Srijeda, 07.02.2024 | 10:16
IZVOR: Kolektiv.me

Profesor Veselin Mićanović dobitnik godišnje nagrade Univerziteta Crne Gore

Prof. dr Veselin Mićanović, redovni profesor na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, nedavno je dobio prestižnu godišnju nagradu Univerziteta Crne Gore za poseban doprinos razvoju naučnoistraživačkog rada i međunarodnom pozicioniranju Univerziteta. Nagradu je dobio na predlog Filozofskog fakulteta, a uručio mu je rektor UCG, prof. dr Vladimir Božović, na svečanoj sjednici Senata UCG.




Foto: ucg.ac.me

“Profesor Mićanović ima impresivan naučni opus, sa preko 80 naučnih i stručnih radova objavljenih kako u nacionalnim tako i u međunarodnim časopisima, od kojih je šest objavljeno u časopisima indeksiranim na   SCI/SCIE/SSCI/A&HCI listama. Autor je i koautor brojnih naučnih monografija, poglavlja u monografijama i stručnih knjiga, te je aktivno uključen u realizaciju međunarodnih projekata, od kojih su neki usmjereni na jačanje univerzitetske autonomije i transparentnosti”, navodi UCG.

Jedan od tih projekata je Erasmus+ projekat STAND (Strengthening university autonomy and increasing accountability and transparency of Western Balkans Universities ) koji se realizuje od 2021. do 2024. godine.

“Prof. dr Veselin Mićanović kao koordinator projekta ima ključnu ulogu u vođenju, organizovanju i implementaciji aktivnosti usmjerenih ka unapređenju sistema visokog obrazovanja u regionu. Njegov doprinos ogleda se u razvijanju strategija za unapređenje autonomije univerziteta, osmišljavanju programa za povećanje transparentnosti i odgovornosti unutar institucija visokog obrazovanja, kao i u organizovanju različitih obuka, seminara i konferencija”, navodi UCG. 

Kako su dodali, njegova predanost i stručnost takođe su prepoznate kroz angažman na projektima kao što je HAWKING (Harvesting (digital) Alternation in Ways that Knock-down Inaccessibility of New Generations) od 2024. do 2027. godine.

“Ovaj projekt ima za cilj identifikaciju, analizu i razvoj novih digitalnih alata i tehnologija koji će omogućiti veću dostupnost obrazovanja za sve, bez obzira na socio-ekonomske ili druge faktore koji bi inače mogli ograničiti pristup”, saopšteno je iz UCG

Osim aktuelnih projekata u koje je uključen, Mićanović je takođe doprinio rezultatima projekata koji su osigurali kvalitetno i relevantno kontinuirano obrazovanje za nastavnike i profesore, što će rezultirati unapređenjem nastavnih metoda i praksi u visokom obrazovanju.

“Ova prestižna nagrada predstavlja priznanje za izvanredan rad i angažman prof. dr Veselina Mićanovića, koji na UCG obavlja i funkciju prorektora za nastavu, kao i potvrdu kvaliteta i angažmana Filozofskog fakulteta UCG u promociji akademske izvrsnosti i međunarodne saradnje”, zaključuje se u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Milatović: Pozivam Vladu, Glavni grad, Opštinu Zeta, Botunjane i Delegaciju EU da se sastanemo u srijedu: Očuvanje mira i bezbjednost su apsolutni prioritet

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:33

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović pozvao je predstavnike državne vlasti, Delegaciju EU, predstavnike lokalne vlasti dvije opštine, kao i mještane Botuna da se sastanu u srijedu kako bi zajednički pronašli rješenje za izgradnju postrojenja u Botunu.

Gol Jovetića poslije mjesec i po

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:48

Stevan Jovetić je prekinuo golgeterski post – na prvenstvenoj utakmici protiv Ačnasa, koju je njegova Omonija dobila 4:0, crnogorski reprezentativac postavio je konačan ishod.

Botunjani zadovoljni sastankom sa Milatovićem

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:29

Mještani Botuna koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u tom zetskom naselju večeras su održali sastanak sa predsjednikom Crne Gore, Jakovom Milatovićem.

Ubijen muškarac u Barseloni, policija provjerava da li je u pitanju crnogorski državljanin

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:18

Jedna osoba ubijena je danas oko 16 sati u pucnjavi koja se dogodila u Barseloni, u dijelu grada Kasteldefel, prenose španski mediji.

DPS: Hapšenjem Simovića zbog navodne zloupotrebe od 5.000 eura za tri godine Tužilaštvo formalizovalo progon naše partije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:07

Jutrošnjim ,,spektakularnim” hapšenjem bivšeg potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede, Milutina Simovića, zbog navodne zloupotrebe službenog položaja od 5.000 eura za troškove reprezentacije, formalizovalo je progon Demokratske partije socijalista od strane Specijalnog državnog tužilaštva, saopšteno je iz te partije.

