Srijeda, 02.04.2025 | 13:54
IZVOR: cdm.me

Kovačević: "Nije bilo lako raditi na zgarištu poslije 30 godina"

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević posjetio je Glibavac, gdje su ga dočekali mještani tog kraja. Razgovaralo se, kako je saopštila koalicija, o dosadašnjim ulaganjima, problemima sa kojima se ovo mjesto suočavalo u prethodnim decenijama i planovima za naredni period.




Foto: I.Šljivančanin/Skupština Crne Gore, arhiva

„Nije bilo lako raditi na zgarištu poslije 30 godina“, kaže Kovačević, naglašavajući da je prethodna vlast sistematski “zapostavljala ovaj kraj”.

„Svjesni smo da za četiri godine nije bilo moguće postići sve. Uradili smo mnogo, možda nešto i previdjeli, ali da bismo nastavili i priveli kraju započeto, potrebno nam je da čujemo vas – one koji ovdje žive i najbolje znaju šta je potrebno”, kazao je Kovačević.

Govoreći o dosadašnjem radu, Kovačević ističe da je ova lokalna uprava poslala jasnu poruku – “Nikšić se više ne vodi iza zatvorenih vrata, već uz narod”.

„Ako ne stignemo do svakoga odmah, ljudi znaju da njihov problem nije zaboravljen i da će doći na red”, kazao je.

Iz koalicije “Nastavljamo” navode da su mještani Glibavca istakli potrebu da se nekadašnji Dom vrati tamo gdje mu je mjesto, objašnjavajući njegov značaj za zajednicu.

Takođe, navodi se da je jedan od komšija rekao Kovačeviću da svi građani zaslužuju pomoć, a posebno oni koji su u nevolji, bez obzira na njihovu političku opredijeljenost.

 Kovačević je istakao da razumije potrebe mještana i da želi razgovarati sa svima, jer mu je važno da čuje mišljenja i zahtjeve svih građana, bez obzira na političku pripadnost.

„U narednom periodu gledaćemo da Glibavac dobije status mjesne zajednice, kako bi imao veću podršku Opštine i institucija“, poručio je Kovačević.

U razgovoru sa mještanima, akcenat je bio na infrastrukturi, putnoj mreži i rješavanju problema kanala rijeke Bistrice, koji je godinama bio zanemarivan.

Iz koalicije su naveli da se razgovaralo o zapošljavanju, s posebnim fokusom na mlade koji su završili fakultet a ne mogu naći posao u struci kao i o pomoći roditeljima kroz uvođenje besplatnog boravka za djecu do pet sati dnevno, što bi olakšalo život mladim porodicama i otvorilo nova radna mjesta.

Iz “Nastavljano” su kazali da budući projekti uključuju dolazak velikih investitora, što će, kažu,  omogućiti još brži razvoj Nikšića u narednom periodu.

„Znamo šta smo uradili, znamo šta još treba. Tražimo još jedan mandat da sve završimo”, kazao je on.

Nikšić je, prema njegovim riječima, zaslužio da se o njemu brine, a ne da se njegovi problemi “guraju pod tepih”, kao što je, kaže, to radio bivši režim.

„Mi smo ovdje bili i prije izbora, bićemo i poslije. Time se razlikujemo od onih koji su ovdje dolazili samo kada su im trebali glasovi”, poručio je on.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Pero
02.04.2025 21:05

Reci mi Marko molim te kako ugrozeni Mandic , Jokovic i Slaven imaju kesa preko 300.000eura , 4,5 auta , par stanova , par kuca i imanja. Kako to ja nemam no zivim kao podstanar? Od plate 600e. Recu ti ja kako DF je radio sa DPSom na podjelama dok su punili dzepove. A gradjani prezivljavaju. Inace ove informacije o imovini je dala drzava.

0 0
maja
03.04.2025 11:42

E vaš kapacitet intelektualni je posadio ljubičice vala posle tog zgarišta...

0 0

OSTALE VIJESTI

Vlada usvojila Predlog zakona o zaradama u pravosuđu i poništila oglas o koncesiji na ležištu "Skrbuša"

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:53

Vlada Crne Gore je 1. avgusta utvrdila Predlog zakona o zaradama i drugim pravima u vezi sa vršenjem pravosudne i ustavnosudske funkcije.

Plenković o kolapsu na granici sa Crnom Gorom: Ogroman broj turista i EES koji dodatno usporava

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:15

Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je da se saobraćajni kolaps na graničnom prelazu u Konavlima dogodio zbog velikog broja turista koji su krenuli tim putem. On je kazao i da novi sistem EES takođe donekle usporava situaciju i pozvao na strpljenje.

ES Mojkovac: Uputili smo inicijativu za prestanak mandata Deliću, Demokrate na potezu

Nedjelja, 02.08.2026 | 10:59

Iz Evropskog saveza Mojkovac saopštili su da su Upravnoj inspekciji uputili inicijativu za razrješenje pitanja prestanka mandata aktuelnom predsjedniku te Opštine, Vesku Deliću, koji je osuđen za zloupotrebu službenog položaja.

Zečević okuplja tim: Marko Milačić kandidat za državnog sekretara

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:44

Predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić biće u timu novog ministra saobraćaja Radoša Zečevića. Tu je Danu potvrdio Zečević, koji je kazao da ove sedmice treba da sjednu i da se dogovore oko toga ko će biti raspoređen na značajnim pozicijama u tom resoru.

Tramp otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor; Arakči: Zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu SAD

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:25

Američki predsjednik Donald Tramp saopštio je da otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor. Teheran poručuje da zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu Amerike.

