Utorak, 20.05.2025 | 10:39
IZVOR: dan.co.me

UP: Za pokušaj UBISTVA u Siti kvartu, OSUMNJIČENA dvojica Podgoričana

Službenici Uprave policije – Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ u saradnji sa Sektorom za borbu protiv kriminala a u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici su nakon preduzetih opsežnih policijsko-tužilačkih mjera i radnji rasvijetlili krivično djelo teško ubistvo u pokušaju izvršeno 17. maja oko 13.18 sati na stetu I.N. (29) u jednom ugostiteljskom objektu u dijelu grada City kvart.




Foto: X screenshot/ Uprava policije, ilustracija

"Preduzimajući brojne operativne, taktičke, tehničke i forenzičke mjere i radnje u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom, policijski službenici su u relativno kratkom roku identifikovali izvršioce ovog teškog krivičnog djela, direktnog - neposrednog izvršioca i pomagača, a radi se o licima A.R.(22) i T.K.(21) iz Podgorice",  kazali su iz Uprave policije.

Osnovano se sumnja da je A.R., 17. maja, prišao stolu za kojim su se nalazile tri osobe i iz vatrenog oružja-pištolja ispalio tri projektila u pravcu I.N. nakon čega se dao u bjekstvo u nepoznatom pravcu.

Policijski službenici su opsežnom pretragom šireg područja i pravca bjekstva pronašli sredstva koja potiču iz krivičnog djela i koja su korišćena u izvršenju ovog krivičnog djela.

Usljed zadobijenih povreda od dejstva vatrenog oružja I.N. je transportovan u KCCG radi ukazivanja ljekarske pomoći.

Podsjećaju da je ovaj događaj prijavljen Upravi policije 18 minuta nakon izvršenja krivičnog djela, od strane zdravstvenih radnika KCCG.

"Preduzimajući izviđajne mjere i radnje u saradnji sa postupajućim tužiocem u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, obezbijeđeni su dokazi koji nedvosmisleno upućuju na osnovanu sumnju da je A.R. izvršio krivično djelo teško ubistvo u pokušaju i krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija dok se licu T.K. na teret stavlja krivično djelo teško ubistvo u pokušaju izvršeno putem pomaganja, te će protiv A.R. i T.K. Višem državnom tužilaštvu u Podgorici danas biti podnijeta krivična prijava zbog sumnje da su izvršili pomenuta krivična djela",  dodali su iz UP.

Policijski službenici Uprave policije preduzimaju potražne mjere i radnje na lociranju i hapšenju osumnjičenih.

"A.R. se u evidencijama policije vodi kao povratnik u izvršenju krivičnih djela sa elementima nasilja i krivičnih djela iz oblasti požara i eksplozija dok se T.K. u evidencijama policije vodi kao povrtanik u izvršenju krivičnih djela sa elementima nasilja, imovinskog kriminaliteta i zloupotrebe opojnih droga, dok se i oštećeni I.N. u evidencijama Uprave policije vodi kao operativno interesantno lice blisko članu jedne organizovane kriminalne grupe",  navode iz policije.

Na osnovu operativnih i obavještajnih analiza izvodi se zaključak da je ovo krivično djelo izvršeno kao posljedica djelovanja suprostavljenih organizovanih kriminalnih grupa.

"Uprava policije snažno i odlučno preduzima aktivnosti na suzbijanju djelovanja visokorizičnih organizovanih kriminalnih grupa, razbijanju kriminalnih mreža te samim tim preduzete proaktivne i reaktivne aktivnosti su potvrda efikasnosti na otkrivanju najtežih krivičnih djela",  zaključili su u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Apelacioni sud pravosnažno potvrdio potraživanje države prema „Montenegro erlajnsu“ u stečaju od preko 70 miliona eura

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 15:07

Apelacioni sud pravosnažno je potvrdio potraživanje države prema „Montenegro erlajnsu“ u stečaju od preko 70 miliona eura.

