Volio bih da na čelu Generalštaba bude Vojske Crne Gore bude kapetan bojnog broda Darko Vuković, saopštio je danas predsjednik države Jakov Milatović.
Foto: arhiva, Kabinet Predsjednika Crne Gore
On je najavio da će se naredna sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost biti održanapočetkom juna, kao i da će jedna od tema biti novi načelnik generalštaba Vojske Crne Gore.
“Volio bih da na čelu vidim kapetana bojnog broda Darka Vukovića. To je čovjek koji uživa ugled među samim vojnicima i jedan od najškolovanijih u crnogorskoj vojsci. Upravo zbog toga što je htio da radi stvari kako treba bio je smijenjen od strane prethodnog režima”, kazao je Milatović na konfernciji za novinare sa predsjednikom Evropskog savjeta Antoniom Koštom.
Milatović je naglasio da je Vuković završio visoke vojne škole, uključujući i američku i da govori više stranih jezika.
“To bi bio jako dobar signal Vojsci Crne Gore da se kreće u pravom smjeru. Nadam se da ćemo donijeti odluku koja je u interesu crnogorske Vojske”, zaključio je Milatović.
Aktuelnom načelniku Generalštaba brigadnom generalu Zoranu Lazareviću služba prestaje 8. juna.
Vijesti su danas objavile da ministar odbrane Dragan Krapović iz Demokrata neće mijenjati predlog koji je podnio prošle godine – da kandidat za novog načelanika Genralštaba VCG bude pukovnik Miodrag Vuksanović.
KOMENTARI (0)