Srijeda, 09.04.2025 | 15:52
IZVOR: kolektiv.me

EPCG produžava politiku POPUSTA za domaćinstva do 30. juna 2025. godine

Elektroprivreda Crne Gore nastavlja da pruža podršku svojim korisnicima i u narednom periodu, potvrđujući još jednom svoju posvećenost društveno odgovornom poslovanju i brizi za budžete domaćinstava širom Crne Gore.




Foto: EPCG 

"Odlukom Odbora direktora EPCG, donesenom danas, politika popusta koja je važila za prvi kvartal tekuće godine biće produžena i za period od 1. aprila do 30. juna 2025. godine. Ova odluka predstavlja nastavak kontinuiranih napora kompanije da ublaži uticaj povećanja cijena mrežnih usluga i omogući korisnicima povoljnije uslove snabdijevanja električnom energijom", navode u saopštenju. 

Prema njihovim riječima, tako će domaćinstva priključena na elektrodistributivni sistem koji snabdijeva EPCG nastaviti da ostvaruju popust od 6,4% na mrežne usluge, bez obzira na visinu duga za utrošenu električnu energiju na kraju obračunskog perioda.

Takođe, korisnici koji na kraju obračunskog perioda budu bez neizmirenih obaveza, a čija mjesečna potrošnja ne prelazi 500 kWh, i dalje će imati pravo na značajne popuste na obračunatu aktivnu energiju – 38% za članove "Zlatnog tima" i 21,5% za ostale redovne platiše.

"EPCG posebno ističe važnost odgovornog odnosa prema potrošnji i redovnog izmirivanja obaveza, jer na taj način korisnici ne samo da ostvaruju pravo na značajne uštede, već i aktivno doprinose očuvanju stabilnosti elektroenergetskog sistema i promociji energetske efikasnosti", ističe u saopštenju. 

 Produženjem ovih benefita, dodaju,  EPCG još jednom potvrđuje svoju ulogu pouzdanog partnera svim potrošačima, obezbjeđujući sigurno i pristupačno snabdijevanje električnom energijom, uz poseban fokus na podršku domaćinstvima i ranjivim kategorijama kupaca.

"Za dodatne informacije, korisnici se mogu obratiti Sektoru za korisničku podršku EPCG ili posjetiti zvaničnu web stranicu kompanije: www.epcg.com", zaključeno je u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Vuksanović: Do Nove godine OTVARANJE puta Mojkovac - Đurđevića Tara

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:18

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović kazao je u emisji "Dobro jutro Crna Goro" na TVCG da će, po izjavama izvođača i po izjavama nadzora, do Nove godine put Mojkovac - Đurđevića Tara biti pušten u saobraćaj.

Bulatović na EPCG NET 2025: Fokus na energetskoj tranziciji i izazovima CBAM mehanizma

Nedjelja, 15.06.2025 | 17:42

U prepunoj sali u Budvi, 13. i 14. juna je održano četvrto izdanje međunarodnog simpozijuma energetike EPCG NET – Novi energetski trendovi, u organizaciji Elektroprivrede Crne Gore. Skup je okupio preko 250 učesnika iz cijelog regiona i Evrope, među kojima su predstavnici energetskih kompanija, institucija, međunarodnih organizacija i ekspertske zajednice.

Ćulafić: Crnoj Gori zvanično stavljeno na raspolaganje 80 MILIONA EURA bespovratne podrške

Nedjelja, 15.06.2025 | 13:09

Crnoj Gori je zvanično stavljeno na raspolaganje ukupno 80 miliona eura bespovratne podrške iz Instrumenta pretpristupne pomoći Evropske unije (IPA III), od čega je 48,5 miliona namijenjeno projektima zaštite životne sredine i klimatskih promjena, saopštio je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjan Ćulafić.

EPCG Net 2025: OTKLANJANJE prepreka za priključenje prozjumera

Nedjelja, 15.06.2025 | 11:45

Završni panel Simpozijuma energetike EPCG Net 2025 bio je posvećen temi: “Prozjumeri i proizvođači – priključenje na distributivni sistem: problemi i rješenja”.

MILION PREGLEDA - Viralna fotografija sa Trampove vojne parade o kojoj se i dalje priča (FOTO)

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:51

Američki predsjednik Donald Tramp postao je hit na društvenim mrežama nakon što su se proširili memovi o vojnoj paradi povodom 250. godišnica američke vojske, koja je održana na njegov rođendan.