Veselin Barović oslobođen od optužbe za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:48

Osnovni sud u Podgorici oslobodio je Veselina Barovića od optužbe kojom je predstavljeno da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Stranim državljanima zadržavanje zbog nasilničkog ponašanja i nanošenja teških povreda

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:53

Osnovno državno tužilaštvo u Baru odredilo je zadržavanje do 72 sata državljanima Norveške S.I. i S.R, kao i državljaninu Sjeverne Makedonije C.M.

Pojačane kontrole na auto-putu i magistralama: MUP objavio raspored za 20. i 21. jul

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:50

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“ koju sprovode Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) objavljen je raspored pojačanih kontrola saobraćaja danas i sjutra.

Armenko: Kompletiranje Ustavnog suda mora pratiti konkretna podrška države

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:17

Predsjednica Ustavnog suda Crne Gore Snežana Armenko poručila je da je izborom dvoje novih sudija obezbijeđen stabilan sastav te institucije, ali da kompletiranje Suda mora biti praćeno konkretnom podrškom države kako bi se očuvala efikasnost u radu.

Baena ispisao istoriju, uradio ono što su samo Mesi i Di Marija

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 15:17

Španski reprezentativac Aleks Baena postao je prvi fudbaler u istoriji koji je osvojio Evropsko prvenstvo, Olimpijske igre i Svjetsko prvenstvo u razmaku od samo dvije godine.

Apelacioni sud pravosnažno potvrdio potraživanje države prema „Montenegro erlajnsu“ u stečaju od preko 70 miliona eura

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 15:07

Apelacioni sud pravosnažno je potvrdio potraživanje države prema „Montenegro erlajnsu“ u stečaju od preko 70 miliona eura.

Veselin Barović oslobođen od optužbe za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:48

Osnovni sud u Podgorici oslobodio je Veselina Barovića od optužbe kojom je predstavljeno da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Ovo su odluke Vlade donijete na telefonskoj sjednici

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:42

Vlada je 17. jula, u skladu s članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, donijela više odluka, od kojih su dvije označene pod Interno.

Nova FIFA rang lista – Španija preuzela vrh od Argentine, Crna Gora na 80.mjestu

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:17

Nakon osvajanja titule prvaka svijeta, reprezentacija Španije preuzela je prvo mjesto na najnovijoj FIFA rang-listi i sa 1.995 bodova postala najbolja selekcija svijeta.

Danilo Jokić novi poslanik u Skupštini Crne Gore

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 14:05

Danilo Jokić sa izborne liste “Pokret Evropa sad-Milojko Spajić” novi je poslanik u Skupštini Crne Gore.

Milatović i El Sisi: Otvaranje Ambasade Crne Gore u Kairu važan iskorak u bilateralnim odnosima

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:59

Predsjednici Crne Gore i Arapske Republike Egipat, Jakov Milatović i Abdel Fatah El Sisi, otvorili su danas u Kairu novo poglavlje odnosa dvije države, upravo u godini kada se obilježava dvadeset godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa, potvrđujući zajedničku opredijeljenost za snažniji politički dijalog, intenzivniju ekonomsku saradnju i konkretnije povezivanje privreda i institucija dvije zemlje, saopšteno je iz Kabineta Predsjednika.

Stranim državljanima zadržavanje zbog nasilničkog ponašanja i nanošenja teških povreda

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:53

Osnovno državno tužilaštvo u Baru odredilo je zadržavanje do 72 sata državljanima Norveške S.I. i S.R, kao i državljaninu Sjeverne Makedonije C.M.

Pojačane kontrole na auto-putu i magistralama: MUP objavio raspored za 20. i 21. jul

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:50

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“ koju sprovode Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) objavljen je raspored pojačanih kontrola saobraćaja danas i sjutra.

Bez promjena u vrhu ATP i WTA liste, Siner i Sabalenka vodeći, Đoković sedmi

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 13:36

Objavljene su nove ATP i WTA rang-liste, a među vodećim teniserima i teniserkama nije bilo promjena.