Petak, 20.06.2025 | 18:28
IZVOR: kolektiv.me

PRETRESI na 47 lokacija: Oduzeto oružje, droga, vozila i novac

Policijski službenici su u pretresima širom Crne Gore oduzeli 11 komada oružja (šest pušaka, pet pištolja) tri okvira, 627 komada municije različite vrste i kalibra, dva vozila visoke klase, 122 tablete sa liste opijata, manju količinu opojne droge marihuana i 18.300 eura, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

Kako su istakli, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ izvršeni su pretresi na devet lokacija, te su pretresom prostorija koje koristi operativno interesantno lice L.V. u Kolašinu pronašli i oduzeli dvije puške i 14 komada municije različite vrste i kalibra, te je L.V. uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

U Rožajama je policija izvršila pretres prostorija koje koristi operativno interesantno lice S.K. gdje je pronađen gasni pištolj te će ovom licu biti izdat prekršajni nalog shodno Zakonu o oružju.

"Od lica S.V. koje se nalazilo u jednom vozilu koje je kontrolisano u Bijelom Polju oduzeta su 122 komada različitih tableta sa liste opijata. Po nalogu tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju koji je upoznat sa događajem S.V. je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Sumnja se da je S.V. tablete kupio u Podgorici radi dalje ulične prodaje na teritoriji Mojkovca i Bijelog Polja. Ovom licu je takođe izrečena mjera zabrane napuštanja objekta stanovanja u trajanju od šest mjeseci", dodaju iz policije. 

Kako navode, kod G.Š. u Beranama policija je pronašla 357 komada municije različite vrste i kalibra, pištoljski i dva okvira za snajpersku pušku. Po nalogu nadležnog tužioca pronađeni predmeti su upućeni na odgovarajuća vještačenja u Forenzički centar Uprave policije nakon kojeg će protiv njega biti podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Foto: Uprava policije

"Nadalje, pripadnici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“ su, sprovodeći pomenute planske koordinisane aktivnosti izvršili pretrese na 16 lokacija i u Nikšiću pretresom stana koji koristi N.S. (37), pronašili i oduzeli pištolj marke Crvena Zastava i 11 komada municije, u ilegalnom posjedu, dok je prilikom pretresa stana na drugoj lokaciji koje koristi član porodice ovog lica, M.S. (38), pronađena i oduzeta lovačka puška, u ilegalnom posjedu. Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji će se o kvalifikaciji djela izjasniti nakon izvršenih vještačenja", kazali su iz UP.

Policija je u Nikšiću oduzela putničko motorno vozilo visoke klase, marke Porsche, njemačkih registarskih oznaka, kojim je upravljalo operativno interesantno lice B.B. (37), radi sprovođenja daljih provjera.

Uhapšen je Ž.Ž. (43) povratnik u izvršenju krivičnih djela i prekršaja, zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci. On je kažnjen novčanom kaznom od 1.200 eura.

"Službenici policije u Pljevljima su izvršili pretres stana koji koristi lice M.J. (60) i pronašli 12 komada municije različitog kalibra, u ilegalnom posjedu. U odnosu na ovaj događaj će se tužilac izjasniti nakon sprovedenih vještačenja".

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ izvršili su pretrese na 10 lokacija na teritoriji Podgorice i Cetinja.

Foto: Uprava policije

Od Ž.R. (56) policija je oduzela pištolj marke CZ M57 kalibra 7,62 mm i on je uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Kod M.J. na Cetinju pronađene su tri puške i 203 komada municije različite vrste i kalibra. Protiv njega će biti pokrenut odgovarajući upravni postupak.

"Policija je u Podgorici od B.Ć. (58) oduzela pištolj marke CZ M57 i 30 komada municije za isti i protiv njega će takođe biti pokrenut upravni postupak, dok će se cijeniti i eventualna prekršajna odgovornost", dodaju u saopštenju. 

