Nedjelja, 13.04.2025 | 14:51
IZVOR: rtcg.me

Auto-put od početka godine opslužio 627,52 HILJADE VOZILA

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka ove godine prošlo 627,52 hiljade vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.




Foto: Arhiva/MediaBiro 

Auto-putem je u prošloj godini prošlo 2,87 miliona vozila, u 2023. godini 2,29 miliona, a u 2022. godini 1,14 miliona.

Prioritetna dionica auto-puta Bar-Boljare otvorena je svečano 13. jula 2022. godine, a narednog dana je puštena u saobraćaj.

Prvih sedam dana putarina je bila besplatna. Nakon toga, ona za motore iznosi 1,5 eura, za putnička vozila 3,5 eura, a za kamione i autobuse 17 eura.

Ukupna dužina prve dionice auto-puta je 41,5 kilometara, sa 20 mostova na glavnoj trasi, devet mostova na rampama petlji, dva nadvožnjaka, osam podvožnjaka, 7,2 kilometra betonskih zidova, kao i 16 dvocijevnih tunela.

Dionica ima četiri petlje, sa naplatnim rampama, na kojim se ostvaruje veza auto-puta sa postojećim stanjem, a to su – Smokovac, Pelev Brijeg, Veruša i Mateševo.

Maksimalna brzina kretanja ograničena je na 100 kilometara na sat.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kaluđerović: Nastavljamo BLOKADU - Nije postignutDOGOVOR sa menadžmentom ŽICG

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 16:24

Predstavnik grupe zaposlenih naglasio da nisu odbili cjelokupnu ponudu menadžmenta, već su se nekih stavki odrekli i smanjili određene koeficijente

Predstavnici radnika ŽICG ODBILI povećanje plata; Bošković: Sumnjamo da iza dijela štrajkača stoje elementi čiji je cilj SABOTAŽA države

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 15:59

Predstavnici štrajkača Željezničke infrastrukture (ŽICG) odbili su povećanje plata koje su im na sastanku u prostorijama tog državnog preduzeća ponudili iz menadžmenta, prenosi Pobjeda.

Montecargo: Zbog ŠTRAJKA otpravnika vozova prijeti nam MILIONSKA ŠTETA, bićemo prinuđeni da je naplatimo od ŽICG

Nedjelja, 24.08.2025 | 13:44

Menadžment kompanije "Montecargo" saopštio je da im zbog štrajka dijela otpravnika vozova i dispečera Željezničke infrastrukture Crne Gore (ŽICG) prijeti milionska šteta

Vučić: SMANJENJE trgovačkih MARŽI za oko 3.000 PROIZVODA

Nedjelja, 24.08.2025 | 12:25

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas ograničenje marži u trgovinama koje će dovesti do snižavanja cijena za oko 3.000 proizvoda. Marže će, kako je naveo, biti ograničene na 20 odsto i odnosiće se na 24 trgovinska lanca.

PUP-om Podgorice predviđena gradnja NOVE opšte BOLNICE i širenje mreže DOMOVA ZDRAVLJA

Subota, 23.08.2025 | 19:24

Prostorno-urbanistički plan Podgorice predviđa širenje mreže domova zdravlja, gradnju nove opšte bolnice i reorganizaciju Kliničkog centra, prenosi Gradska RTV.

Vojinović: Raduloviću, spremite se za KRIVIČNU PRIJAVU

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 18:52

Zamislite apsurd do kojeg je stigao Veselin Radulović, suspendovani policajac zbog malverzacija u Upravi policije: mene je optužio da sam dio kriminalne organizacije zajedno sa Šćepanovićem, Šaranovićem, Bečićem i Bogdanovićem. Pa recite, ko se ne bi ponosio takvom optužbom? Ako vas Veselin Radulović, zaštitnik kompromitovanih policajaca Zorana Lazovića, proglasi kriminalkom, onda znate da ste na pravoj strani, kazala je poslanica Demokrata Anđela Vojinović.

Promene u astronomiji - Stručnjaci objasnili zašto je PLUTON izgubio status PLANETE

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 18:42

Decenijama ranije, Perkival Loval je sugerisao je postojanje takvog nebeskog tijela, koje je nazvao Planet X

Radulović PODNIO krivičnu prijavu SDT-u protiv Demokrata, Šaranovića, Šćepanovića...

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 18:19

Advokat Veselin Radulović podnio je Specijalnom državnom tužilaštvu u Podgorici krivičnu prijavu protiv Demokratske Crne Gore, ministra untranjih poslova u Vladi Crne Gore Danila Šaranovića, vršioca dužnosti direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića, potpredsjednika Vlade Crne Gore i predsjednika političke partije Demokratska Crne Gora Alekse Bečića, poslanika „Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore Borisa Bogdanovića, poslanice Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore Anđele Vojinović, članova Komisije za provjeru bezbjednosnih smetnji za vršenje policijskin poslova i više službenika Uprave policije.

Psiholozi savjetuju: Evo šta učiniti kada FINANSIJSKU PROBLEMI počnu narušavati LJUBAVNU VEZU

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 18:08

Finansije su česta tačka nesuglasica među parovima i jedan od glavnih uzroka prekida i razvoda. Različiti stavovi prema novcu, navike trošenja ili neočekivani dugovi lako mogu narušiti povjerenje i stabilnost u vezi.

Sergej Ćetković žrtva prevare: "Molim vas ignorišite" (FOTO)

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 17:47

Pjevač Sergej Ćetković je objavio da je žrtva internet prevare, te da internetom kruže profili koji se predstavljaju kao da su on.

Diskretna elegancija - Tri nijanse KARMINA za savršen jesenji STIL

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 17:29

Kako svaka sezona nosi svoje top-boje, tako je i s nastupajućom jesenjom

Beograd DOMAĆIN žrijeba za EP u vaterpolu – 13. septembar dan ODLUKE

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 17:09

Žrijeb za Evropsko prvenstvo za vaterpoliste 2026. biće održan 13. septembra u Beogradu, saopštili su organizatori takmičenja.

VIDEO - Božo Vrećo se popeo na SVETU PLANINU u Japanu: "Molio sam se cijelim putem"

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 16:58

Božo Vrećo ne zna za poraz.

Neodoljiv i mirisan: - Recept za POSNI KUGLOF sa suvim voćem

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 16:47

Ukoliko želite da se zasladite za vreme posta, predlažemo vam posni kuglof sa suvim voćem.

Kaluđerović: Nastavljamo BLOKADU - Nije postignutDOGOVOR sa menadžmentom ŽICG

Ponedjeljak, 25.08.2025 | 16:24

Predstavnik grupe zaposlenih naglasio da nisu odbili cjelokupnu ponudu menadžmenta, već su se nekih stavki odrekli i smanjili određene koeficijente