Četvrtak, 13.02.2025 | 09:22
IZVOR: rtcg.me

Pavićević: MARŽE nisu ni tri, ni četiri odsto već idu i do 50 odsto

Trgovačke marže u Crnoj Gori mnogo su veće od iznosa koje veliki marketi predstavljaju, kazao je u Jutarnjem programu TVCG Zarija Pavićević iz Alternative Crna Gora i poručio da će uskoro o tome predstaviti obimnu dokumentaciju.




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

On je saopštio i da će ta organizacija ovih dana predstaviti detaljnu dokumentaciju o visini marži.

Pavićević je siguran da će građani od ponedjeljka bojkotovati trgovačke lance kompanije Voli, ako ta kompanije do tada ne snizi cijene. Prethodna dva bojkota, kako podsjeća, rezultirala su padom prometa prvi put od preko 50 odsto, a 8. februara od 30 odsto.

“Cilj je bio da se pokaže da građani Crne Gore mogu biti ujedinjeni. Brojka od 30 odsto je zaista nevjerovatna raduje me i to je jedan uspješan dan”, kazao je Pavićević.

Nije kaže cilj da se snize profiti no da se čuje glas građana.

“Da sam se ja pitao prvi na listi za bojkot bili bi mi Aroma i Idea, zadnji na listi bi mi bio Voli. Međutim na uzorku od oko 7.000 glasova smo došli do dvotrećinske većine da se bojkotuje Voli”, kazao je Pavićević.

On je poručio da je ovo pitanje možda jedino u Crnoj Gori stavilo sve podjele po strani i ujedinilo građane. Kako ističe Pavićević, problematične su i cijene u bankarskom sektoru i farmaciji.

Ipak se nada da će Voli, u predviđenom roku, a to je još sjutra sniziti i da neće doći do bojkota.

“Ključ ovoga je da se građani ujedine. Anketa je bila javna svima dostupna, svi koji misle da je ovo politički mogli su sami da učestvuju u anketi, ali ja ne mogu ići protiv volje građana. Nadam se da neće doći do bojkota”, poručio je Pavićević.

Pavićević kaže i da imaju obimnu dokumentaciju koja potvrđuje da su trgovačke marže mnogo veće nego što se predstavlja u ovom trenutku.

“Najavio je da će možda i danas izaći sa jasnim dokumentima koji pokazuju da marže nijesu ni tri, ni pet odsto nego da je to i 30, 40 ili 50 odsto”, saopštio je Pavićević.

Pavićević poručio i da Vlada, mora da preuzme svoj dio odgovornosti i da će morati da uzmu učešće u rješavanju probleme, jer je to udar i na njihov sektor.

“To je jedan zatvoreni krug i mora se sjesti za sto da se dogovorimo o svemu”, naveo je Pavićević.

Jučerašnje saopštenje komapnije Voli u kojem kažu da će smanjiti otkup domaćih proizvoda, Pavićević doživljava i kao jedan vid ucjenje. On poručuje da se domaći proizvodi moraju forsirati.

“Vjerujem da je svaki građanin shvatio da je moć u njegovim rukama”, zaključio je Pavićević.

On je saopštio da će bojkot jednog trgovačkog lanca dovesti do snižavanja cijena i u drugim trgovačkim lancima.

“Nakon ovoga ideja je da se bojkotuju dva trgovačka lanca i to mijenja stvari”, zaključio je Pavićević.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
😜😜😜
13.02.2025 10:32

Aaaaaaaaaa , a sa čime se inače bavi ovakav stručnjak???????????

0 0

OSTALE VIJESTI

U julu POTROŠNJA STRUJE veća za 25,29 odsto

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 15:29

Domaćinstva u Crnoj Gori su tokom jula 2025. godine potrošila 143.825.665 kWh električne energije, što je 25,29 odsto više u odnosu na potrošnju iz juna ove godine. U poređenju sa julom 2024. godine, zabilježen je pad potrošnje od 5,68 odsto, saopšteno je iz EPCG. 

Monteput objavio NOVE rekorde: Sozinom i auto-putem za dan PROŠLO više od 43.000 vozila

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 14:11

Iz kompanije Monteput objavili su podatke o saobraćaju na ključnim saobraćajnicama. Prema zvaničnoj objavi kompanije, u nedjelju 10. avgusta kroz tunel Sozina prošlo je 22.230 vozila, dok je auto-putem saobraćalo 20.889 vozila.

