Subota, 07.06.2025 | 10:51
IZVOR: kolektiv.me

UP - Uhapšene tri osobe osumnjičene da su nožem ranile državljane Azerbejdžana

Saopšteno iz Uprave policije (UP).




Foto: Ilustracija, Pixabay

"U nastavku aktivnosti koje su sinhronizovano i koordinirano sproveli službenici Regionalnog centra bezbjednosti Jug, Odjeljenja bezbjednosti Bar i Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj, kao hitne mjere na rasvjetljavanju teškog ubistva u pokušaju u kojem su povrede upotrebom noža zadobili A.M (34) i Dž.A. (39), državljani Azejrbedžana, a koje mjere su preduzimane tokom cijele noći na prikupljanju i dokazivanju relevantnih činjenica, identifikovana su, locirana i lišena slobode tri lica za koja se sumnja da su izvršila ovo krivično djelo – E.C (21), T.M. (18) i A.K.(20) iz Novog Pazara", kazali su iz UP.

Kako su naveli, nakon preduzetih mjera prvog zahvata i izvršenog uviđaja od strane Višeg državnog tužioca iz Podgorice, službenci Regionalnog centra bezbjednosti Jug su preduzeli brojne operativno taktičke mjere i radnje.

"Efikasnom koordinacijom i usmjeravanjem policijskih službenika na osnovu obavještajnih i prikupljenih saznanja, mapiranjem i pregledom većeg broj nadzornih kamera, pregledom užeg i šireg lica mjesta, uspostavljenom blokadom užeg i šireg područja, kao i pojačanom graničnom konrolom od strane službenika Sektora granične policije, stvoreni su uslovi da brzom intervencijom policijskih službenika Regionalnog centra bezbjednosti Jug osumnjičena lica budu identifikovana, locirana a potom oko 05.45 časova lišena sloboda u jednom objektu u naselju Donji Štoj. Obezbijeđeni su dokazi koji upućuju na sumnju da su navedena lica sinoć, 06.06.2025. godine, u jedno stanu u Ulcinju, kao saizvršioci, počinila krivično djelo teško ubistvo u pokušaju na štetu navedena dva oštećena lica".

Tri osumnjičena lica će, u zakonom predviđenom roku, uz krivičnu prijavu biti privedena državnom tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici.

"Uprava policije zahvaljuje građanima Ulcinja koji su bili veoma kooperativni i koji su policijskim službenicima stavili na raspolaganje dostupne tehničke uređaje, kako bi policijski službenici u realnom vremenu izvršili postavku službe i hitne mjere potjere za osumnjičenim licima", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

MUP: Zvanični zahtjevi za POMOĆ u gašenju požara upućeni su 11. avgusta, uslijedio BRZ ODGOVOR međunarodnih partnera

Srijeda, 20.08.2025 | 20:37

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) je 11. avgusta 2025. godine uputilo zvanične zahtjeve za međunarodnu pomoć u gašenju požara putem Evropskog mehanizma civilne zaštite (EU CECIS platforma) i NATO mehanizma, saopšteno je iz tog resora.

Spasilačka akcija na Durmitoru: POVRIJEĐENA državljanka Češke

Srijeda, 20.08.2025 | 19:48

Pripadnici Gorske službe spašavanja Crne Gore i Avio-helikopterske jedinice MUP-a Crne Gore otpočeli su spasilačku akciju na Durmitoru gdje se tokom planinarenja povrijedila državljanka Češke.

ŽICG: UNAPREĐENJE položaja zaposlenih moguće jedino u skladu sa važećim zakonima a ne kroz prijetnje i ultimativne zahtjeve

Srijeda, 20.08.2025 | 19:07

Željeznička infrastruktura Crne Gore (ŽICG) reagovala je povodom današnje najave zaposlenih da ukoliko do petka ne budu ispunjeni njihovi zahtjevi obustavljaju saobraćaj na ključnim prugama, i saopštila da je unapređenje položaja zaposlenih moguće jedino u skladu sa važećim zakonima a ne kroz prijetnje i ultimativne zahtjeve.

