Petak, 23.05.2025 | 13:19
IZVOR: kolektiv.me

VIDEO: Pogledajte - Novi privremeni parking dostupan kod bivše Kasarne Morača

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović sa saradnicima, danas je zvanično otvorio novi privremeni parking na prostoru bivše Kasarne Morača, ističući da je riječ o odgovornom i funkcionalnom odgovoru na saobraćajne gužve koje su u proteklom periodu značajno opterećivale centar grada, saopšteno je iz Glavnog grada.




Foto: podgorica.me

Parking ima 430 mjesta, a do 2. juna biće besplatan za građane.

„Posle dugo vremena glavni grad dobija veliku parking površinu u centru grada. Nova gradska administracija je uložila značajan napor da ovaj prostor privede namjeni. Posebno želim da naglasim da je parking privremenog karaktera, ovo nije nikakva betonizacija Podgorice, niti neplansko djelovanje. Suočeni smo sa ozbiljnim problemom saobraćajnih gužvi i nedostatkom parking prostora, i željeli smo da uz što manje ulaganja taj problem, makar privremeno, riješimo,“ poručio je Mujović.

„Rješenje naših problema jesu velike podzemne garaže – kao garaža ispod Trga nezavisnosti, a planiramo i objekte na Trgu Božane Vučinić, pored hrama i na još nekoliko lokacija za koje su već u toku opsežne aktivnosti. Naš cilj je da ovaj prostor u dogledno vrijeme postane dom Muzeju savremene umjetnosti, kući arhitekture i drugim kulturnim sadržajima, uz očuvanje zelenih površina“, zaključio je gradonačelnik Mujović.

Direktor Parking servisa Nikola Lazović naglasio je da je nova površina moderno uređena i funkcionalna:

„Na prostoru nekadašnje kasarne Morača danas otvaramo 430 parking mjesta. Ovaj projekat predstavlja najbolje rješenje za rasterećenje gradskog jezgra i unapređenje saobraćajne infrastrukture. Parking je moderan, funkcionalan i pristupačan svim građanima. Do 2. juna njegovo korišćenje će biti besplatno, kako bi građani stekli naviku njegove upotrebe.“

Foto: podgorica.me

Predsjednica Skupštine Glavnog grada, Jelena Borovinić Bojović, zahvalila je svim službama koje su doprinijele realizaciji projekta.

„Ovo je privremeno rješenje dok čekamo okončanje svih neophodnih administrativnih procedura koje će omogućiti izgradnju podzemnih garaža. Sekretarijat za saobraćaj i Putevi radili su predano i intenzivno kako bismo bez odlaganja pristupili rješavanju problema koji već dugo opterećuje naš grad,“ kazala je  Borovinić Bojović.

Kako se navodi u saopštenju, otvaranjem privremenog parkinga na prostoru bivše kasarne Morača, Glavni grad je pokazao spremnost da brzo i odgovorno odgovori na potrebe građana, ne gubeći iz vida dugoročne ciljeve urbane transformacije.

"Ova inicijativa predstavlja važan korak ka stvaranju funkcionalnijeg i pristupačnijeg gradskog jezgra, uz očuvanje prostora za buduće kulturne i razvojne projekte".

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
M
23.05.2025 15:31

Neka bace jednu lopatu da zakrpe one rupe na ulaz na parking kod kasarne kad se vec naplacuje

1 0

Crna Gora - Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Od ponoći, u Crnoj Gori će biti skuplje sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Abazović: Različita mišljenja u partiji su kvalitet više, nisu tačne tvrdnje da je Adžić odbio da ispoštuje odluku GO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:15

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović kazao je da nije tačna informacija da je potpredsjednik i poslanik te partije Filip Adžić odbio da ispoštuje odluku Glavnog odbora o rotaciji u poslaničkom klubu.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

Tim Glavnog grada dobija podršku svjetskog eksperta za UNAPREĐENJE SAOBRAĆAJA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 08:40

Glavni grad se priprema za drugu fazu modernizacije saobraćajnih raskrsnica. Jedan od vodećih svjetskih eksperata u oblasti adaptibilnog upravljanja raskrsnicama, prof. dr Aleksandar Stevanović, stiže na jesen u Podgoricu kako bi pružio podršku timu Glavnog grada u realizaciji ovog važnog projekta, saopšteno je iz Glavnog grada.

Rudnik uglja Pljevlja: Klizište zatrpalo mašinu, lakše povrijeđen bagerista

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:42

Tokom izvođenja redovnih radova na PK “Potrlica” u nedelju, 15. juna u poslepodnevnim časovima, došlo je do iznenadnog pomjeranja tla i aktiviranja klizišta. Klizište je zahvatilo zaglinjeni prostor i dovelo do zatrpavanja mašine, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja.

Pretraživanje NIKAD LAKŠE: Gugl vam odsad nudi da rezultate slušate kao podkast

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:56

Umjesto da skrolujete kroz niz linkova, sada možete samo slušati kako AI vodi razgovor o temi koja vas zanima.

Ako se nikad NE SVAĐATE s partnerom, to bi vas trebalo ZABRINUTI

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:39

Iako mnogi misle da je izbjegavanje sukoba znak savršene harmonije među partnerima, psiholozi upozoravaju da to može biti “red flag.

Odžić: Da je do Mandića, vlast u Budvi NE BI POSTOJALA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:28

Da je bilo do Andrije Mandića i Milana Kneževića, vlast u Budvi nikad ne bi ni postojala, kazao je predsjednik Skupštine opštine Budva Petar Odžić.

"Nisam znao kako to da ODGLUMIM“: Orlando Blum OTKRIO zašto je odbio ulogu u Netfliksovoj hit seriji

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 21:11

Orlando Blum otkrio je zbog čega nije prihvatio da glumi u seriji "Black Mirror".

Ovo je NAJBOLJE vrijeme za unos kalcijuma kako bi imao efekta

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:56

Kad pomislimo na kalcijum, većini nas prvo padne na pamet – čaša mlijeka.

POŽAR kod Krivog mosta: Vatrogasci brzom intervencijom spasili objekte

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:23

Pripadnici podgoričke Službe zaštite i spašavanja ugasili su požar u blizini Krivog mosta gdje je bila zapaljena trava i nisko rastinje.

Izgledaju prelijepo, ali NISU za vjenčanje: Cvijeće koje treba IZBJEGAVATI

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 20:17

Većina žena voli cvijeće, stoga je odabir buketa za svečanu prigodu izuzetno važan - posebno kada je riječ o vjenčanom buketu.

Treći PORAZ mladih vaterpolista na SP

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:59

Crnogorska U20 vaterpolo reprezentacija poražena je od Sjedinjenih Američkih Država u trećem meču grupe A na Svjetskom prvenstvu čiji j domaćin Zagreb.

Vukčević poslije debakla: Ovo NIJE PRAVO LICE ove generacije

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:39

Nakon ubjedljivog poraza od Danske (0:5) u drugom kolu Evropskog prvenstva za omladince u Bukureštu, selektor Crne Gore Nenad Vukčević, očekivano nije bio zadovoljan.

Vešović: Osobe sa invaliditetom će imati BESPLATAN, SIGURAN, dostupan i redovan prevoz

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 19:28

Glavni grad pokrenuo je novu fazu servisa od vrata do vrata – besplatnog prevoza za osobe sa invaliditetom, kazao je u Jutarnjem programu Gradske sekretar Sekretarijata za socijalno staranje Stefan Vešović.