Ponedjeljak, 22.01.2024 | 10:54
IZVOR: Kolektiv.me

EPCG - Zbog velikog interesovanja građana, produžen rok za učešće u projektu “SOLARI 5000+ 70 MW”

Elektroprivreda Crne Gore obavještava javnost da je rok za podnošenje prijava za učešće u projektu „Solari 5000+ 70MW“  produžen do 29. februara 2024.godine.




Foto: EPCG

"Podsjećamo da se do sada za učešće u projektu “Solari 5000+ 70MW” prijavilo  preko  5.000  potrošača, a da smo zbog velikog odziva, ali i interesovanja javnosti, odlučili da rok produžimo do kraja februara tekuće godine. Naglašavamo da su svi potrošači koji su se već prijavili za učešće u projektu “Solari 5000+ 70 MW” evidentirani u našoj bazi podataka i isti ne treba da ponavljaju prijavu. Rangiranje će se izvršiti prema prethodno, javnim pozivom, utvrđenoj skali", saopštili su iz EPCG.

Svi potrošači zainteresovani za projekat, za isti se mogu prijaviti putem on-line prijave koja se nalazi na web portalu www.solari.epcg.com, popunjavanjem formulara na informativno-naplatnim punktovima EPCG ili kod ekipa na terenu.

Kako su naveli iz EPCG, projekat SOLARI 5000+ (70 MW), namijenjen kako domaćinstvima i pravnim licima, tako i stambenim zajednicama – vlasnicima stambenih jedinica manjih stambenih zgrada (do četiri sprata). Predviđeno je da se realizacijom ovog projekta ugrade fotonaponski sistemi ukupne snage 70 MW. Vrijednost projekta iznosi 70 miliona eura, a EPCG će obezbijediti subvenciju od 20 odsto za sve potrošače koji zadovolje uslove propisane javnim pozivom i kvalifikuju se za ugradnju fotonaponskog sistema.

"Ugradnjom fotonaponskih sistema, domaćinstva i privredni subjekti pored uloge potrošača i kupca, dobijaju i ulogu proizvođača i prodavca. Korišćenjem mogućnosti koje nude obnovljivi izvori energije kupac postaje PROSUMER (proizvođač-kupac), dakle krajnji kupac električne energije koji ima pravo da izgradi proizvodni objekat i proizvodi električnu energiju za sopstvene potrebe a da višak električne energije proda, odnosno isporuči u distributivni sistem. Podsjećamo da smo u cilju pojednostavljivanja procesa prijave i ugradnje sistema, inicirali  izmjene Zakona o planiranju prostora i izgradnji objekata, kojim je omogućeno da se dinamika ugradnje ubrza a da potrošači jednostavno i brzo ugrade fotonaponski sistem.  Crna Gora je jedna od zemalja sa najvećim brojem sunčanih dana u Evropi,  samim tim i pogodna za razvoj solarnih sistema za proizvodnju električne energije i EPCG čini sve da tu prednost maksimalno iskoristimo", zaključeno je u saopštenju EPCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Jakupović o POSKUPLJENJU parkinga kod KCCG: Evropa sad 3?

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:29

Na vijest da je Glavni grad počeo da naplaćuje parking u blizini Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), oglasio se odbornik Demokratske partije socjalista (DPS) Adi Jakupović.

U Crnoj Gori trenutno BORAVI više od 91.000 turista, ugostitelji ZADOVOLJNI najavama za ostatak sezone

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:00

Predstavnici crnogorske turističke privrede trenutno bilježe značajne rezultate, te su zadovoljni najavama za ostatak ljetnje turističke sezone.

Gorivo od jula SKUPLJE, neophodne strateške rezerve derivata

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:02

Cijene goriva od 1. jula biće veće za tri do pet centi.

Vuković: Zatvaranje poglavlja 5 pokazalo apsolutno POVJERENJE EU u resore Vlade

Subota, 28.06.2025 | 20:23

Ministar finansija Novica Vuković istakao je da je od šest klastera i 33 poglavlja Crna Gora otvorila sva, te da je veliki uspjeh zatvaranje poglavlja 5 koje se po pravilu zatvara na kraju procesa.

Adžović: Crna Gora raspolaže sa više od 7.000 kilometara MODERNIH PUTEVA

Subota, 28.06.2025 | 20:19

Crna Gora danas raspolaže sa više od 7.000 kilometara modernih puteva i u fokusu ima unapređenje saobraćajne infrastrukture kroz značajna ulaganja, kazala je ministarka javnih radova Crne Gore Majda Adžović na panel diskusiji pod nazivom “Gradovi i koridori: Kako globalne transportne mreže oblikuju urbane budućnosti”, u okviru Globalnog foruma transportne povezanosti, koji se održava u Istanbulu od 27. do 29. juna.

