Četvrtak, 01.02.2024 | 11:50
IZVOR: Kolektiv.me

Samsung Galaxy AI je stigao u Crnu Goru

Zvanični početak prodaje dugo očekivane Samsung Galaxy S24 serije pametnih telefona, osnažene vještačkom inteligencijom (AI), kompanija Samsung svečano je obilježila u beogradskom Sava Centru pred skoro 300 gostiju koji su uživali uz zvuke Bajage i Instruktora.




Foto: Saša Knežević

Svi prisutni mogli su na licu mjesta da isprobaju inovativne funkcije i fotografisanje i snimanje uz pomoć novih Galaxy AI funkcija legendarne S serije.

AI pojačava skoro svako iskustvo na Galaxy S24 seriji, od postavljanja novog standarda za pretragu koji će promijeniti način na koji korisnici Galaxy uređaja otkrivaju svijet oko sebe, potom maksimalnog uzdizanja kreativne slobode pomoću Galaxy ProVisual Engine-a, do komunikacije bez prepreka sa inteligentnim prevodom teksta i poziva.

„Prije tačno dvije nedjelje u San Hoseu smo predstavili budućnost telekomunikacija u vidu naše nove S24 serije uređaja, ali i Galaxy AI-a. Ovim jedinstvenim spojem hardvera i softvera ponovno smo podigli ljestvicu inovacija i na tržište donijeli novo i jedinstveno korisničko iskustvo potpomognuto vještačkom inteligencijom", rekao je Pavle Zobundžija, direktor sektora  mobilnih komunikacija u Samsung Electronics Adriatic i predstavio zvijezde večeri - Samsung Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra.

Na promociji je istaknuto da je ovo početak treće etape mobilnih telefona. Prva je bila mogućnost korišćenja interneta na telefonima, druga etapa bila je ugrađivanje vrhunskih sistema kamera, a Samsung Galaxy S24 pokreće treću etapu, a to je etapa vještačke inteligencije na mobilnim telefonima.

Kompanija Samsung nastavlja svoju posvećenost produženju životnog ciklusa proizvoda, nudeći čak sedam godina nadogradnje OS-a i bezbjednosnih ažuriranja kako bi pomogli korisnicima da još duže koriste optimizovane performanse svojih Galaxy uređaja[1].

Pametni telefon Galaxy S24 Ultra dostupan je u titanijum crnoj, titanijum sivoj, titanijum ljubičastoj i titanijum žutoj. Modeli Galaxy S24+ i Galaxy S24 dostupni su u oniks crnoj, mermerno sivoj, kobalt ljubičastoj i žutoj ćilibarnoj boji. Pametni telefon Galaxy S24 dostupan je po preporučenoj maloprodajnoj cijeni od 899 EUR, Galaxy S24+ od 1,209 EUR i Galaxy S24 Ultra od 1,499 EUR.*

Fenomenalno veče je završeno uz poruku da ljudi uz pomoć vještačke inteligencije mogu da transformišu budućnost na bolje.

*Samsung Electronics Austria GmbH ne kontroliše niti utiče na maloprodajne cijene svojih partnera. Partneri kompanije Samsung samostalno odlučuju o svojim maloprodajnim cenama.

- Dostupnost i vrijeme nadogradnje Android OS-a i bezbjednosnih ažuriranja mogu da se razlikuju u zavisnosti od modela uređaja i tržišta.

Foto: Saša Knežević

Foto: Saša Knežević

Foto: Saša Knežević

Foto: Saša Knežević

Foto: Saša Knežević

Foto: Saša Knežević

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Brighty zvanično lansiran u Crnoj Gori: Nova era digitalnih finansija stiže na domaće tržište

Petak, 29.05.2026 | 15:16

Na svečanom događaju održanom u hotelu Crown Plaza u Podgorici, aplikacija Brighty zvanično je predstavila svoju inovativnu finansijsku platformu na crnogorskom tržištu, otvarajući novo poglavlje u razvoju digitalnih finansijskih usluga u zemlji i regionu.

