Srijeda, 19.02.2025 | 15:37
IZVOR: vijesti.me

Radunović VERBALNO NAPADNUT u Budvi; NSD: Našim ulaskom u vlast ZAVEŠĆE SE RED u Crnoj Gori

Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović verbalno je napadnut u Budvi od strane nekoliko osoba, navodno zbog nedavne izjave oko raspisivanja novog tendera za zakup plaža.




Foto: Facebook screenshot/ NSD

Radunović je nedavno rekao da će na taj način stati na put višegodišnjem organizovanom kriminalu, koji je oštetio državu za više miliona eura.

"Nova srpska demokratija najoštrije osuđuje napad na ministra Slavena Radunovića u Budvi. Ovaj incident pokazuje da je na sceni pokušaj pritiska na one koji su odlučni da stanu na put bezakonju i kriminalu. Podsjećamo crnogorsku javnost da se NSD decenijama borila za to da Crna Gora postane demokratska država u kojoj će svi građani imati jednaka prava, bez obzira na pritiske i prijetnje. Kroz oluje progona, montirane procese i političke ucjene, nikada nismo poklekli, niti ćemo sada. Oni koji misle da će nas zastrašiti i zaustaviti u borbi za pravedniju i slobodniju Crnu Goru duboko se varaju", saopštila je ta partija.

"Vrijeme kada su karteli, u sadejstvu sa političkim moćnicima iz bivšeg režima, upravljali državom, njenim institucijama i teritorijom, nepovratno je iza nas. Nikada više Crna Gora neće biti njihov plijen! Danas, kada su članovi naše stranke preuzeli odgovornost u ključnim resorima, jasno poručujemo – niko nas neće zaustaviti u namjeri da uvedemo red, kako u ovoj, tako i u svakoj drugoj oblasti u kojoj naši ljudi vrše vlast", dodaju.

Kažu da je ulazak NSD-a i koalicije "Za budućnost Crne Gore" u vlast "označio početak odlučne i beskompromisne borbe protiv organizovanog kriminala."

"Svjedoci smo istorijskih trenutaka – od formiranja Anketnog odbora koji će rasvijetliti kriminalne mreže, do inicijative da narko-karteli budu označeni kao terorističke organizacije. To je direktan udar na samu srž kriminalne piramide i njenog 'počasnog predsjednika', čije ime odzvanja u sjenama prošlosti, ali čiji će uticaj konačno biti sasječen u korijenu", piše u saopštenju.

Kažu da Radunović i direktor Morskog dobra Mladen Mikijelj "rade veliki posao za dobro svih građana Crne Gore", a da su upravo zato "meta onih koji misle da silom mogu dobiti ono što im ne pripada".

"Ti isti, naviknuti na decenije bezakonja i privilegija, pokušavaju prijetnjama i pritiscima da vrate točak istorije unazad, ali im poručujemo – neće im poći za rukom! Mi ćemo znati da se zaštitimo od raznih kabadahija DPS-a, ali i pozivamo nadležne organe da rade svoj posao i procesuiraju one koji prijete i koji bi bili spremni da ugroze bezbjednost ministra Radunovića i direktora Morskog dobra Mladena Mikijelja", piše NSD.

Poručuju da "više nema povlašćenih".

"Ulaskom Nove srpske demokratije i koalicije Za budućnost Crne Gore u vlast, zavešće se red u Crnoj Gori. Zakon će važiti za sve, bez izuzetka, i svi oni koji su navikli da žive iznad zakona moraće da se pomire sa novom realnošću. Ovo nije samo politička bitka – ovo je sudbinska borba za pravdu, za budućnost Crne Gore, za njenu slobodu. I kao što smo uvijek bili na prvoj liniji, bez straha i bez kalkulacija, tako ćemo i sada istrajati. Nekad su prijetili progonima, zatvorima, montiranim procesima – sada prijete haosom i nasiljem. Ali neka znaju, neustrašivi se ne povlače. Crna Gora se budi. Pravda dolazi", piše u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Laković o potencijalnim novim ministarskim imenovanjima: Odavno neko nije tako dobro “kuvao žabu” kao NSD i DNP

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:16

Bivši poslanik Pokreta Evropa sad, Miodrag Laković, oglasio se na mreži Iks povodom spekulacija o mogućim novim kadrovskim rješenjima u Vladi, da bi aktuelni direktor “Puteva” Radoš Zečević mogao preuzeti resor saobraćaja, dok bi Jovan Vučurović mogao biti imenovan za ministra bez portfelja.

Orban traži istragu o navodnom prisluškivanju šefa diplomatije Mađarske

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:33

Mađarski premijer Viktor Orban naredio je danas istragu o navodnom prisluškivanju ministra inostranih poslova te zemlje Petera Sijarta, kojeg su pojedini mediji označili kao osobu koja je povjerljive razgovore sa sastanaka Evropske unije (EU) prenosila Rusiji, pišu strani mediji

Milatović i Kos: Evropske integracije treba iskoristiti za izgradnju snažnih institucija i suštinske reforme

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 19:41

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se danas u Briselu sa Martom Kos, komesarkom za proširenje Evropske unije.

Živković: Onako kako je neznavena, nesposobna i bahata vlast poražena u Budvi, biće poražena i na državnom nivou

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 18:49

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković boravio je u radnoj posjeti Budvi, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, s kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi. Živković je poručio da se na primjeru Budve najbolje vidi koliko je politička stabilnost bitna za razvoj grada i na ekonomskom, i na turističkom, i na infrastrukturnom, i na svakom drugom planu.     

