Ponedjeljak, 18.11.2024 | 18:11
IZVOR: klix.ba

Jedite OVE NAMIRNICE noću i praktično ćete sagorjeti MASTI U SNU

Svi znamo da redovno jedenje kasno uveče može dovesti do debljanja.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

To je posebno tačno ako grickate hranu koja sadrži rafinisame ugljenehidrate, skrob i namirnice puno šećera.

Naravno, one mogu biti brzo rješenje za vašu glad, ali ako ne koristite pretvorenu energiju, te kalorije se mogu skladištiti kao mast.

Ipak, stručnjaci kažu da je najbolje ne ići u krevet gladan. Dakle, kada vam stomak počne da kruži nakon što ugasite svjetla, šta da radite? Pokušajte posegnuti za užinom bogatom proteinima poput svježeg sira.

To je bila hrana korištena u studiji Florida State University objavljenoj u British Journal of Nutrition 2018. godine, koja je otkrila da konzumiranje 30 grama proteina oko 30 minuta prije spavanja može imati pozitivan uticaj na metabolizam. Iako je studija bila mala i uključivala je samo aktivne žene, bila je prva koja je istražila ovu mogućnost u cjelovitoj hrani, za razliku od proteinskih šejkova i drugih proteinskih dodataka koji su istraživani u ranijim studijama.

Takođe, na raspolaganju vam je mnoštvo drugih dobrih proteina, poput bilo kojeg od zdravih grickalica koje su odobrili nutricionisti.

Pokušajte da jedete isječene nemasne proteine ​​kao što su piletina, goveđe pečenje, tofu, kuhana jaja ili malu šaku badema 30 minuta prije spavanja da biste održali sitost tokom noći. Ove namirnice će takođe osigurati energiju potrebnu za metabolizam, čime ćete povećati vaše napore za mršavljenje.

Bademi ili orasi jedni su od najzdravijih orašastih plodova koje možete jesti i mogu biti posebno dobri prijedlozi za ljude koji ne podnose laktozu, vegani ili jednostavno ne mare za mliječne proizvode. Orašasti plodovi su bogati dobrim mastima, kao i dobar izvor proteina i nutrijenata kao što su vitamin E, selen i magnezijum, da spomenemo samo neke.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević: Ako postanem ministar, MOJ SAVJETNIK biće Milo Đukanović

Srijeda, 30.04.2025 | 20:44

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević oglasio se večeras nakon informacije kako je počasni predsjednik Socijaldemokratske partije Ranko Krivokapić postavljen na poziciju ministar savjetnik u Ministarstvu vanjskih poslova.

Ranko Krivokapić ministar-savjetnik kod Ervina Ibrahimovića; Spajić: Ibrahimović će biti POZVAN NA RAZGOVOR

Srijeda, 30.04.2025 | 19:44

Ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović (BS) postavio je za ministra-savjetnika nekadašnjeg dugogodišnjeg predsjednika Skupštine Ranka Krivokapića (SDP). To se vidi na spisku zaposlenih u Ministarstvu vanjskih poslova objavljenom na sajtu Vlade 23. aprila. Navedeno je da je Krivokapić ministar-savjetnik, što je diplomatsko zvanje visokog ranga. Iz PES-a tvrde da premijer Milojko Spajić nije znao za to imenovanje, i da će Ibrahimović biti pozvan na razgovor.

Ibrahimović: Krivokapić POŽELJAN i KORISTAN savjetnik, za imenovanje NEMAM OBAVEZU da se konsultujem ni sa kolegama iz Vlade

Četvrtak, 01.05.2025 | 08:50

Bivši dugogodišnji predsjednik Skupštine Ranko Krivokapić zaposlen je u Ministarstvu vanjskih poslova na poziciji ambasadora – savjetnika, potvrdio je za “Dan” ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović, ističući da je Krivokapić primljen na određeno vrijeme od dvije godine, a njegov radni angažman započet je 16. decembra 2024. godine.

