Petak, 04.07.2025 | 13:58
IZVOR: rtcg.me

Đeljaj: Politički udar ministarke Adžović na Tuzi

Predsjednik Opštine Tuzi Lindon Đeljaj pozvao je premijera Milojka Spajića da se jasno odredi da li podržava, kako je naveo, jednostrane poteze i politiku ministarke javnih radova Majde Adžović koja je poništila tender za izgradnju sportske hale u Tuzima ocjenjujući da ona tako želi da ponizi, ucijeni i oslabi Opštinu Tuzi.




Adžović; Foto: Skupština Crne Gore/M.Matković, arhiva

Đeljaj je odluku ministarke, u saopštenju proslijeđenom medijima, nazvao skandaloznom, a nju miljenicom opozicione Demokratske partije socijalista.

"Godinama unazad, upravo vlasti koje danas čine opoziciju i čija je ministarka Adžović očigledno produžena ruka, obećavale su ovaj projekat - i ništa nisu uradile. Sportska hala je godinama služila kao prazno obećanje i sredstvo za političko potkusurivanje. Za razliku od njih, naša lokalna uprava je sve pripremila, sprovela sve potrebne procedure u skladu sa zakonom, za ovaj projekat vrijedan oko 10 miliona eura. Sve što je preostalo bilo je da se izabere izvođač radova i krene u realizaciju, na zadovoljstvo sportista, mladih i svih građanki i građana Opštine Tuzi. Umjesto toga ministarka Majda Adžović je, očigledno vođena opozicionim interesima i željom da se opet zakoči razvoj naše Opštine, odlučila da tender poništi. Ovaj čin nije samo napad na jedan infrastrukturni projekat, već je otvoreni napad na građanke i građane naše opštine koji zaslužuju iste uslove za razvoj sporta i društvenog života kao i svi drugi u Crnoj Gori", navodi Lindon Đeljaj.

Predsjednik Opštine Tuzi tvrdi da je na djelu pokušaj da se zaustavi napredak jedne lokalne zajednice zarad sitnih političkih poena.

"Kada je u pitanju ministarka Adžović, lično sam bio uvjeren da je njeno prisustvo na antialbanskom prostestu u organizaciji DPS-a u Tuzima, i to malo nakon što je stupila na dužnost ministarke, samo puka slučajnost. Majda Adžović sprovodi otvoreni politički udar na Opštinu Tuzi, pokušavajući da disciplinuje jedinu autohtonu albansku lokalnu vlast u Crnoj Gori - i to u službi interesa bivšeg režima i centara moći koji nikada nijesu prihvatili političku emancipaciju Albanaca, štaviše - dugo su se borili da ostanemo živjeti u uslovima kakvi su bili dok vlast u Tuzima nije preuzeo Albanski forum. Danas više nije riječ o neslaganjima ili različitim stavovima - riječ je o jasnoj i organizovanoj akciji protiv političke volje albanskog naroda u Tuzima. Ponašanje Majde Adžović pokazuje da joj je cilj da ponizi, ucijeni i oslabi Opštinu Tuzi, predstavljajući našu lokalnu upravu kao neposlušnu i nepodobnu, samo zato što u njoj dominiraju Albanci koji ne kleče niti su klečali pred starim režimom", navodi Lindon Đeljaj.

On poziva premijera da se odredi i pita da li je cilj Vlade da uništi ili pomogne realizaciju kapitalnih projekata u Opštini Tuzi.

"Albanski narod u Crnoj Gori neće ćutati dok se njegovi legitimni politički predstavnici pokušavaju disciplinovati, ponižavati i izgurati na marginu. Tuzi nisu kolonija i nikome se neće polagati računi osim sopstvenim građankama i građanima! Ako neko misli da će nas vratiti u vrijeme kad se o nama odlučivalo bez nas – griješi! A, oni koji danas sprovode takvu politiku, neka znaju: biće upamćeni kao saučesnici u pokušaju gašenja albanskog političkog subjektiviteta u Crnoj Gori. Oštro osuđujem ovu sramnu odluku! Jasno poručujem da Opština Tuzi neće dozvoliti da se političke igre, spletke i zlonamjerno djelovanje pojedinaca stave ispred interesa naših građanki i građana", navodi Lindon Đeljaj.

Predsjednik Opštine Tuzi kaže da će iskoristiti sva pravna sredstva da zaštiti interese Opštine.

"Razvoj Malesije niko ne može i neće zaustaviti. Pozivam sve nadležne institucije, ali i cijelu crnogorsku javnost, da obrate pažnju i pogledaju šta se ovdje dešava: pokušaj da se zaustavi napredak jedne lokalne zajednice zarad sitnih političkih poena. Na kraju, želim da poručim građankama i građanima naše opštine da će lokalna uprava nastaviti da radi odgovorno i posvećeno, kao i do sada. Naši projekti se neće zaustaviti zbog politike DPS-a ili bilo koga ko pokušava da nas vrati unazad. Tuzi idu naprijed – sa ili bez podrške onih koji nikada nisu željeli dobro ovom mjestu", zaključuje Đeljaj.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

UP - U Kolašinu uhapšen nastavnik, osumnjičen za seksualno uznemiravanje učenika

Utorak, 03.03.2026 | 08:20

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u saradnji sa nadležnim Osnovnim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju, locirali i lišili slobode osobu osumnjičenu za krivično djelo seksualno uznemiravanje, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ruska verbalna podrška Iranu razotkrila granice savezništva sa Moskvom: koliko zaista vrijedi podrška Kremlja?

