prije dolaska u Dohu.

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

13:11 – Vatanabe iz kontre upisuje peti gol, ali je samo 15 sekundi do kraja.

13:10 – Dušan Matković daje četvrti gol i sada je sve riješeno. Još 68 sekundi do kraja.

12:10 – Taijo Vatanabe iz peterca dolazi do četvrtog gola danas.

12:9 – Vlado Popadić daje drugi gol, realizacija sa igračem više.

11:9 – Toi Suzuki daje gol poslije brze akcije. Prethodno Draško Brguljan nije iskoristio peterac da riješi utakmicu. Dva minuta i 20 sekundi do kraja.

11:8 – Dušan Matković prekida seriju Japana. Gol sa dva igrača više. Tri i po minuta do završetka.

10:8 – Vatanabe pogađa, vraća se Japan, još pet i po minuta do kraja.

10:7 – Inaba koristi peterac.

10:6 – Majstorija Alekse Ukropina, parabola sa istekom napada.

9:6 – Adači prekida našu seriju od pet pogodaka.

TREĆA ČETVRTINA:

Najbolja četvrtina našeg tima, 4:0 u prethodnih osam minuta, velika prednost pred završni period.

9:5 – Vlado Popadić iz kontre, raste razlika “ajkula”.

8:5 – Marko Mršić iz peterca, sada je serija 4:0 i najveća prednost za Crnu Goru.

7:5 – Draško Brguljan pogađa u trenutku kada je uplivavao isključeni japanski igrač.

6:5 – Asistencija Vlada Popadića i gol Dušana Matkovića. Opet imamo prednost.

DRUGA ČETVRTINA:

Neriješeno 5:5 na polovini utakmice. Škripi u odbrani, ali je Petar Tešanović sa nekoliko odbrana spriječio da Japan ne ode sa prednošću na pauzu.

5:5 – Brza akcija i gol Miroslava Perkovića, ali moramo bolje u odbrani. Još dva minuta i 17 sekundi do poluvremena.

4:5 – Opet vodi Japan, pogodio je Okava.

4:4 – Dušan Matković uzvraća sa igračem više.

3:4 – Preokret Japana, treći gol u nizu, strijelac je Agači.

3:3 – Vatanabe koristi peterac poslije faula Spaića. Drugi gol i nizu za Japan.

PRVA ČETVRTINA:

Poslije uvodnih osam minuta vodimo 3:2. Japanci su tri puta pogodili okvir gola, pa je ovaj rezultat dobar.

3:2 – Lijepo kombinuju Japanci, Vatanabe sa dva metra trese našu mrežu.

3:1 – Razigran je na startu Aleksa Ukropina, pogodio je drugi put jutros.

2:1 – Jusuke Inaba iz peterca smanjuje našu prednost.

2:0 – Jovan Vujović, dobra akcija i pogodak sa igračem više.

1:0 – Aleksa Ukropina daje prvi gol na utakmici.