Srijeda, 19.02.2025 | 16:47
IZVOR: rtcg.me

Vuković: Osjeća se PODRŠKA, ali nas očekuje DOSTA POSLA

Utisak nakon veoma konstruktivnih i značajnih sastanaka, da se kod naših evropskih partnera osjeća optimizam i kontinuirana podrška, ali i da nas na domaćem terenu očekuje dosta truda i posla, za koji smo kao Vlada, čvrsto opredijeljeni i potpuno spremni, poručio je ministar finansija Novica Vuković, prenosi RTCG.




Foto: screenshot/ gov.me 

Prema njegovim riječima, na sastancima u Briselu od zvaničnika čuo je riječi podrške i ohrabrenja za Crnu Goru, kao narednu članicu EU.

”Gert Jan Kopman, generalni direktor Generalnog direktorata za proširenje i istočno susjedstvo, izrazio je zadovoljstvo zbog dobrih rezultata koji su ostvareni u kratkom roku i još jednom potvrdio da su, Evropska komisija i on lično, nedvosmisleno uvjereni da će Crna Gora, ako ovako nastavi ispuniti svoju ambicioznu evropsku agendu do 2028. godine”, rekao je Vuković.

Takođe, navodi i da je razgovarano o poglavljima planiranim za zatvaranje tokom ove godine, koja su u koordinaciji Monetarnog fonda, kao i ostalim poglavljima iz nadležnosti resora koja se odnose na ekonomsku i monetarnu uniju, finansijske usluge, poreski sistem itd.

“Sastanak je bio prilika da još jednom ukažem na našu proaktivnost, posvećenost, kvalitet i blagovremenost u ispunjavanju obaveza iz zahtjevne, ali dostižne EU agende. Ukazao sam i na aktivnosti koje se, na operativnom nivou, sprovode u cilju tehničke realizacije priključenja banaka koje posluju u Crnoj Gori u platni promet EU (SEPA)”, dodao je Vuković.

Vuković navodi da su sastanci sa Vileom Italom, generalnim direktorom Evropske kancelarije za borbu protiv prevara (OLAF) bili prilika za, kako navodi, razgovor o mjerama na putu borbe protiv ilegalne trgovine duvanskim proizvodima.

“Odnosno obezbjeđivanje institucionalnih kapaciteta za praćenje kretanja, pronalaska duvanskih proizvoda (T&T sistem), kao i njihovog usaglašavanja sa zahtjevima postavljenim Direktivom EU o duvanskim proizvodima”, kazao je Vuković.

Sa visokim briselskim zvaničnicima razgovarao je o predstojećem ministarskom samitu, čiji je Crna Gora domaćin u martu i ovom prilikom im lično uputio poziv za učešće.

“Tema ministarskog sastanka, koji se organizuje na visokom nivou, a uz podršku Svjetske zdravstvene organizacije je eliminacija nezakonite trgovine duvanom i fiskalnih mjera kao instrumenta efikasne kontrole upotrebe duvana”, zaključio je Vuković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Glavni grad za podršku ženskom preduzetništvu opredijelio 45.000 EURA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 16:28

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, danas je potpisao ugovore sa dobitnicama podrške ženskom preduzetništvu u Podgorici.

Koprivica: Popis duvana sproveden, sva dokumentacija dostavljena SDT-u

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 13:58

Popis zaplijenjenog duvana je sproveden efikasno, transparentno i u potpunosti u skladu sa zakonom. Obavljen je na tri lokacije – u Luci Bar (skladište Paccorini, kontejner i kamioni ispred carinske ispostave) i u Podgorici (Zetatrans i pridruženi carinski magacin), saopštio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Anđušić: Ekonomija vještačke kome

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 13:39

Dakle ovako, da podsjetimo-rezimiramo: resorno ministarstvo je 29. aprila saopštilo da ćemo od 15. maja imati nove mjere ili nastavak akcije: “Limitirane cijene”. Ovo je ujedno bio i jedini mehanizam koji Vlada sprovodi u cilju “sprječavanja” inflacije. 15. maj je prošao, a od direktnog obećanja prošlo je skoro dva mjeseca. U međuvremenu smo, zauzvrat, dobili uvećanje cijena hljeba, komunalnih usluga, goriva, saopštio je Mihailo Anđušić, poslanik Demokratske partije socijalista u Skupštini Crne Gore.