UP: PRETRESI operativno interesantnih lica, ODUZETO sedam komada vatrenog oružja, municija, detonatorska sredstva

Srijeda, 30.04.2025 | 21:04

Pripadnici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ sproveli su danas aktivnosti sa fokusom na operativno interesantne i sa njima povezane osobe, kao i aktivnosti na pronalasku oružja, municije i eksplozivnih materija u ilegalnom posjedu građana i tom prilikom izvršili pretrese u više gradova južne regije, tokom kojih je oduzeto pet pištolja, dvije puške, 439 komada municije, gps uređaj, vazdušna puška i detonatorske kapisle, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Za Prvi maj biramo drugačije: PET NEOBIČNIH MJESTA za savršen uranak u Crnoj Gori

Srijeda, 30.04.2025 | 21:18

Dok većina planira prvomajski uranak uz roštilj u gradskim parkovima ili na obalama poznatih jezera i rijeka, mi vam donosimo listu manje poznatih, ali podjednako čarobnih lokacija u Crnoj Gori – idealnih za bijeg od gužve i povezivanje s prirodom.

Gajević PODNIJELA OSTAVKU na mjesto DIREKTORICE Agencije za upravljanje zaštićenim područjima

Četvrtak, 01.05.2025 | 19:02

Direktorica Agencije za upravljanje zaštićenim područjima Podgorica Jasna Gajević podnijela je ostavku na tu funkciju.

Manje ulja, više ukusa - Zdravi trikovi za pripremu PREŽENE HRANE

Četvrtak, 01.05.2025 | 18:33

Pomfrit, falafel, pohano meso i i drugi klasici iz tave mogu biti jednako ukusni i bez kapi ulja!

Izgledate STARIJE zbog ovih grešaka u ŠMINKANJU – Evo kako da ih izbjegnete

Četvrtak, 01.05.2025 | 18:13

Izbjegavajte ih ukoliko želite da sačuvate mladalački izgled.

Instruktur vožnje otkriva - Najčešće GREŠKE zbog kojih kandidati PADAJU na ISPITU

Četvrtak, 01.05.2025 | 17:29

Ako se pripremate za vozački ispit, korisno je znati koji su najčešći propusti koje kandidati čine kako biste ih izbjegli i povećali svoje šanse za uspješan prolaz.

Katić: Rok za konstituisanje LOKALNE vlasti do 21. maja

Četvrtak, 01.05.2025 | 17:18

Sastanak o formiranju vlasti koalicionih partnera, koji su i do sada imali većinu biće održan nakon prvomajskih praznika. "Potreba da se nastavi rad na velikim infrastrukturnim projektima i pripremi nastupajuće turističke sezone, kao i najavljeni Zakon o izbornoj reformi, koji podrazumijeva sve izbore u jednom danu za dvije godine, ne ostavljaju prostor za odgađanje," naveo je za RTHN aktuelni predsjednik Opštine Herceg Novi, Stevan Katić.

Zbog čega KIJAMO tri puta za redom - Naučnici su OBJASNILI ovaj fenomen

Četvrtak, 01.05.2025 | 17:01

Evo zbog čega se ovo dešava.

Ne morate više držati aplikaciju OTVORENOM – Google Mape sada funkcionišu i u POZADINI

Četvrtak, 01.05.2025 | 16:41

Prije skoro godinu dana, pisalo se o tome da Google Maps zamenjuje pune ekrane nečim što se zove Sheet, odnosno "prozorima" sa u kojima mogu da se vide informacije sa Explore taba.

Izgleda moderno, ali Je OPASNA - Obuća koju nikako ne bi trebalo da NOSITE

Četvrtak, 01.05.2025 | 16:17

U želji da izgledamo lepo, često zaboravljamo koliko obuća može biti štetna za naša stopala

Vučurović: "Vlada da se uozbilji, da ne pravi bućkuriš i stjecište onih koji su poraženi nakon 30 godina"

Četvrtak, 01.05.2025 | 15:56

Poslanik Nove srpske demokratije i koalicije Za budućnost Crne Gore Jovan Jole Vučurović za Borbu je poručio da se, nažalost, iz dana u dan pokazuje da nas kao državu mnogo košta to što nakon 2020. godine nije došlo do demontaže bivšeg kriminalnog režima.    

Stručnjaci opet UPOZORAVAJU - Prijetnja koju NE VIDIMO, a svakodnevno PIJEMO

Četvrtak, 01.05.2025 | 15:39

Mikroplastika u vodi predstavlja tihu, ali ozbiljnu prijetnju zdravlju, prenoseći otrovne supstance  u naše tijelo kroz svakodnevne radnje poput pijenja ili korištenja vode.