Srijeda, 23.11.2022 | 21:30
IZVOR: Vijesti.me

Budućnost ispustila plus 10 - Pariz slavio u "Morači"

Ono što prije sedmice nije uspio Promiteas, sada je uradio Pariz - tim iz Grada svjetlosti je u posljednjoj četvrtini presingom potpuno zbunio košarkaše Budućnost Volija, iskoristio pometnju „plavih” i na terenu i na klupi i nanio crnogorskom šampionu drugi poraz u ovoj sezoni Evrokupa (77:74).

Na nepunih osam minuta prije kraja, Podgoričani su prvi put došli do dvocifrene prednosti (65:55), a onda su se potpuno ugasili. Sve je bilo gotovo 18 sekundi prije kraja, kada se Marko Jagodić-Kuridža spetljao u napadu na minus tri (72:75) i napravio faul.

Meč je obilježila i nestvarna scena u posljednjoj četvrtini, kada je Vladimir Jovanović htio da u igru vrati Fila Buta, iako je isključen zbog dvije nesportske greške.

Toga ga je spasao pomoćnik Vladimir Todorović, jer bi meč bio izgubljen službenim rezultatom, mada ni ovako nije bilo mnogo drugačije...

Budućnost se u 1. poluvremenu mučila sa snažnim igračima Vila Vivera, pa je gotovo sve vrijeme imala minus. Francuski tim je u 2. četvrtini nekoliko puta stizao do plus osam, da bi „plavi” serijom 9:0, u kojoj je četiri poena dao Alfa Kaba, trojku Petar Popović, a za dva pogodio Aleksandar Lazić preokrenuli na 36:35.

Lazić je i stavio tačku na 1. poluvrijeme - prvo je 1,5 sekundi prije kraja promašio oba bacanja, ali je uhvatio loptu, dao koš i dodatno za 41:41 na velikom odmoru.

Tim Vladimira Jovanovića je u 3. dionici zaigrao bolje u odbrani, Lazić je pokazao da može da pomogne i na „četvorci”, ali „plavi” nisu mogli da steknu osjetniju prednost. Najveću su imali u 30. minutu, kada je But pogodio polaganje uz faul, a onda i dao bacanje za 59:53.

Američki bek je svojom drugom trojkom povisio na 64:55 u 32. minutu, da bi nakon kontre i promašenog šuta Kamerona Rejnoldsa iza linije 6,75 Lazić uhvatio loptu i poslije faula prvi put donio dvocifrenu prednost (65:55).

Parižani su do tog trenutka djelovali potpuno pogubljeno u napadu, ali su se zahvaljujući presingu i dobroj odbrani vratili u igru. Jovanović je uzeo tajm-aut pri rezultatu 65:59 na nepunih sedam minuta do kraja, ali nije pomoglo, jer je njegov tim naprasno nestao sa terena.

Gosti su napravili seriju 14:0, tokom koje je But dobio drugu nesportsku grešku i završio utakmicu. Sudije, međutim, to nisu primijetile, nije to registrovao ni Jovanović, pa je htio da ga vrati u igru pri rezultatu 65:69, ali mu je Todorović na vrijeme objasnio da to ne smije da radi.

Potpuna pometnja nije bila samo na klupi, nego i na terenu, jer „plavi” nisu realizovali 11 napada zaredom! Crni niz je prekinuo Rejnolds pogotkom za 67:69, da bi sa jednim bacanje izjednačio na 70:70 na 106 sekundi do kraja.

Pariz je, međutim, sa dva bacanja Amira Simsa nakon sumnjivog petog faula Lazića i trojkom Žuana Begarena otišao na 75:70...

Na 9,6 sekundi do kraja, Aleks Tupan je promašio oba slobodna bacanja pri rezultatu 76:74, ali je Begaren ofanzivnim skokom donio nove pokušaje Tupanu. Povremeni francuski reprezentativac je pogodio jedno, a Eron Vajt promašio trojku za produžetak.

BUDUĆNOST VOLI - PARIZ 74:77 (18:22, 23:19, 18:14, 15:22)
Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.100. Sudije: Kortes (Španija), Ćići (Albanija), Kliva (Švajcarska).

Budućnost Voli: REJNOLDS 9 (3-2), BEL-HEJNS 10 (2-2), Atić 4, But 15 (3-3), KABA 17 (4-3), Lazić 6 (5-2), Vajt, Ilić, JAGODIĆ-KURIDŽA 4, Drobnjak 2, POPOVIĆ 7 (4-4).

Pariz: OLMEN 13 (7-4), Malvaja, Gegić 11 (6-3), KAMAGATE 11 (1-1), Denis 4 (2-1), Plamer, Sliva 5, BEGARIN 12 (12-5), SIMS 13 (4-3), TUPAN 8 (5-1).