(VIDEO) Trenutak SUKOBA u Beogradu: Vasiljević tvrdi da je policija postupila PROFESIONALNO, pogledajte šta pokazuju snimci

Nedjelja, 29.06.2025 | 08:39

Direktor policije Srbije Dragan Vasiljević izjavio je kasno sinoć, poslije ponoći, da je tokom nereda koji su izbili nakon javnog skupa na Trgu Slavija povrijeđeno šest pripadnika MUP-a Srbije, dok su privedene desetine građana koje je označio kao “huligane i izgrednike”.

Vučić: Srbija je POBIJEDILA, ne može da bude pobijeđena nasiljem

Nedjelja, 29.06.2025 | 11:31

Kao što sam nagovijestio Srbija je pobijedila, i Srbiju ne možete da pobijedite nasiljem, rekao je u obraćanju građanima srpski predsjednik Aleksandar Vučić.

Beograd - Incidenti u centru grada, intervenisala Žandarmerija, upotrijebljen suzavac

Subota, 28.06.2025 | 23:12

Žandarmerija i policija potiskuju građane koji su se posle protestnog skupa na Slaviji uputili ka Pionirskom parku gdje se nalaze studenti i građani koji se protive blokadama. Tokom dana u Beogradu su održana dva skupa, protestni "Vidimo se na Vidovdan" na kojem su studenti u blokadi objavili da njihov protest od večeras prerasta iz studentskog u građanski. 

Ko se "LAKŠE RAZVODI" – istraživači otkrili koji POL je u pitanju

Nedjelja, 29.06.2025 | 09:47

Prema istraživanjima, žene su te koje prve podnose tužbu ili zahtjev za razvod. Ispostavilo se da je muškarcima teže da se prvi odluče na taj korak.

Evropska komisija: Crna Gora da ubrza reforme i osigura političko jedinstvo za zatvaranje poglavlja do kraja 2026.

Nedjelja, 29.06.2025 | 08:50

Iz Kancelarije portparola Evropske komisije, za Bankar, saopštili su da Komisija (EK) pozdravlja ambiciozan vremenski okvir Crne Gore za napredak na putu ka EU i ambiciju Vlade da zaključi pregovore do kraja 2026. i postane punopravna članica Unije do 2028., uz napomenu da taj poduhvat zahtijeva intenzivan tempo rada i reformi, punu posvećenost i zajedništvo svih političkih aktera u sprovođenju EU agende, bez ometanja.

Neodoljivo KREMASTA: Pasta sa tikvicama i hrskavim orasima

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:58

Pasta sa tikvicama, orasima i krem sirom je savršeno lagana i idealna za ljetnje dane.

Mesi OTVORIO dušu o danima u Parizu: NISAM bio SREĆAN, ni na treningu ni na utakmici

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:52

Legenda Barselone i Argentine, sada zvijezda Inter Majamija – Lionel Mesi sada je priznao da nije uživao u periodu kada je nosio dres Pari Sen Žermena

Jakupović o POSKUPLJENJU parkinga kod KCCG: Evropa sad 3?

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:29

Na vijest da je Glavni grad počeo da naplaćuje parking u blizini Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), oglasio se odbornik Demokratske partije socjalista (DPS) Adi Jakupović.

Savjetnik za ishranu tvrdi: Popularni napitak može ŠTETITI crijevima

Nedjelja, 29.06.2025 | 14:19

Stručnjaci za zdravlje sve češće pozivaju ljude da razmotre svoje svakodnevne prehrambene izbore, posebno kada je riječ o pićima.

NEOBIČNO OTKRIĆE: Pauk koristi jedinstvenu metodu za ubijanje plijena

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:43

Istraživači su otkrili kako jedna vrsta pauka parališe, odnosno truje svoje žrtve tako što koristi svilene konce svoje mreže uz sadržaj iz želuca.

PET NAČINA da provjerite da li vašim BILJKAMA treba voda

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:35

Kada dođe lijepo vrijeme, sa njim dolaze i najraskošnije bašte, ali da bi izgledale tako lijepo, potrebna im je određena njega.

Margo Robi OTKRILA koji joj je OMILJENI FILM svih vremena i iznenadićete se

Nedjelja, 29.06.2025 | 13:15

Poznate glumice i glumci sve češće otkrivaju filmove koje privatno vole da gledaju – a ti naslovi ponekad iznenade.

Namirnice koje važe za “loše”, a zapravo pomažu pri MRŠAVLJENJU

Nedjelja, 29.06.2025 | 12:52

Kada ste u procesu mršavljenja vjerovatno ćete čuti razne savjete o tome šta jesti i koje namirnice izbjegavati.

Kako sačuvati LJETNJU ŠMINKU od topljenja?

Nedjelja, 29.06.2025 | 12:38

Visoke temperature ljeti mogu uništiti ljetnu šminku, pretvarajući toaletnu torbicu u riznicu otopljenih proizvoda.

Ruski državljanin OSUMNJIČEN da je falsifikovao vozačku dozvolu

Nedjelja, 29.06.2025 | 12:23

Policijski službenici Sektora granične policije na Dobrakovu procesuirali državljanina Rusije A.S. (43) koji je osumnjičen da je na uvid dao falsifikovanu vozačku dozvolu.