Utorak, 17.06.2025 | 13:00
IZVOR: pobjeda.me/rtcg.me

Brajušković: Veselin Veljović bio GLAVNI za "Crne trojke", Perović njegova desna ruka

Dugogodišnji policijski funkcioner Brajuško Brajušković saopštiće danas na sjednici Anketnog odbora za postupanja državnih organa u političkim ubistvima i napadima na novinare i intelektualce, uključujući djelovanje „Crnih trojki” Skupštine Crne Gore svoja saznanja.




Foto: Youtube screenshot/ Skupština Crne Gore 

On je na sjednici Anketnog odbora za postupanja državnih organa u političkim ubistvima i napadima na novinare i intelektualce, uključujući djelovanje „Crnih trojki” Skupštine Crne Gore naveo da kad je 2013. izašao u javnost uradio je to burno jer je znao da mu se samo tako može spasiti život.

To su, dodaje, bili bombastični naslovi kako bi skrenuli pažnju javnosti.

"Sad ima dosta ljudi iz tog regiona koji pričaju nešto, a đe su bili tada? Kada su me prebili na Marezu, kada su mi na kući razbili vrata... sin je morao da napušti ovu državu s nadom da više nikad neće ođe doć, ni on ni sinovi njegovi. Bio sam član GO Liberalnog saveza, na zgražavanje moje porodice. Mislio sam da će Srbija i Crna Gora da budu braća. Ja sam ujedno Srbin i Crnogorac, ako je to moguće", kazao je Brajušković.

Naveo je da se obraćao i tadašnjem premijeru Milu Đukanoviću i saopštio mu saznanja za djelovanje 'Crnih trojki', od koga je dobio sljedeći odgovor:

"Milo se slaže sa Veljovićem, Brajuško koči evropski put. Da budem iskren nimalo me nije briga hoćemo li ući u EU ili nećemo. Želim da Crna Gora da bude zemlja mira. Ignorisao me je, i dao izjavu za "Vijesti" da ja kočim evropski put", kazao je Brajušković.

Na pitanje Vučurovića ko su osobe koje su naređivale prebijanja i da li su starješine organizovale napade, Brajušković kaže da je netačno da je bilo na stotine prebijanja.

"Znam da je Veljović bio glavni, ne znam ko je bio iznad njega. Molio sam ga da me isključi iz svega toga, ne znam zašto me je uključio, možda jer me čitav grad znao jer sam radio po noćnim klubovima kao obezbjeđenje. Znam samo da je kad sam izašao u javnost u Specijalnoj jedinici pravljen spisak da niko nije znao za 'crne trojke', da su to morali da potpišu svi.. Spisak su pravili pomenuti Kalezić i Đurović a pomagali su im Kovačević Milo i Drobnjak Marko, trenutni načelnik OB Danilovgrad", kazao je Brajušković.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Noka
17.06.2025 14:51

Brajuško , batali se te priče .

2 0
KuKu
18.06.2025 12:44

Ponaša se i priča kao da je rano jutros sišso sa katuna i tamo ostavio brave bez vode .

0 0

OSTALE VIJESTI

Državljanka Novog Zelanda povrijeđena na raftingu, transportovana u KCCG

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:20

Državljanka Novog Zelanda povrijeđena je tokom raftinga aktivnosti u kanjonu rijeke Tare i transportovana je do Kliničkog centra Crne Gore, gdje joj je ukazana dalja medicinska pomoć.

Saobraćaj na prvoj dionici Bulevara Vojislavljevića kreće do kraja mjeseca

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:46

Saobraćaj na prvoj dionici Bulevara Vojislavljevića trebalo bi da bude pušten do kraja mjeseca, najavljuju iz Uprave za saobraćaj. Nakon toga bi trebalo da krenu radovi na drugoj dionici, jedne od najvažnijih saobraćajnica u Glavnom gradu. Postavlja se pitanje može li se sve završiti do kraja godine, kada ističe predviđeni rok za izgradnju bulevara.

Mujović: Planiramo uređenje šetališta uz Moraču, prva faza od Vezirovog do mosta Milenijum

Nedjelja, 19.04.2026 | 19:29

Gradska uprava planira uređenje šetališta uz Moraču. Prva faza projekta obuhvata potez od Vezirovog mosta do mosta Milenijum, a trenutno se radi na pripremi podloge i potrebne dokumentacije, kazao je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

ODT: Zadržani turski državljani zbog sumnje na iznudu u Podgorici

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:32

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje turskih državljana K.A. i H.A. zbog sumnje da su počinili produženo krivično djelo iznuda na štetu sunarodnika.

Đurašković najavio besplatne užine za sve osnovce na Cetinju

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:25

Projekat će biti realizovan u saradnji sa crnogorskom porodicom iz Berlina.

