Iako se na ekranu pojavljuje kao oličenje samopouzdanja i ravnoteže, Bred Pit često prolazi kroz veoma napete i konfliktne produkcije iza kamere.
Foto: YouTube screenshot/Good Morning America
Tokom godina, pokušavao je da napusti više projekata – ponekad uspješno, ponekad ne.
Na primjer, napustio je film „State of Play” samo nedjelju dana prije početka snimanja, nezadovoljan izmjenama scenarija, što je primoralo produkciju da ga hitno zamijeni, pa je ulogu dobio Rasel Krou. Iako to publika nije primijetila, ovakvi trenuci otkrivaju koliko mu je bitna autentičnost u pričama koje bira.
Jedan od filmova kojima nije mogao da pobjegne, uprkos pokušajima, bio je „Legends of the Fall“ iz 1994. godine. Njen odnos sa rediteljem Edom Cvikom bio je toliko loš da su se navodno gađali namještajem jedno na drugo.
Pit je želIo da napusti projekat, ali je bio ubijeđen da ostane – iako je iskustvo bilo iscrpljujuće, film je postigao veliki uspjeh.
Slična situacija se dogodila 1997. sa filmom „The Devil’s Own“, u kojem je glumio zajedno sa Harisonom Fordom. Pit je pristao da ostane tek pošto mu je zaprijećeno tužbom – razočaran je promjenama scenarija koje je čekao godinama.
Kada je zaprijetio da će dati otkaz, studio je odgovorio prijetnjom tužbom.
Prva verzija scenarija bila je, kako je opisano, mračna i cinična, a Pitov lik je prikazan isključivo negativno, bez prostora za iskupljenje, prenosi Index.hr.
Kasnije verzije su pokušale da „omekšaju“ oba glavna lika i da im daju idealističke crte, što je Pit oštro kritikovao.
„To nije film koji sam želio da snimim“, rekao je režiseru Alanu Džej Pakuli, prenosi „Far Out Magazin“. Posebno mu je smetalo što nova verzija priče banalizuje situaciju u Sjevernoj Irskoj, a nijedan glumac iz tog regiona nije izabran. Uprkos dodatnim modifikacijama, Pit je ostao nezadovoljan.
Kada je zaprijetio da će dati otkaz, studio je uzvratio prijetnjom tužbom od 63 miliona dolara. Pit je na kraju ostao, rekavši da ga nije spriječio strah od tužbe, već prilika da radi sa Pakulom i Fordom.
Međutim, reditelj je kasnije rekao: „Čuo sam da ga je bilo strah od scenarija, a studio mu je rekao: ‘Ne možeš da odustaneš’“.
Film je dobio osrednje kritike, a neki su ga prozvali da banalizuje politički sukob.
Poslije ovih turbulentnih iskustava tokom 1990-ih, Pit je 2001. godine osnovao producentsku kuću Plan B Entertainment, koja se pokazala izuzetno uspješnom, sa tri Oskara za najbolji film – „Departed“, „12 years a Slave“ i „Moonlight“.
KOMENTARI (0)