U Ulici slobode sprovodi se pojačana kontrola i sankcionisanje vozača koji se kreću tokom perioda zabrane saobraćaja – svakog dana od 17 do 5 časova – na osnovu dogovora između Glavnog grada i Uprave policije. Ovo zajedničko djelovanje institucija već daje konkretne rezultate na terenu, doprinoseći uspostavljanju reda i poštovanju saobraćajnih pravila u jednoj od frekventnijih zona Glavnog grada, saopšteno je iz gradske uprave.
Foto: arhiva, Kolektiv.me
Mjere su dogovorene na sastanku kojem su prisustvovali gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović, zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić, i predstavnik Uprave policije Lazar Šćepanović.
„Ovo je snažna poruka da kada djelujemo koordinisano i u partnerstvu – problemi se rješavaju. Zajedničkim radom pokazujemo da red može i mora da postoji. Vjerujem da ćemo, nakon usvajanja novog Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, dobiti dodatne mehanizme da djelujemo još efikasnije, sankcionišemo prekršaje i podignemo nivo bezbjednosti na gradskim ulicama", poručio je gradonačelnik Mujović.
Kako se navodi u saopštenju, Glavni grad će i ubuduće, u saradnji s državnim institucijama, sprovodi mjere usmjerene na unapređenje saobraćajne kulture i bezbjednosti. Ulica slobode, kao važna pješačka zona, mora biti zaštićena od nepropisnog saobraćaja, a svi učesnici treba da poštuju propise i time doprinesu očuvanju reda i mira u gradu.
KOMENTARI (0)