Mladi robotičari iz Crne Gore osvojili 1.mjesto na međunarodnom takmičenju u Hrvatskoj

Srijeda, 27.05.2026 | 12:10

U organizaciji BIP Tech – inovacioni HUB za djecu i mlade i Montenegro Robotics, crnogorski timovi učestvovali su na međunarodnom FG Croatia takmičenju u robotici, gdje su ostvarili izvanredan uspjeh osvojivši prvo mjesto i plasman među najbolje ekipe takmičenja.

Brighty stvara Fuziju: Nova era digitalnih finansija stiže u Crnu Goru

Utorak, 26.05.2026 | 10:10

Podgorica će uskoro postati centar susreta biznisa, tehnologije i inovacija kroz ekskluzivni launch događaj “Brighty Creates Fusion”, kojim fintech platforma Brighty zvanično ulazi na tržište Crne Gore.

Zbog sve veće popularnosti AI-ja: Prijete nestašica i rast cijena Wi-Fi rutera na svjetskom tržištu

Nedjelja, 24.05.2026 | 21:00

Kupci koji planiraju nabavku novog Wi-Fi rutera mogli bi uskoro naići na manju ponudu i više cijene, nakon upozorenja iz industrije da nestašicu izaziva rast potražnje za komponentama zbog sve veće popularnosti vještačke inteligencije.

Spejs-Iks izlazi na berzu, Elon Mask postaje BILIONER

Petak, 22.05.2026 | 08:16

„Spejs-Iks“ je u srijedu predstavio planove za izlazak na američku berzu, otkrivajući detalje o svom finansijskom poslovanju. Kompanija za rakete i satelitske operacije Ilona Maska biće postavljena berzi „Nasdak“ pod oznakom SPCX, uz procijenjenu vrijednost od oko 1,75 biliona dolara, najvjerovatnije 12. juna. Kompanija traži investicije u vrijednosti do 80 milijardi dolara.

Novo ispitivanje pokazalo ohrabrujući rezultat: Vakcina uklonila tumore kod 15 pacijenata

Nedjelja, 31.05.2026 | 20:30

Međunarodno ispitivanje u 11 zemalja pokazalo je da je vakcina pod imenom Amivantamab dala snažan odgovor kod pacijenata s uznapredovalim rakom koji nije reagovao na ranije tretmane, piše Guardian.

Glavni grad zadržao cijene legalizacije, otplata naknade moguća i do 30 godina

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 08:38

Sekretarijat za planiranje prostora i održivi razvoj Glavnog grada saopštio je za Portal RTV Podgorice da cijene naknade za komunalno opremanje ostaju nepromijenjene i kreću se od 48 do 148 eura, u zavisnosti od gradske zone, dok će građani moći da je otplaćuju i do 30 godina.

Fudbal kakav je nekad bio: Bohemijans pravi tim isključivo od svojih navijača

Nedjelja, 31.05.2026 | 18:00

Bohemijans iz Praga odlučio je da napravi potez koji zvuči kao podsjetnik na fudbal prije nego što ga je preuzela modernizacija, na koju se sve češće mrštimo.

Iranci posijali Ormuz pametnim pomorskim minama: Snimljena mina koja prepoznaje tip broda po zvuku i bira metu

Nedjelja, 31.05.2026 | 19:10

Na Mreži X objavljen je video na kojem iranska pomorska mina Maham-3 povremeno izviruje iznad površine vode, čime je dodatno potvrđeno miniranje pomorskih pravaca u Hormuškom moreuzu.

Zajednički press ministara Crne Gore, Francuske i Njemačke, tema - finalizacija procesa pristupanja EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 08:27

Ministarstvo evropskih poslova organizovaće danas u 13 sati konferenciju za medije.