Utorak, 03.03.2026 | 09:34

Dok je Teheran u subotu ujutru bio zasipan američkim i izraelskim bombama, njegov glavni diplomata okrenuo je broj Moskve. Sa druge strane linije, prema zvaničnom ruskom saopštenju, ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izrazio je saučešće svom iranskom kolegi i obećao mu – verbalnu podršku, piše Politiko.

U Crnoj Gori neće biti nestašice nafte

Utorak, 03.03.2026 | 08:19

Cijene goriva već naredne sedmice biće veće za nekoliko centi, kazao je za Radio Crne Gore Draško Striković iz Udruženja naftnih kompanija. Uvjerava da nestašica neće biti, da zaliha ima za nekoliko narednih mjeseci, a dobra je i snabdijevenost u državama regiona – Grčkoj i Hrvatskoj.  

MVP: Vlada organizuje danas evakuacioni let iz Egipta

Utorak, 03.03.2026 | 08:29

Vlada Crne Gore organizovaće danas let za evakuaciju naših državljana iz Egipta, saopštila je za TVCG Ivana Đukanović iz Generalnog direktorata za konzularne poslove i saradnju sa iseljeništvom.

MVP: Državljani CG na Bliskom Istoku da izbjegavaju nepotrebna kretanja i prate obavještenja

Utorak, 03.03.2026 | 08:16

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore poziva crnogorske državljane koji se nalaze u ratom pogođenim državama na Bliskom istoku savjetuje da ostanu u svojim mjestima boravka, izbjegavaju nepotrebna kretanja i redovno prate službena obavještenja nadležnih organa država u kojima borave.

Od sjutra naoblačenje, temperatura do 20 stepeni

Utorak, 03.03.2026 | 21:27

Prijepodne pretežno sunčano povremeno uz malu do umjerenu, uglavnom visoku, oblačnost. 

Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Vučić: Oni koji su išli na sunčanje u Dubai ne slušajući šta pričam krivce će da traže u nama

Utorak, 03.03.2026 | 21:19

Prvi let sa putnicima iz Dubaija stigao je u Beograd rano jutros, drugi se očekuje u toku noći, a kako piše N1, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ljut je na one koji ga nisu slušali, iako nije bilo zvaničnog upozorenja države da se ne ide u zemlje Bliskog istoka.

Ministarstvo zdravlja: Prevencija gojaznosti je dugoročna investicija u zdravlje populacije

Utorak, 03.03.2026 | 20:35

Međunarodni dan borbe protiv gojaznosti predstavlja poziv na odgovorno djelovanje, zasnovano na naučnim dokazima, međusektorskoj saradnji i dugoročnoj viziji društva koje zdravlje prepoznaje kao svoju temeljnu vrijednost, saopštili su iz Ministarstva zdravlja.

Tužilački savjet: Mandić ugrozio samostalnost tužioca

Utorak, 03.03.2026 | 20:46

Tužilački savjet ocijenio je osnovanom pritužbu u vezi sa ugrožavanjem samostalnosti državnog tužioca od predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića.

Milatović: Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni

Utorak, 03.03.2026 | 20:12

Mi odlučujemo da li ćemo u EU biti posljednji ili ravnopravni, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Primorac dobio nalog da igra sjutra, odluka CAS-a čeka se do podne

Utorak, 03.03.2026 | 20:08

Na adresu VPK Primorac danas je stigao zvaničan mejl u kojem se klub poziva da započne pripreme za odigravanje prve utakmice osmine finala Evrokupa protiv Juga, zakazane za sjutra u 19 časova u Podgorici.

Proljećne alergije kod djece: Kako prepoznati prve znakove?

Utorak, 03.03.2026 | 19:59

Proljeće donosi duže dane, više boravka na otvorenom i, nažalost, sezonske alergije. Kod djece se prvi simptomi često zamijene s prehladom, što može odgoditi pravovremenu reakciju. U proljeće cvatu brojna stabla i biljke, a polen se lako širi vazduhom.

Šakira oborila rekord u Meksiko Sitiju: Besplatnom koncertu prisustvovalo 400.000 ljudi

Utorak, 03.03.2026 | 19:45

Šakira je u nedjelju završila opsežni meksički dio svoje svjetske turneje “Las Mujeres Ya No Lloran” novim rekordom i to okupivši 400.000 ljudi na besplatnom koncertu na trgu u Mexico Cityju.

Klikovac o RTV Podgorica: Uskoro će se saznati sve o namještenim ugovorima, kupljenim diplomama i ko iz "mraka" upravlja ovim emiterom

Utorak, 03.03.2026 | 19:35

"Primjenom zakona borimo se protiv mraka. Protiv podgoričkog Informera koji se finansira sa 2 miliona eura od novca gradjana Podgorice. RTV Mrak koji zapošljava sijače mržnje, tvorce lažnih optužbi i kojima o moralu i principima govore osudjeni za najgora krivična djela", objavio je na mreži X Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada.