Ponedjeljak, 22.01.2024 | 09:41
IZVOR: 24sedam.rs

Može li iznijeti ulogu na pravi način? Stiže novi film o Kleopatri, a ONA će je tumačiti

Najavljeno je snimanje novog filma "Kleopatra" o legendarnoj egipatskoj kraljici i potvrđeno je da će glavnu ulogu igrati Zendeja.




Foto: Youtube screenshot/Elle

Denis Vilnev, reditelj filma "Dina", već se priprema za svoj sljedeći veliki projekat. Film u kom će studio Sony Pictures predstaviti Zendeju u ulozi egipatske vladarke obećava da će biti izuzetno značajan u svijetu kinematografije, a kritičari nagađaju da će ovo biti najupečatljivija i svakako najkomentarisanija uloga mlade glumice do sada, kao i da bi mogla da joj donese vrijedne nagrade.

Iako su razgovori o Denisovom angažmanu na filmu otpočeli još prije šest godina, detalji o projektu su bili rijetki i nepouzdani. Premijera ostvarenja "Dina 2" se očekuje sljedeće godine, a američki mediji navode da će, u skladu sa tim, i snimanje istorijskog filma o egipatskoj kraljici početi ove godine.

Foto: Youtube screenshot/Elle

U ekipi Šalame i Krejg

Odabir Zendeje za ovu veliku ulogu izazvao je veliku pažnju u Holivudu. Osim pozitivnim komentarima, vijest o njenom angažmanu propraćena je i kontroverzom izazvanom reakcijama korisnika društvenih mreža, koji njeno tumačenje Kleopatrinog lika nazivaju "black-washing-om".

Prema informacijama koje je podijelio poznati insajder Danijel Ričman, Vilnev je ulogu Oktavijana namijenio Timotiju Šalameu, dok se razmatra mogućnost da Danijel Krejg tumači lik Cezara. 

Suprotno od onoga što se očekuje

Scenario za film će potpisati Dejvid Skarpa koji nagoveštava da će zaplet filma više ličiti na uzbudljiv politički triler nego na klasičnu istorijsku priču.

"Sa "Kleopatrom", umjesto da radimo na klasičnom prestižnom filmu od tri sata, sa lepezama, engleskim akcentom i sličnim stvarima, zaista tretiramo ovaj film kao politički triler. “Prljav” je, krvav, pun psovki, seksa i svega ostalog, i jednostavno ga posmatramo kao dvočasovni, kompaktan politički triler pun atentata. Idemo u suprotnom smjeru u odnosu na ono što se od filma očekuje", rekao je Skarpa u intervjuu za "The Hollywood Reporter".

Sa najavama da će snimanje početi ove godine, očekuje se da "Kleopatra" neće stići na veliko platno prije 2026, u zavisnosti od rasporeda snimanja, navodi Wannabe Magazine. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Stiže sunčan ponedjeljak – Pogledajte kakve nas temperature očekuju

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:31

U ponedjelak nas očekuje preteno sunčano vrijeme uz slab do umjeren razvoj oblačnosti, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Vaterpolisti danas sa Italijom za bronzu na Evropskom prvenstvu

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:25

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće danas sa Italijom za bronzu na Evropskom prvenstvu u Varni.

SNP: Vatrogascima i spasiocima dugujemo zahvalnost i podršku

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:21

Socijalistička narodna partija Crne Gore izrazila je zahvalnost vatrogascima i spasiocima koji se danonoćno bore sa požarima širom zemlje, ističući njihovu hrabrost, požrtvovanost i profesionalizam.

Dvojica državljana Srbije osumnjičena za više krađa na plažama u Sutomoru i Čanju

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:09

Barska policija uhapsila je državljane Srbije N.Š. (46) i S.K. (25), osumnjičeni za 10 krivičnih djela krađa, počinjenih na štetu crnogorskih i stranih državljana.

Sudbinska jesen za dva znaka: Mijenjaju posao i započinju biznis iz snova

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:01

Jesen će biti prelomni period za Djevice i Ribe, koji će konačno skupiti hrabrost da napuste posao kojim već dugo nisu zadovoljni. 

Sočni hljeb od tikvica sa čedarom i slaninicom: Idealan za svaki obrok

Nedjelja, 16.08.2026 | 14:36

Bezglutenski hljeb od tikvica sa pančetom i čedar sirom savršen je način da iskoristite tikvice preostale od punjenja ili musake.

Vijek vaterpola u Crnoj Gori – sve generacije ispod jedne kapice

Nedjelja, 16.08.2026 | 14:23

Veliki vaterpolo spektakl i susret generacija dogodiće se u srijedu na Škveru, povodom obilježavanja 100 godina vaterpola u Crnoj Gori.

Spajić: Hvala herojima na terenu i u vazduhu koji čuvaju Crnu Goru

Nedjelja, 16.08.2026 | 13:55

Premijer Milojko Spajić iskazao je veliko poštovanje i zahvalnost pilotima i vatrogascima koji se neumorno bore sa vatrenom stihijom u Herceg Novom i Ulcinju.

Skinuo se najpoznatiji zavodnik sa terena, žene ne prestaju da komentarišu: „Budi moje lađe kapetan (FOTO)

Nedjelja, 16.08.2026 | 13:26

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije počastio je ženski rod slikama s letovanja te izazvao brojne reakcije.

Tuča na koncertu u Spužu: Dvije osobe uhapšene zbog narušavanja javnog reda i mira

Nedjelja, 16.08.2026 | 13:12

Policija je uhapsila B.I. (42) i I.I. (36) iz Danilovgrada, zbog učestvovanja u masovoj tuči koja se dogodila se poslije ponoći, nakon koncerta Amadeus Benda u okviru manifestacije “Spuško ljeto“, saopšteno je iz Uprave policije (UP).