Srijeda, 14.05.2025 | 15:36
IZVOR: rtcg.me

Joković: Pojavu bruceloze NIJESMO KRILI

Niko nije krio kada se pojavila bruceloza na farmi ovaca blizu Podgorice, kada je zaraženo 31 grlo niti smo krili kada se pojavila kju groznica ili bilo koja druga životinjska bolest, rekao je odgovarajući na piitanja poslanika u Skupštini ministar poljoprivrede i šumarstva Vladimir Joković.




Foto: Skupština Crne Gore/M.Matković 

On je rekao da su veterinari na jesen obilazili sve farme u našoj državi te da su uzimali uzorke od životnja kako to uvijek rade.

"Da li se pojavila bruceloza, jeste i to niko nije krio, kao ni kju groznicu. Nikome nije prijatna bilo koja bolest bilo za životnje ili ljude ali i u najrazvijenijim državama i Austriji i Holandiji se pojavljuju pa smo blokirali uvoz mesa iz takvih država", naveo je Joković.

Rekao je da se lokalna zajednica nije bunila kada se pojavila kvrgava koža goveda 2018. godine, i kada su morala stočna groblja da se formiraju te da su poslednji protesti bili političke prirorde.

"Kada je 557 grla goveda eutanazirano niko nije pitao gdje su sklonjena, ali su ove godine drugi interesi bili u pitanju. Svakome smo nadoknadili štetu za ono što su prošli sa kju groznicom", naveo je Joković.

Rekao je da se nijesu oglašavali povodom Sporazuma koji se odnosi na Ulcinj, tačnije na Veliku plažu jer je ugovor potpisan i treba vidjeti šta će se tu dešavati ali uvjerava sljedeće:

"Nijesmo za to da se prave zgrade da se uništi stanište prtica, i nećemo to dozvoliti ali ne možemo zaustavimo razvoj Crne Gore. Nećemo se voditi nikada privatnim interesima", poručio je Joković.

Istakao je da je rađena studija opravdanosti o formiranju državnog preduzeća kada su u pitanju šume, te da on jeste za to da takvo peuzeće postoji ali da se to ne radi na brzinu.

"Hrvatska je to uradila ali je to trajalo sedam godina, taj čitav proces. Šumarsko preduzeće se ne može formirati ako nema stručni tim. Sada je to problem ali izaći ćemo iz toga. Ne može se za jedan dana formirati državno preduzeće, a da nema stručnjake i potrebnu opremu. Moramo naći rješenje da se preduzeće formira da u hodu rješavamo probleme", ukazao je Joković.

Kada je u pitanju mljekarstvo istakao je da protestuju mljekari i u Holandiji a da kod nas mljekari imaju značajne subvencije. 

"Mi dajemo velike subvencije i to ko se bavi ozbiljno poslom, a ne oni koji plaćaju radnu snagu. Prolaze dobro ti ljudi, jer znate koje su to subvencije i sigurno i odgovorno tvrdim da nikada bolja situacija nije bila za farmere, a može uvijek bolje to znam", istakao je Joković. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Rušenje mitova o hidrataciji - Evo zbog čega ista količina VODE nije dobra za sve

Subota, 28.06.2025 | 19:11

Neki od savjeta koje ste do sada bespogovorno pratili ne samo da su zastarjeli, već vam mogu napraviti više štete nego koristi.

Ova TRI znaka očekuje prelomni jul 2025: Velike ODLUKE i novi POČETAK

Subota, 28.06.2025 | 21:25

Horoskop za jul 2025. donosi velike preokrete za Rakove, Vage i Jarčeve. Otkrijte kakve vas odluke, promjene i susreti očekuju.