Putin naredio premijeru i FSB-u da obezbijede ključne usluge tokom prekida mobilnog interneta

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 16:00

Ruski predsjednik Vladimir Putin naredio je premijeru i direktoru Federalne službe bezbjednosti (FSB) da obezbijede pristup ključnim medicinskim, informativnim i platnim uslugama tokom perioda kada je mobilni internet ograničen.

Dajković: Policija privodi naše članove zbog guslarskih pjesama, komunizam se vratio na velika vrata

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 15:37

Slobodna Crna Gora najoštrije osuđuje današnji skandalozni pritisak Uprave policije na naše funkcionere i članove koje pozivaju na informativne razgovore zbog pjevanja guslarske pjesme na saboru u Pljevljima, saopštio je predsjednik te stranke, Vladislav Dajković.

Morska voda na crnogorskim kupalištima dobrog kvaliteta

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 15:35

Morska voda na crnogorskim kupalištima dobrog kvaliteta, sanitarno je ispravna, bezbjedna za kupanje i rekreaciju.

Spajić: Francuska i Njemačka žele Crnu Goru kao punopravnu članicu EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 15:31

Francuska i Njemačka podržavaju evropski put Crne Gore i prepoznaju, kako navodi premijer Milojko Spajić, impresivan reformski napredak koji je država ostvarila na putu ka članstvu u Evropskoj uniji. To je poruka koju su, prema riječima premijera, tokom sastanka u Podgorici prenijeli francuski ministar za Evropu Bendžamin Adad i državni ministar za Evropu pri Ministarstvu vanjskih poslova Njemačke Ginter Krihbaum.  

Spajić sjutra pred poslanicima

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 15:08

Premijer Milojko Spajić odgovaraće sjutra na pitanja poslanika, na posebnoj sjednici Skupštine posvećenoj Premijerskom satu.

Podrška Njemačke i Francuske, cilj zatvaranje pregovora do kraja godine

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 14:44

Na konferenciji za medije u Podgorici poručeno je da Crna Gora bilježi najbrži napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji i da ima snažnu podršku Njemačke i Francuske u završnici pregovora. Govorili su ministarka evropskih poslova Crne Gore Maida Gorčević, državni ministar za Evropu pri MVP Njemačke Ginther Krihbaum i delegirani ministar Republike Francuske za Evropu Benjamin Hadad

Uhapšen Novopazarac osumnjičen za falsifikovanje ljekarskog uvjerenja

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 14:30

Iz Uprave policije je saopšteno da su službenici Regionalnog centra ,,Sjever” podnijeli krivične prijave protiv dvije osobe, od kojih je jedna i uhapšena, zbog sumnje falsifikovali isprave.

Kabinet Milatovića: Veliko interesovanje medija za Samit EU – Zapadni Balkan 2026

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 14:20

Za Samit Evropske unije i Zapadnog Balkana 2026, koji će 5. juna biti održan u Tivtu, vlada veliko interesovanje domaćih, regionalnih i međunarodnih medija, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Crne Gore, Jakova Milatovića.

Bjelopoljac osumnjičen da je lažnom prodajom poslovnog prostora uzeo 122.000 eura

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 14:02

Uprava policije saopštila je da je podnijela krivičnu prijavu protiv A.S. (44) iz Bijelog Polja, zbog sumnje da se godinama lažno predstavljao kao vlasnik jednog poslovnog prostora i u više navrata, na ime navodne prodaje i prenosa vlasništva, oštetio jednu osobu za ukupno 122.000 eura.

Arnautović donio odluku – nakon Mundijala, to je to!

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 13:56

Napadač Crvene zvezde i reprezentacije Austrije Marko Arnautović saopštio je da će poslije predstojećeg Svjetskog prvenstva završiti nastupe u nacionalnom timu. Iskusni fudbaler smatra da je došao pravi trenutak da stavi tačku na reprezentativnu karijeru, tokom koje je više od decenije bio jedan od najvažnijih igrača austrijske selekcije.