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ izvršili su pretrese na 12 lokacija i od operativno interesantnog lica N.M. u Baru oduzet je gasni pištolj te mu je izdat prekršajni nalog po Zakonu o oružju.

"Nadalje od operativno interesantnih lica D.P. i A.P. oduzeto je vozilo marke Mercedes SLS, kao i predmeti koji potiču iz ranije prijavljenog krivičnog djela. Od operativno interesantnog lica S.R. je u Budvi oduzet novac u iznosu od 18.300 eura radi odgovarajućih provjera. Policija je u dva slučaja oduzela i manju količinu opojne droge marihuana i uhapsila S.L., kod kojeg je pronađeno 13,5 grama marihuane, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo omogućavanje uživanja opojnih droga, a protiv M.P. podnijela zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kod državljanina Srbije pronađena marihuana, PROTJERAN iz Crne Gore

Utorak, 05.08.2025 | 10:12

Granična policija na prelazu Ranče, kod N.S.(24) iz Srbije pronašla je marihuanu, i on je protjeran iz Crne Gore, objavila je Uprava policije na mreži “X”.

UP: NEOSNOVANE tvrdnje da su aktivnosti kotorske policije bile usmjerene na PREKIDANJU karnevala

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 21:09

Kotorska policija saopštila je da su neosnovane tvrdnje da su aktivnosti policijskih službenika tokom karnevala u tom gradu bile usmjerene na prekidanje manifestacije već je postupanje policije bilo isključivo u funkciji očuvanja javnog reda i mira, kao i bezbjednosti i zaštite zdravlja građana.

Hajduković: Cijene udžbenika i ove godine OSTAJU ISTE

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 20:43

Štampanje udžbenika za osnovce i srednjoškolce je u završnoj fazi – već naredne sedmice, kako je saopšteno, krenuće i distribucija besplatnih udžbenika osnovnim školama.

Trafikanti VREBAJU ŽRTVE putem interneta: Apel roditeljima da prate i kontrolišu djecu na mreži

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 20:14

Uprava policije blokirala je više od dvije desetine sajtova za promociju prostitucije.

Vujović OSUDILA NAPADE na Kordić: : „Potrebna je JASNA GRANICA između kritike i nasilja“

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 19:29

Ministarka kulture i medija Tamara Vujović snažno je osudila, kako je navela, uvredljive i mizogine napade usmjerene ka ministarki turizma Simonidi Kordić, koji su posljednjih dana preplavili digitalni prostor.

Spajić: Glas stočara sa Sinjajevine bio jasan PUTOKAZ za Vladu

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 12:53

Stočari sa Sinjajevine – ljudi koji svjedoče o vjekovnoj tradiciji suživota sa prirodom, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Đeljošaj: Milatović pokušava da ODBRANI odluku koja je rezultat LIČNIH interesa

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 12:27

Saopštenje iz Kabineta predsjednika Crne Gore predstavlja pokušaj da se opravda odluka koja nije vođena ustavnim razlozima, već privatnim dogovorima i ličnim interesima pojedinaca iz njegovog kabineta, saopštio je ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj, nakon šro se predsjednik Jakov Milatović oglasio na društvenoj mreži X i rekao da je i Ministarstvo finansija na predloženi Zakon o porezu na nepokretnosti dalo negativno mišljenje.

PROČITAJTE gdje su zabilježene NAJVIŠE, a gdje NAJMANJE zarade u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 15:39

Prosječna neto zarada u Crnoj Gori u junu ove godine iznosila je 1.010 eura, što predstavlja pad od 0,4 odsto u odnosu na maj, saopšteno je iz Uprave za statistiku Monstat.

Lepa Brena ZVANIČNO otišla u penziju

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 16:41

Pjevačica je ovog ljeta stiglo rješenje iz PIO fonda kojim je ostvarila pravo na naknadu.

