Ponedjeljak, 16.06.2025 | 14:19
IZVOR: cdm.me

SDT se ŽALIO na oslobađajuđu presudu u slučaju “državni udar”

Specijalno državno tužilaštvo SDT je danas, Apelacionom sudu Crne Gore podnijelo žalbu protiv prvostepene presude Specijalnog odjeljenja Višeg suda u Podgorici, kojom su: aktuelni predsjednik Skupštine Andrija Mandić, lider DNP-a Milan Knežević, te Eduard Šišmakov, Bratislav Dikić, Nemanja Ristić, Predrag Bogićević, Branka Milić, Dragan Maksić, Srboljub Đorđević, Milan Dušić, Vladimir Popov, Kristina Hristić, Mihailo Čađenović oslobođeni od optužbe da su počinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, terorizam u pokušaju i terorizam u pokušaju putem pomaganja, objavljeno je na sajtu SDT-a.




Foto: Arhiva/Kolektiv.me

Prvostepena presuda je javno objavljena 12. jula prošle godine, a njen ovjeren prepis je dostavljen Specijalnom državnom tužilaštvu 3. juna ove godine, sa pravnom poukom da se žalba može podnijeti u roku od 15 dana od dana dostavljanja njenog prepisa.

“Žalba je podnijeta zbog bitne povrede odredaba krivičnog postupka i pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja, a predloženo je da drugostepeni sud, jer je prvostepena presuda jednom već ukinuta, održi pretres i sam donese presudu kojom će optužene oglasiti krivima za krivična djela za koja su optuženi”, zaključeno je u saopštenju SDT-a.

 Sudija Zoran Radović je ranije obrazlažući prvostepenu oslobađajuću presudu za sve okrivljene u slučaju “državni udar” rekao da bi se neko oglasio krivim za neko krivično djelo mora postojati izvjesnost u pogledu činjenica koje čine obilježja krivičnog djela a koje činjenice su kao element bića krivičnog djela navedenim dispozitivom optužnice.

“Ovakve izvjesnosti u konkretnom slučaju nema te je sud donio presudu da se optuženi oslobađaju od optužbe jer nije dokazano da su učinili krivična djela za koje ih tereti specijalno tužilaštvo. Put ovom sudu je bio olakšan do utvrđivanja pravednog i potpunog činjeničnog stanja rješenjem Apelacionog suda kojim je ukinuta prva presuda i koji sadrži precizne upute kako se treba postupti u ponovnom postupku”, kazao je on prilikom izricanja oslobađajuće presude.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Bivšem šefu kriminalističke policije ZADRŽAVANJE do 72 sata zbog sumnje u šverc cigareta

Utorak, 11.11.2025 | 16:54

Bivšem šefu kriminalističke policije u Rožajama, S.H,, koji je juče uhapšen pod sumnjom da je povezan sa švercom cigareta, danas je, nakon saslušanja u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT), određeno zadržavanje do 72 sata. Ista odluka donesena je i za njegove sugrađane A.M. i nekadašnjeg policajca D.K., koji su takođe uhapšeni juče po nalogu SDT-a.

Šaranović: Malo manje od 100 hiljada stranaca ima DOZVOLJEN privremeni i stalni boravak

Utorak, 11.11.2025 | 16:36

Ministar unutrašnjih poslova je objasnio da migranti i strani državljani sa odobrenim boravkom nisu isto, jer migranti nelegalno ulaze u državu

Vanraspravno vijeće beranskog suda NAREDILO policiji da privremeno oduzme spomenik Đurišića

Utorak, 11.11.2025 | 15:18

Za predaju spomenika policiji zadužen mitropolit budimljansko-nikšićki Metodije, koji ga je i otkrio.

Suspendovani POLICAJAC Goran Stojanović UHAPŠEN na kapiji UIKS-a

Utorak, 11.11.2025 | 14:32

Suspendovani policajac Goran Stojanović uhapšen je juče na kapiji Uprave za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS), neposredno po izlasku iz Istražnog zatvora u Spužu, pišu mediji.

Šaranović: Objavljena lista, 452 kandidata ušla u FINALNU FAZU provjera za prijem u policiju

Utorak, 11.11.2025 | 14:24

Ministarstvo unutrašnjih poslova danas je objavilo listu kandidata koji su ušli u finalnu fazu provjera Javnog poziva za sprovođenje posebnog postupka zapošljavanja u Upravi policije.