UP: U saobraćajnoj nezgodi učestvovalo i vozilo MUP-a u kojem je bio ministar Šaranović

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 00:05

Na magistralnom putu Bar–Podgorica, u nedjelju u mjestu Virpazar, oko 20:30 časova došlo do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala tri vozila, među kojima i jedno službeno vozilo Ministarstva unutrašnjih poslova, u kojem se nalazio ministar, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ćulafić: Crnoj Gori zvanično stavljeno na raspolaganje 80 MILIONA EURA bespovratne podrške

Nedjelja, 15.06.2025 | 13:09

Crnoj Gori je zvanično stavljeno na raspolaganje ukupno 80 miliona eura bespovratne podrške iz Instrumenta pretpristupne pomoći Evropske unije (IPA III), od čega je 48,5 miliona namijenjeno projektima zaštite životne sredine i klimatskih promjena, saopštio je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjan Ćulafić.

Granična policija ODUZELA automobile za kojima se traga, ruski državljanin procesuiran prilikom pokušaja ulaska u zemlju

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:35

Službenici Sektora granične policije su na dva granična prelaza oduzeli dva vozila sa međunarodnih potjernica i procesuirali ruskog državljanina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Poznata pjevačica OTKAZALA četiri koncerta u Evropi: "Dajem sve od sebe da se brže oporavim"

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:25

Pop pjevačica Kkajli Minog  otkazala je četiri koncerta, a kao razlog navela je zdravstvene razloge.

Vještak: Medenica ima teško OBOLJENJE KIČME

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 12:03

red podgoričkim Višim sudom danas je odloženo suđenje Milošu Medenici, Vesni Medenici i grupi.

Crnogorski omladinci danas IGRAJU protiv Danske: "Sokolići" vjeruju u POBJEDU

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:50

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće danas u Bukureštu sa Danskom, meč drugog kola A grupe Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Radovanić: Krajnje je vrijeme da parlamentarna većina prihvati STAN ZA SVE koji ćemo ponovo predložiti u Parlamentu

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:46

Generalni sekretar Građanskog pokreta URA Mileta Radovanić saopštio je da će poslanički klub URE zbog konstantnog divljanja cijena stanova ponovo uputiti prema Skupštini Crne Gore Zakon o formiranju državnog fonda STAN ZA SVE.

Ovaj grad kažu da je najjeftiniji u Europi - Kafa košta JEDAN EURO, a plaže su očaravajuće

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:31

Kako se približava sezona odmora, mnogi turisti već biraju destinacije koje neće isprazniti novčanik.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

Svaki horoskopski znak ima svoju BOJU LIČNOSTI - Provjerite koja je vaša

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:54

Znate onaj osjećaj kad vidite boju i pomislite: “Ovo sam baš ja!”? E pa, možda je za to zaslužna vaša astrološka vibra. Svaki horoskopski znak nosi sa sobom određenu energiju, a ako ju prevedete u boje, dobićete paletu karaktera direktno s neba.

Da li znate da KROASAN nije originalno pecivo iz Francuske? Evo gdje je sve POČELO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:25

Kroasani su danas simbol francuske kuhinje i obožavani su širom svijeta, međutim, rijetki znaju da oni zapravo potiču iz Austrije i da su inspirisani austrijskim pecivom kipferl.

Na Fakultetu političkih nauka ukupno 140 budžetskih mjesta za upis u prvu godinu studija

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:05

Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore i ove godine otvara vrata novim generacijama studenata koji žele da se profesionalno ostvare u oblastima politike, međunarodnih odnosa, novinarstva, medija, socijalne politike i socijalnog rada, saopšteno je iz Univerziteta Crne Gore (UCG).

Emina Jahović progovorila o novom partneru: "Presrećna sam"

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:59

Emina Jahović je podjelila novosti o karijeri i privatnom životu.

Projekcija filma „Granice, kiše” 19. juna u KIC-u

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:59

Nagrađivani dugometražni igrani film ,,Granice, kiše'' (2018) nastao u režiji Nikole Mijovića i Vlastimira Sudara biće prikazan u okviru filmskog programa KIC-a „Budo Tomović” u četvrtak, 19. juna, u sali DODEST, sa početkom u 20 sati.