Adžović: Crna Gora raspolaže sa više od 7.000 kilometara MODERNIH PUTEVA

Subota, 28.06.2025 | 20:19

Crna Gora danas raspolaže sa više od 7.000 kilometara modernih puteva i u fokusu ima unapređenje saobraćajne infrastrukture kroz značajna ulaganja, kazala je ministarka javnih radova Crne Gore Majda Adžović na panel diskusiji pod nazivom “Gradovi i koridori: Kako globalne transportne mreže oblikuju urbane budućnosti”, u okviru Globalnog foruma transportne povezanosti, koji se održava u Istanbulu od 27. do 29. juna.

Lalatović: Dogovorili smo se za pet minuta, ČAST je biti trener Budućnosti

Subota, 28.06.2025 | 17:32

Nenad Lalatović , novi trener Budućnosti, kazao je da je u posljednje tri godine bio blizu dogovora da preuzme Podgoričane, ali da su se sada konačno stekli svi uslovi. Najavio je velike ambicije, te poručio da finansije nisu bile prioritet.

Siner se oglasio nakon SMJENE TRENERA trenera - Otkrio razloge iznenadne ODLUKE

Subota, 28.06.2025 | 18:40

Italijanski teniser Janik Siner prvi put je govorio o odluci da se rastane sa trenerima Ulisesom Badijom i Markom Panikijem.

Neodoljivo KREMASTA: Pasta sa tikvicama i hrskavim orasima

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:58

Pasta sa tikvicama, orasima i krem sirom je savršeno lagana i idealna za ljetnje dane.

Mesi OTVORIO dušu o danima u Parizu: NISAM bio SREĆAN, ni na treningu ni na utakmici

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:52

Legenda Barselone i Argentine, sada zvijezda Inter Majamija – Lionel Mesi sada je priznao da nije uživao u periodu kada je nosio dres Pari Sen Žermena

Jakupović o POSKUPLJENJU parkinga kod KCCG: Evropa sad 3?

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:29

Na vijest da je Glavni grad počeo da naplaćuje parking u blizini Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), oglasio se odbornik Demokratske partije socjalista (DPS) Adi Jakupović.

Savjetnik za ishranu tvrdi: Popularni napitak može ŠTETITI crijevima

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:19

Stručnjaci za zdravlje sve češće pozivaju ljude da razmotre svoje svakodnevne prehrambene izbore, posebno kada je riječ o pićima.

NEOBIČNO OTKRIĆE: Pauk koristi jedinstvenu metodu za ubijanje plijena

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:43

Istraživači su otkrili kako jedna vrsta pauka parališe, odnosno truje svoje žrtve tako što koristi svilene konce svoje mreže uz sadržaj iz želuca.

PET NAČINA da provjerite da li vašim BILJKAMA treba voda

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:35

Kada dođe lijepo vrijeme, sa njim dolaze i najraskošnije bašte, ali da bi izgledale tako lijepo, potrebna im je određena njega.

Margo Robi OTKRILA koji joj je OMILJENI FILM svih vremena i iznenadićete se

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:15

Poznate glumice i glumci sve češće otkrivaju filmove koje privatno vole da gledaju – a ti naslovi ponekad iznenade.

Namirnice koje važe za “loše”, a zapravo pomažu pri MRŠAVLJENJU

Nedjelja, 29.06.2025 | 12:52

Kada ste u procesu mršavljenja vjerovatno ćete čuti razne savjete o tome šta jesti i koje namirnice izbjegavati.

Kako sačuvati LJETNJU ŠMINKU od topljenja?

Nedjelja, 29.06.2025 | 12:38

Visoke temperature ljeti mogu uništiti ljetnu šminku, pretvarajući toaletnu torbicu u riznicu otopljenih proizvoda.

Ruski državljanin OSUMNJIČEN da je falsifikovao vozačku dozvolu

Nedjelja, 29.06.2025 | 12:23

Policijski službenici Sektora granične policije na Dobrakovu procesuirali državljanina Rusije A.S. (43) koji je osumnjičen da je na uvid dao falsifikovanu vozačku dozvolu.