Kralj Torina: Alkaraz posle drame srušio Frica!

Utorak, 11.11.2025 | 18:09

Karlos Alkaraz je pokazao zašto je broj jedan svetskog tenisa – i zašto nikada ne treba otpisivati španskog čuda od djeteta. Iako je bio na ivici poraza, uspeo je da preokrene meč protiv Tejlora Frica i zabilježi drugu pobjedu na Završnom mastersu u Torinu – 6:7 (2:7), 7:5, 6:3.  

Odbor predložio Popovića za senatora DRI, opozicija opet napustila salu

Utorak, 11.11.2025 | 17:43

„Došli smo u situaciju koja do sad nije viđena u istoriji Skupštine, da Odbor predloži kandidata a da kandidat odustane. Smatram da je proces nepovratno ukaljan i da ne može biti nastavljen na ovaj način i da mi da bi sačuvali dignitet Skupštine i DRI moramo ovo da ponovimo“, kazao je poslanik URE Miloš Konatar

ANKETA: Da li ste ZADOVOLJNI muzičkim programom na Podgoričkom pazaru?

Utorak, 11.11.2025 | 17:43

Anketa!

Dalas uručuje otkaz čovjeku koji je trejdovao Luku Dončića

Utorak, 11.11.2025 | 17:28

Nik Herison poslije nešto više od četiri sezone završava misiju kao generalni menadžer Dalas Maveriksa, javljaju američki insajderi. 

Bivšem šefu kriminalističke policije ZADRŽAVANJE do 72 sata zbog sumnje u šverc cigareta

Utorak, 11.11.2025 | 16:54

Bivšem šefu kriminalističke policije u Rožajama, S.H,, koji je juče uhapšen pod sumnjom da je povezan sa švercom cigareta, danas je, nakon saslušanja u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT), određeno zadržavanje do 72 sata. Ista odluka donesena je i za njegove sugrađane A.M. i nekadašnjeg policajca D.K., koji su takođe uhapšeni juče po nalogu SDT-a.

Šaranović: Malo manje od 100 hiljada stranaca ima DOZVOLJEN privremeni i stalni boravak

Utorak, 11.11.2025 | 16:36

Ministar unutrašnjih poslova je objasnio da migranti i strani državljani sa odobrenim boravkom nisu isto, jer migranti nelegalno ulaze u državu

Avio-linija Tivat - Barselona KREĆE od 31. marta

Utorak, 11.11.2025 | 16:30

Španska nisko-budžetna avio-kompanija Vueling će od naredne sezone letjeti na liniji Tivat – Barselona od 31. marta – tri mjeseca ranije u odnosu na ovu godinu, dogovoreno je na sastanku uprave Aerodroma Crne Gore (ACG) sa kolegama iz Španije, u Barseloni.

Spajić pisao premijeru Saudijske Arabije: Ambasada Crne Gore u Rijadu već početkom 2026. godine

Utorak, 11.11.2025 | 16:14

Do imenovanja ambasadora, Crna Gora će imenovati otpravnika poslova u Ambasadi Crne Gore u Rijadu početkom 2026. godine, poručio je premijer Milojko Spajić u pismu koje je danas uputio prestolonasljedniku i predsjedniku Vlade Kraljevine Saudijske Arabije Muhamedu bin Salmanu.

TO Podgorice odgovorila Udruženju estradnih umjetnika i izvođača: Iznosite neistinite, a istovremeno i ishitrene konstatacije

Utorak, 11.11.2025 | 15:23

Turistička organizacija (TO) Podgorice reagovala je nakon saopštenja Udruženja estradnih umjetnika i izvođača Crne Gore u kojem se ističe nezadovoljstvo i ogorčenje zbog, kako su naveli iz ovog Udruženja, odluke Turističke organizacije Podgorice koja je pod okriljem Glavnog grada, a kojom su sa spiska izvođača za novogodišnji pazar gotovo u potpunosti isključeni crnogorski muzičari.   

Vanraspravno vijeće beranskog suda NAREDILO policiji da privremeno oduzme spomenik Đurišića

Utorak, 11.11.2025 | 15:18

Za predaju spomenika policiji zadužen mitropolit budimljansko-nikšićki Metodije, koji ga je i otkrio.