Nikšićka URA: Drastično uvećani računi za komunalije udar na privredu

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:22

Povećanje cijena komunalnih usluga za privrednike u Nikšiću predstavlja ozbiljan atak na lokalnu ekonomiju, koji prijeti da ugrozi opstanak malih i srednjih preduzeća, ali i da, posredno, izrazito negativno utiče na standard građana, saopštili su iz Opštinskog odbora URA Nikšić.    

"Znanje ne smije biti luksuz" – Mladi matematičar pokrenuo besplatne časove matematike za najugroženije

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:39

U vremenu kada privatni časovi sve više postaju neophodnost, dodatna nastava iz matematike za mnogu djecu ostaje nedostižna zbog finansijskih prepreka. Na taj rastući jaz ukazuje mladi matematičar Vuk Jovović, koji je pokrenuo inicijativu besplatnih časova i stipendija kako bi podrška stigla do djece iz socioekonomski ugroženih porodica.

ANKETA: Bodovanje, intervju, prosječna ocjena – da li smatrate da će novi pravilnik poboljšati zapošljavanje nastavnika?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:51

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je novi pravilnik o zapošljavanju nastavnika, koji precizno definiše bodovanje kandidata.

Spajić: Zaustaviti radove u Baošićima, podnijete krivične prijave, obaviješten i UNESCO

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 11:08

Radovi na obali u Baošićima se moraju zaustaviti u cilju zaštite Izuzetne univerzalne vrijednosti svjetskog dobra, kome ovo područje pripada, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Tramp objavio da odlaže vojne napade na Iran!

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 12:49

Američki predsjednik Donald Tramp kaže da su održani razgovori o “potpunom i sveobuhvatnom rešavanju neprijateljstava“ sa Iranom.

Početna plata novoprimljenih policajaca 693 eura: I sa fakultetom rade u zvanju srednjoškolaca

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 08:17

Početna plata od 693 eura za novoprimljene policijske službenike, bez obzira na to imaju li fakultetsku diplomu ili ne, sigurno nije stimulativna za ovaj odgovoran, a često i rizičan poziv.

Ministarstvo odbrane Srbije, VMA i Vojna akademija na meti ruskih državnih hakera

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:27

Tragovi ruske hakerske grupe "Fancy Bear", koju američke i britanske državne institucije povezuju sa ruskom vojnom obavještajnom službom GRU, pronađeni su u Ministarstvu odbrane Srbije, Vojnoj akademiji i Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), objavio je danas Radio Slobodna Evropa (RSE), napominjući da iz Ministarstva nije dobio odgovor na upit. 

Sjutra na jugu sunčano, na sjeveru oblačno sa padavinama

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:50

U južnim i centralnim predjelima pretežno sunčano ili malo do umjereno oblačno, a na sjeveru umjereno do potpuno oblačno, ponegdje sa slabim padavinama.

Marko Perović: Da popravimo utisak iz prethodnog perioda

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:43

Crnogorski fudbaleri žele da u prijateljskim mečevima sa Andorom i Slovenijom poprave utisak koji su ostavili u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo – to je poruka mladog Marka Perovića.

Zašto novi BMW i3 ima široke "bubrege", a iX3 uske? Dizajner otkriva ključnu razliku

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:34

BMW je testirao različite varijante prednje maske na oba modela.

Njemačka će finansirati proizvodnju 15.000 dronova presretača za Ukrajinu

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:20

Nacionalna garda Ukrajine dobit će 15.000 modernih dronova presretača Strila ukrajinske proizvodnje koje finansira njemačka vlada u okviru nedavno potpisanog sporazuma vrijednog više miliona eura.

Udes na Zlatici, jedna osoba povrijeđena

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 21:08

U udesu koji se večeras desio na Bulevaru Vilija Branta na Zlatici povrijeđena je jedna osoba. Kako su saopštili u OKC-u Uprave policije saobraćaj nije u prekidu.

Barselona mijenja plan, Džejms nova meta umjesto Fransiska

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:56

Član "kneževa" može odmah da donese kvalitet i liderstvo, što traže Katalonci

Laković o potencijalnim novim ministarskim imenovanjima: Odavno neko nije tako dobro “kuvao žabu” kao NSD i DNP

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:16

Bivši poslanik Pokreta Evropa sad, Miodrag Laković, oglasio se na mreži Iks povodom spekulacija o mogućim novim kadrovskim rješenjima u Vladi, da bi aktuelni direktor “Puteva” Radoš Zečević mogao preuzeti resor saobraćaja, dok bi Jovan Vučurović mogao biti imenovan za ministra bez portfelja.

Gatuzo: Samo oni bez krvi u venama ne osjećaju pritisak pred baraž

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:45

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Đenaro Gatuzo izjavio je da je nervoza neizbježna dok „azuri“ pokušavaju da izbjegnu treći uzastopni neuspjeh u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Orban traži istragu o navodnom prisluškivanju šefa diplomatije Mađarske

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 20:33

Mađarski premijer Viktor Orban naredio je danas istragu o navodnom prisluškivanju ministra inostranih poslova te zemlje Petera Sijarta, kojeg su pojedini mediji označili kao osobu koja je povjerljive razgovore sa sastanaka Evropske unije (EU) prenosila Rusiji, pišu strani mediji