TRAGEDIJA u Republici Srpskoj: Kamionom išao u rikverc i usmrtio majku

Srijeda, 20.08.2025 | 17:26

U stravičnoj nesreći u Sokocu nastradala je R.B. koju je kako saznaju “Nezavisne novine”, spletom nesrećnih okolnosti usmrtio kamion zastava kojim je upravljao njen sin S.B.

Sindikat prosvjete OBAVIJESTIO MPNI o ŠTRAJKU UPOZORENJA

Srijeda, 20.08.2025 | 16:43

Sindikat prosvjete Crne Gore uputio je Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) Odluku o štrajku upozorenja, koji će se održati 1. septembra.

Muškarci koji su u braku imaju TRI PUTA veći rizik od ovoga

Srijeda, 20.08.2025 | 21:40

Istraživanjem koje je sprovedeno i koje je donijelo ove rezultate nije pronađena slična povezanost između bračnog statusa i tjelesne težine kod žena.

REFERENDUM u Republici Srpskoj 18. ili 25. oktobra

Srijeda, 20.08.2025 | 21:27

Referendum povodom presude Suda BiH i odluke CIK-a da oduzme predsjednički mandat Miloradu Dodiku održaće se 18. ili alternativno 25. oktobra – odlučeno je to prije nekoliko trenutaka na sastanku vladajuće koalicije.

Nikol Kidman nakon DVIJE DECENIJE otkrila GLAVNI RAZLOG razvoda sa Kruzom

Srijeda, 20.08.2025 | 21:17

Glumica Nikol Kidman tek je nedavno progovorila o svemu što je prolazila u trenucima kada je osvojila Oskara za ulogu Virdžinije Vulf.

Kako napraviti SUVI JOGURT kod kuće: Recept za poslasticu koja je zaludjela svijet

Srijeda, 20.08.2025 | 21:02

Suvi jogurt, poznat i kao labneh, posljednjih mjeseci postao je pravi hit na TikToku i drugim društvenim mrežama.

Dodik se ŽALIO Ustavnom sudu BiH

Srijeda, 20.08.2025 | 20:40

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik podnio je žalbu Ustavnom sudu Bosne i Hercegovine protiv pravosnažne presude Suda BiH, potvrđeno je danas za Klix.ba

DPS Tuzi: Uprava škole da ODBACI inicijativu o promjeni imena škole “25. maj”

Srijeda, 20.08.2025 | 19:57

Inicijativa da se promijeni ime škole u Tuzima predstavlja mehanizam za produbljivanje podjela u našoj opštini, saopšteno je iz Opštinskog odbora DPS Tuzi.

Gojković: Najvažnija je POBJEDA, ima prostora za napredak u igri

Srijeda, 20.08.2025 | 19:39

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore nastavila je da niže pobjede na Evropskom prvenstvu u Oradei. Nakon trijumfa nad Španijom naši vaterpolisti izborili su plasman u četvrtfinale.

TRIK koji mijenja račune: Evo zašto biste uvijek trebali staviti aluminijsku foliju iza radijatora

Srijeda, 20.08.2025 | 19:32

Računi za grijanje skaču, a postoji jednostavan trik koji vam može uštedjeti i do 30% energije!

ŽICG: UNAPREĐENJE položaja zaposlenih moguće jedino u skladu sa važećim zakonima a ne kroz prijetnje i ultimativne zahtjeve

Srijeda, 20.08.2025 | 19:07

Željeznička infrastruktura Crne Gore (ŽICG) reagovala je povodom današnje najave zaposlenih da ukoliko do petka ne budu ispunjeni njihovi zahtjevi obustavljaju saobraćaj na ključnim prugama, i saopštila da je unapređenje položaja zaposlenih moguće jedino u skladu sa važećim zakonima a ne kroz prijetnje i ultimativne zahtjeve.

Kako izračunati BOJU SVOG IMENA i šta ona govori o vama

Srijeda, 20.08.2025 | 18:33

Jeste li se ikada zapitali kakvu energiju nosi vaše ime?