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Vuksanović: Do Nove godine OTVARANJE puta Mojkovac - Đurđevića Tara

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:18

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović kazao je u emisji "Dobro jutro Crna Goro" na TVCG da će, po izjavama izvođača i po izjavama nadzora, do Nove godine put Mojkovac - Đurđevića Tara biti pušten u saobraćaj.

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Abazović: Različita mišljenja u partiji su kvalitet više, nisu tačne tvrdnje da je Adžić odbio da ispoštuje odluku GO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:15

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović kazao je da nije tačna informacija da je potpredsjednik i poslanik te partije Filip Adžić odbio da ispoštuje odluku Glavnog odbora o rotaciji u poslaničkom klubu.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

Tim Glavnog grada dobija podršku svjetskog eksperta za UNAPREĐENJE SAOBRAĆAJA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:40

Glavni grad se priprema za drugu fazu modernizacije saobraćajnih raskrsnica. Jedan od vodećih svjetskih eksperata u oblasti adaptibilnog upravljanja raskrsnicama, prof. dr Aleksandar Stevanović, stiže na jesen u Podgoricu kako bi pružio podršku timu Glavnog grada u realizaciji ovog važnog projekta, saopšteno je iz Glavnog grada.

Rudnik uglja Pljevlja: Klizište zatrpalo mašinu, lakše povrijeđen bagerista

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:42

Tokom izvođenja redovnih radova na PK “Potrlica” u nedelju, 15. juna u poslepodnevnim časovima, došlo je do iznenadnog pomjeranja tla i aktiviranja klizišta. Klizište je zahvatilo zaglinjeni prostor i dovelo do zatrpavanja mašine, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja.

Pretraživanje NIKAD LAKŠE: Gugl vam odsad nudi da rezultate slušate kao podkast

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:56

Umjesto da skrolujete kroz niz linkova, sada možete samo slušati kako AI vodi razgovor o temi koja vas zanima.

Ako se nikad NE SVAĐATE s partnerom, to bi vas trebalo ZABRINUTI

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:39

Iako mnogi misle da je izbjegavanje sukoba znak savršene harmonije među partnerima, psiholozi upozoravaju da to može biti “red flag.

Odžić: Da je do Mandića, vlast u Budvi NE BI POSTOJALA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:28

Da je bilo do Andrije Mandića i Milana Kneževića, vlast u Budvi nikad ne bi ni postojala, kazao je predsjednik Skupštine opštine Budva Petar Odžić.

"Nisam znao kako to da ODGLUMIM“: Orlando Blum OTKRIO zašto je odbio ulogu u Netfliksovoj hit seriji

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:11

Orlando Blum otkrio je zbog čega nije prihvatio da glumi u seriji "Black Mirror".

Ovo je NAJBOLJE vrijeme za unos kalcijuma kako bi imao efekta

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:56

Kad pomislimo na kalcijum, većini nas prvo padne na pamet – čaša mlijeka.

UDES u Nikšiću, poginuo motociklista

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:42

Saobraćajna nesreća.

POŽAR kod Krivog mosta: Vatrogasci brzom intervencijom spasili objekte

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:23

Pripadnici podgoričke Službe zaštite i spašavanja ugasili su požar u blizini Krivog mosta gdje je bila zapaljena trava i nisko rastinje.

Izgledaju prelijepo, ali NISU za vjenčanje: Cvijeće koje treba IZBJEGAVATI

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:17

Većina žena voli cvijeće, stoga je odabir buketa za svečanu prigodu izuzetno važan - posebno kada je riječ o vjenčanom buketu.

Treći PORAZ mladih vaterpolista na SP

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:59

Crnogorska U20 vaterpolo reprezentacija poražena je od Sjedinjenih Američkih Država u trećem meču grupe A na Svjetskom prvenstvu čiji j domaćin Zagreb.

Vukčević poslije debakla: Ovo NIJE PRAVO LICE ove generacije

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:39

Nakon ubjedljivog poraza od Danske (0:5) u drugom kolu Evropskog prvenstva za omladince u Bukureštu, selektor Crne Gore Nenad Vukčević, očekivano nije bio zadovoljan.