EPCG: Prosječan julski RAČUN za struju 40,19 eura

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 12:27

Prosječan julski račun za električnu energiju za domaćinstva na nivou Crne Gore (ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni) iznosi 40,19 eura, saopšteno je iz Elektroprivrede Crne Gore (EPCG).

Ogrijev sve SKUPLJI – Kubik drva i do 100 EURA, pelet poskupio 10%

Nedjelja, 10.08.2025 | 09:11

Polovinom ljeta ponuda za ogrevna drva je formirana. Zavisno od sortimenata, cijena je do stotinu eura po metru kubnom.

U julu ZABRANJEN uvoz 22 hiljade litara pića, izrečene kazne od 77 HILJADA EURA

Nedjelja, 10.08.2025 | 08:33

Inspektori za hranu i veterinarski inspektori, u okviru nadležnosti utvrđenih zakonima o bezbjednosti i kvalitetu hrane, tokom jula sproveli su pojačane kontrole širom Crne Gore, posebno u primorskim opštinama.

ZABRANJENO gašenje i snimanje požara dronovima bez odobrenja

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 17:24

Agencija za civilno vazduhoplovstvo (ACV) poziva sve operatore i pilote bespilotnih vazduhoplova (dronova) da se pridržavaju pravila o sigurnoj upotrebi dronova.

ZABORAVITE na trčanje: Ovo su VJEŽBE koje EFIKASNO tope kalorije

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 17:18

Trčanje nije jedini način da sagorite kalorije i poboljšate kondiciju.

Šta se događa u tijelu ako svaki dan JEDETE SLADOLED?

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 16:52

Ljeto, sunce i vrućine donose jedan klasik – osvježavajuću kuglu sladoleda.

Novljaninu 21 dan ZATVORA zbog VOŽNJE pod dejstvom alkohola i KRŠENJA mjere bezbjednosti

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 16:45

R.P. (1991) iz Herceg Novog osuđen je na kaznu zatvora u trajanju od 21 dana.

Spašene TRI osobe kod Ade Bojane; UPSUL: OPREZ zbog jakog vjetra, ne udaljavati se od obale

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 16:34

Pripadnici Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama (UPSUL) danas su u odvojenim akcijama, na Velikoj plaži kod Ade Bojane, spasili tri osobe koje su se na SUP daskama našle u opasnosti usljed jakog istočnog vjetra na otvorenom moru.

Vujović: Od Berana do Herceg Novog slavi se četnička kama, valjda kao zalog naše EVROPSKE BUDUĆNOSTI

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 16:24

Od Berana do Herceg Novog slavi se četnička kama, valjda kao zalog naše evropske budućnosti, naveo je na mreži X predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Srbija POMAŽE Crnoj Gori u GAŠENJU POŽARA, šalju ruske "Kamove"

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 16:16

Srbija će pomoći u gašenju požara u Crnoj Gori, koji danima bukte, tako što će poslati helikoptere "Kamove".

VATRENA STIHIJA zahvatila Pipere, Bojanović: Ima UGROŽENIH objekata, radimo sve kako bismo ZAŠTITILI ljudske živote

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 16:14

Vatrena stihija je zahvatila Pipere, a gust dim širi se iznad Podgorice. Ekipe su na terenu, a ima ugroženih objekata.

ODREĐEN PRITVOR osumnjičenom za prinudu i ugrožavanje sigurnosti predstavnika medija

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 15:59

Sudija za istragu Osnovnog suda u Beranama Ivan V. Došljak po predlogu Osnovnog državnog tužilaštva u Beranama odredio pritvor u trajanju od 30 dana protiv osumnjičenog D.F., iz Podgorice, zbog postojanja osnovane sumnje da je učinio dva krivična djela prinuda iz čl.165. st.3. u vezi st.1. na štetu oštećenih Steva Vasilijevića i Borisa Pejovića i krivično djelo ugrožavanje sigurnosti iz čl.168. st.1. Krivičnog zakonika Crne Gore na štetu oštećenog Pejovića. 

ZZCG: NEZAPOSLENIH 28 HILJADA

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 15:54

U Crnoj Gori je na kraju jula bilo 28,02 hiljade nezaposlenih, neznatno više nego u junu, pokazuju podaci Zavoda za zapošljavanje (ZZZ).