Uhapšen Zećanin, u vozilu pronađeno 25 kilograma marihuane

Nedjelja, 19.04.2026 | 11:07

Podgorička granična policija u koordinaciji i saradnji sa Odsjekom za suzbijanje prekograničnog kriminala juče je spriječila krijumčarenje 25 kilograma marihuane i uhapsila Zećanina S.V. (25), saopštila je Uprava policije (UP).

Vodovod podnio četiri krivične prijave zbog „divljih“ priključaka

Nedjelja, 19.04.2026 | 08:55

Preduzeće Vodovod od početka godine podnijelo je četiri krivične prijave protiv potrošača koji su se protivpravno priključili na vodovodnu mrežu.

Rekord oboren bez čovjeka: Humanoidni robot brži od svih u polumaratonu

Nedjelja, 19.04.2026 | 09:30

Humanoidni robot, pobjednik nedjeljnog polumaratona za robote u Pekingu, istrčao je dionicu brže od aktuelnog svjetskog rekorda za ljude, demonstrirajući tako ogroman tehnološki iskorak Kine.

Aleksić: Spajiću sam predložio obeštećenje za žrtve Lore, prihvatio je i traži model

Nedjelja, 19.04.2026 | 08:46

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za obrazovanje, nauku i odnose sa vjerskim zajednicama Budimir Aleksić rekao da je prije dva dana na sjednici Vlade predložio obeštećenje žrtava logora Lora u Splitu, kroz dopunu dnevnog reda.

Neće čekati drugi dio godine: Poslanici u maju o radu tužilaštva

Nedjelja, 19.04.2026 | 09:04

Sjednica skupštinskog Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu, na kojoj će biti razmotreni izvještaji o radu državnog tužilaštva i Tužilačkog savjeta, biće zakazana tokom maja.

DUA: Poruke Kneževića neodgovorne i opasne po regionalnu stabilnost

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:53

Pitanje Kosova nije tema za političke ucjene, niti sredstvo za prikupljanje jeftinih političkih poena, poručili su iz Demokratske unije Albanaca (DUA).

Vučić: Rekli su – odvojite im Crnu Goru, ne samo da bi Srbija ostala bez mora, već i da bi nam oteli Kosovo

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:25

U regionu se gradi kult mržnje prema Srbima, poručio je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

Živković: DPS će biti dio vlasti nakon narednih izbora

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:11

Predsjednik DPS-a Crne Gore Danijel Živković rekao je u Dnevniku TVCG da tu stranku vidi kao dio vlasti nakon narednih izbora. On je rekao da istraživanja pokazuju da DPS ima podršku 28 odsto birača, prenosi RTCG.

Sada je sve potpuno otvoreno: Haland kaznio Arsenal, Siti na minus 3 uz meč manje

Nedjelja, 19.04.2026 | 19:58

Sada je sve potpuno otvoreno – Mančester siti je pobijedio Arsenal u velikom derbiju 33. kola Premijer lige (2:1) i prišao ,,tobdžijama“ na samo tri boda zaostatka, uz utakmicu manje.

Murinjo u svom stilu: Novinar pitao za budućnost – dobio duhovit odgovor

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:14

Konferencija za medije pred veliki derbi između Benfike i Sportinga donijela je i šou Žozea Murinja.

ODT: Zadržani turski državljani zbog sumnje na iznudu u Podgorici

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:32

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje turskih državljana K.A. i H.A. zbog sumnje da su počinili produženo krivično djelo iznuda na štetu sunarodnika.

Fenomenalna utakmica “plavih” u Rumuniji, rapsodija pred plej-of

Nedjelja, 19.04.2026 | 18:55

Sjajna partija košarkaša Budućnosti Voli na zatvaranju TOP 8 faze ABA lige – “plavi” su deklasirali Kluž 110:72 i nagovijestili šta ga čeka u četvrtfinalu plej-ofa.  

BBC o Crnoj Gori — skriveni dragulj za putovanja

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:35

Mnogi mogu da se poistovjete sa uzbuđenjem kada nalete na skriveni dragulj, prenosi britanski BBC, u članku kojim Crnu Goru predstavlja turistima.

Zelenski: Ublažavanje sankcija naftnoj industriji omogućava Rusiji novac za nove napade

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:06

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski kazao je da ublažavanje sankcija ruskoj naftnoj industriji pruža Moskvi novac za nove napade na njegovu zemlju.  

Bečić: Gradi se zemlja institucija u kojoj nema zaštićenih, nema toga ko može biti siguran ako je ogrezao u kriminalu

Nedjelja, 19.04.2026 | 18:23

Demokratska Crna Gora saopštila je da nastavlja svoje terenske aktivnosti kroz reevidenciju članstva i komunikaciju sa građanima, a predsjednik Demokrata Aleksa Bečić, zajedno sa funkcionerima sa državnog i lokalnog nivoa, razgovarao je sa stanovnicima Ljubovića, Dajbaba i Dahne u Podgorici i uručio im nove članske karte povodom jubileja osnivanja partije.