Bečić: Možda nas mladi neće razumjeti zbog donošenja novih zakona, ali će nam jednog dana biti zahvalni

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:53

Potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić kazao je da nova zakonska rješenja, čiji je autor MUP, mladi možda, za razliku od roditelja neće razumjeti, ali da će jednog dana sigurno biti zahvalni.

Plenković o kolapsu na granici sa Crnom Gorom: Ogroman broj turista i EES koji dodatno usporava

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:15

Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je da se saobraćajni kolaps na graničnom prelazu u Konavlima dogodio zbog velikog broja turista koji su krenuli tim putem. On je kazao i da novi sistem EES takođe donekle usporava situaciju i pozvao na strpljenje.

Šimun: Novi zakoni potvrđuju odlučnost Crne Gore da gradi evropski sistem javnog zdravlja

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:25

 Povodom usvajanja seta zakona iz nadležnosti Ministarstva zdravlja u Skupštini Crne Gore, ministar zdravlja dr Vojislav Šimun poručio je da usvojena zakonska rješenja predstavljaju važan reformski iskorak u daljem unapređenju sistema javnog zdravlja i potvrdu opredijeljenosti Crne Gore da svoje zakonodavstvo u potpunosti uskladi sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Izabrani izvođači za Bulevar Velje brdo i prvu fazu stambenog kompleksa

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 11:19

Ministarstvo javnih radova izabralo je najpovoljnije ponuđače za izgradnju Bulevara Velje brdo i izradu Glavnog projekta Bloka A1 sa izvođenjem prve faze radova na stambenom kompleksu. U dva postupka javne nabavke učestvovalo je više od 30 privrednih subjekata, dok Ministarstvo ocjenjuje da takvo interesovanje potvrđuje povjerenje privrede u realizaciju projekta.

Spalević: Rezultati "Izvještaja Deponije" u junu 2026. potvrđuju odgovoran odnos prema upravljanju otpadom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:33

Zamjenik gradonačelnika Glavnog grada, Boris Spalević, saopštio je da rezultati poslovanja društva „Deponija“ d.o.o. Podgorica za jun 2026. godine potvrđuju visok nivo efikasnosti i odgovornosti u obavljanju jedne od najvažnijih komunalnih djelatnosti.

RASHLADITE SE - Ove nas TEMPERATURE očekuju u UTORAK

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:30

U utorak nas očekuje pretežni sunčano i toplo vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Mujović: Novi Zakon o saobraćaju šansa da se oslobodimo stubića po ulicama i trotoarima

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:00

Nedavno usvojeni novi Zakon o bezbjednosti saobraćaja na putevima može predstavljati prekretnicu za uspostavljanje većeg saobraćajnog i komunalnog reda u Podgorici. Nadam se da ćemo ubrzo početi da se oslobađamo plastičnih stubića po našim ulicama, izjavio je gradonačelnik Podgorice, prof. dr Saša Mujović.

Hari Stajls pao usred koncerta, a njegova reakcija oduševila publiku (VIDEO)

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:15

Hari Stajls imao je nezgodu na koncertu u Meksiko Sitiju, kada se na sceni okliznuo i pao, ali je svojom reakcijom oduševio publiku i pokazao zašto je jedan od najharizmatičnijih izvođača današnjice.

Led se topi, a ono što je na Antartiku bilo zarobljeno vjekovima sada izlazi na površinu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:08

Istraživači upozoravaju da ubrzano topljenje glečera zbog klimatskih promjena oslobađa vjekovima zarobljenu živu, pretvarajući udaljeni polarni region u novo žarište globalnog zagađenja.

Nutricionisti ljeti posebno preporučuju borovnice, evo i zašto

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:23

Borovnice su među najpopularnijim ljetnim plodovima, a osim osvježavajućeg okusa, poznate su i po bogatom nutritivnom sastavu.

Šaranović: Za tri dana izvedena 62 leta i izbačeno preko 280 tona vode na požarišta

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:47

Za tri dana izvedena su 62 leta i izbačeno je preko 280 tona vode na požarišta, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

Kriza u FIFA raste: Engleska više ne podržava Infantina

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:43

Do prije nekoliko sedmica činilo se da Đani Infantino nema protivnika i da će bez velike buke dobiti još jedan mandat na čelu FIFA. Sada mu podršku otkazuju savezi koji su bili među najuticajnijim djelovima njegove predsjedničke većine.

Spašene dvije osobe nakon prevrtanja kajaka kod Virpazara

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:39

Brzom reakcijom pripadnika Službe zaštite NP Skadarsko jezero danas su u rejonu Virpazarskog kanala spašena dva lica nakon prevrtanja kajaka, saopšteno je iz tog javnog preduzeća.

UP: Za tri dana na graničnim prelazima 632.766 putnika, najveći promet na Dobrakovu i Debelom Brijegu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:30

Tokom proteklog vikenda zabilježen je izuzetno intenzivan promet međunarodnog putničkog saobraćaja na graničnim prelazima u Crnoj Gori na ulazu iz Evropske unije u Crnu Goru, saopštili su iz Uprave policije.

Božović: Ustavnim amandmanima ispunjavamo gotovo deceniju stare preporuke EK

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:14

Sudska vlast treba da se razvija samostalno, a uticaj izvršne vlasti na njen rad treba da postane dio prošlosti, poručio je ministar pravde Bojan Božović, navodeći da Crna Gora ustavnim amandmanima ispunjava gotovo deceniju stare preporuke Evropske komisije.