Kabinet Milatovića: Ministarstvo finansija dalo NEGATIVNO mišljenje na predlog Zakona o POREZU na nepokretnosti

Ponedjeljak, 04.08.2025 | 11:52

Ministarstvo finansija je na predloženi Zakon o porezu na nepokretnosti dalo negativno mišljenje, saopštio je predsjednik države Jakov Milatović, i naglasio da su poslanici znali da je na štetu poljoprivrednicima i opet su ga usvojili.

Da li su se Ronaldo i Georgina TAJNO VENČALI? Jedan detalj OTKRIO SVE!

Utorak, 05.08.2025 | 11:00

Georgina Rodrigez ponovo je uspijela da pokrene lavinu komentara na društvenim mrežama, ali ovoga puta, nije u pitanju samo još jedan modni editorijal sa Ibice.

Reakcija tijela ako NE JEDETE nakon treninga

Utorak, 05.08.2025 | 10:38

Ishrana je veoma važna za postizanje fitness ciljeva.

Vesna Zmijanac PUŠTENA na kućno liječenje: „POZLILO mi je, imam aritmije“

Utorak, 05.08.2025 | 10:16

Vesna Zmijanac oglasila se za domaće medije nakon vijesti da je završila u Urgentnom centru.

Kod državljanina Srbije pronađena marihuana, PROTJERAN iz Crne Gore

Utorak, 05.08.2025 | 10:12

Granična policija na prelazu Ranče, kod N.S.(24) iz Srbije pronašla je marihuanu, i on je protjeran iz Crne Gore, objavila je Uprava policije na mreži “X”.

Perović: Sve više mladih autora se BAVI DOKUMENTARNIM FILMOM

Utorak, 05.08.2025 | 10:00

Crna Gora ne mora da brine za budućnost dokumentarnog filma, jer sve više mladih autora njeguje ovu formu koja, iako ne mijenja stvarnost, uspijeva da je proziva, potkazuje, pa i stavlja na optuženičku klupu, sve zadržavajući društvenu odgovornost. To je ocijenio selektor selekcije dokumentarnog filma, reditelj Vladimir Perović, koji je kazao da i ovogodišnja selekcija u okviru 38. Filmskog festivala u Herceg Novom ponovo potvrđuje da je ključna riječ – kvalitet.

Mandić: Razvoj Gusinja RAZLOG za PONOS svih nas u Crnoj Gori

Utorak, 05.08.2025 | 09:50

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitke rukovodstvu, građankama i građanima opštine Gusinje povodom Dana opštine, poželjevši im zdravlje, napredak i prosperitet.

Rakočević: USVOJENE IZMJENE obezbjeđuju bolju poziciju opozicije

Utorak, 05.08.2025 | 09:36

Uspjeh u prvoj fazi izborne reforme može biti pokretač daljih aktivnosti i zavisiće od volje većine, jer je opozicija posebno zainteresovana da reforme budu nastavljene, kazao je kopredsjednik Odbora za sveobuhvatnu izbornu reformu Nikola Rakočević.

Nakon snimanja ove serije HBO je platio TERAPIJU cijeloj ekipi, evo i ZAŠTO

Utorak, 05.08.2025 | 09:21

Veoma traumatično iskustvo za one koji su radili na ovoj seriji.    

Spajić: Prirodni i turistički potencijali Gusinja zaslužuju efikasniju valorizaciju

Utorak, 05.08.2025 | 09:20

Predsjednik Vlade mr Milojko Spajić čestitao je rukovodstvu i građanima Opštine Gusinje Dan Opštine, ističući da je Gusinje jedan od gradova sa najvećim prirodnim i turističkim potencijalima koji zaslužuju efikasniju valorizaciju.

OTKRIJTE kako PRAVILNO nanositi sjenilo za oči i koje GREŠKE IZBJEĆI

Utorak, 05.08.2025 | 09:12

Tajne koje vrijedi usvojiti.