Nina Žižić nakon Montesonga: Kolege, naučite da se ponašate i ne kaljajte ovo divno zanimanje, dabogda svi otišli na Eurosong

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 11:47

Nina Žižić je na svom Fejsbuk profilu objavila kratak osvrt na sinoćnji Montesong, a tiče se kolega koji su se takmičili na istom.

ANKETA: Da li se osjećate bezbjedno prilikom prelaska ulice u Podgorici?

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 12:32

Svjedoci smo svakodnevnih saobraćajnih prekršaja i policijskih akcija na crnogorskim putevima.

Uhapšen Milutin Simović

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 09:23

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, saznaju "Vijesti".

Vujović: Cilj Mandića i Kneževića je da ispune želje zvaničnog Beograda

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 08:27

Cilj Andrije Mandića i Milana Kneževića je da ispune želje, očekivanja i planove zvaničnog Beograda, a zvanični Beograd mora da spriječi završetak pregovora između Crne Gore i Evropske unije i ubrzano članstvo u EU – kazao je za Pobjedu Zlatko Vujović, politički analitičar i predsjednik Upravnog odbora Centra za monitoring i istraživanje (CEMI), povodom ponovnog pokretanja identitetskih pitanja od šefa parlamenta Mandića, i to u trenutku kada je veoma aktuelna priča o zatvaranju pet poglavlja i uspješnom putu naše države ka EU.

Na Žabljaku počelo rušenje bespravnih objekata

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:41

Na Žabljaku je počelo rušenje ilegalnih objekata na Žabljaku izgrađenih poslije jula ove godine.

Indijski feng šui: Prije spavanja obavezno zatvorite vrata ove prostorije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:25

Vastu, vedski sistem za uređenje doma uključuje određena pravila koja mogu poboljšati energiju u kući, donijeti bogatstvo i prosperitet domu.

Gol Jovetića poslije mjesec i po

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:48

Stevan Jovetić je prekinuo golgeterski post – na prvenstvenoj utakmici protiv Ačnasa, koju je njegova Omonija dobila 4:0, crnogorski reprezentativac postavio je konačan ishod.

Botunjani zadovoljni sastankom sa Milatovićem

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:29

Mještani Botuna koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u tom zetskom naselju večeras su održali sastanak sa predsjednikom Crne Gore, Jakovom Milatovićem.

Ubijen muškarac u Barseloni, policija provjerava da li je u pitanju crnogorski državljanin

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:18

Jedna osoba ubijena je danas oko 16 sati u pucnjavi koja se dogodila u Barseloni, u dijelu grada Kasteldefel, prenose španski mediji.

DPS: Hapšenjem Simovića zbog navodne zloupotrebe od 5.000 eura za tri godine Tužilaštvo formalizovalo progon naše partije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:07

Jutrošnjim ,,spektakularnim” hapšenjem bivšeg potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede, Milutina Simovića, zbog navodne zloupotrebe službenog položaja od 5.000 eura za troškove reprezentacije, formalizovalo je progon Demokratske partije socijalista od strane Specijalnog državnog tužilaštva, saopšteno je iz te partije.

Bogdanović o hapšenju Simovića: Sad će krenuti laž, onda buka, pa kolektivno zapomaganje

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:45

Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore, Boris Bogdanović Komentarisao je na društvenim mrežama hapšenje bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića, kazavši da će sada krenuti „poznata politička predstava“.

Sjutra sjednica Izvršnog odbora FSCG: Vučinić ostaje selektor

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:33

Četvrta sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2025-2029 održaće se sjutra u Kući fudbala sa početkom u 12 sati.

Vašington sa rekordnih 48 poena vodio Partizan do pobjede nad Krkom

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:20

Košarkaši Partizana savladali su u Ljubljani ekipu Krke rezultatom 99:92 (25:18, 19:34, 25:25, 30:15), u utakmici 11. kola Grupe A ABA lige.

Povratak u Minhen: Svetislav Pešić ponovo na klupi Bajerna

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 18:06

Iskusni i trofejni srpski stručnjak Svetislav Pešić vraća se na veliku scenu - i to na klupu Bajerna iz Minhena. Njemački košarkaški gigant zvanično je potvrdio da je Pešić imenovan za novog šefa stručnog štaba.

Bajraktari: Istorijsko poniženje Ulcinja, opština prihvatila da bude manjinski upravljač Solane

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:45

Predsjednik ulcinjskog odbora Građanskog pokreta URA i bivši predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari smatra da ugovor kojim će Vlada Crne Gore biti većinski vlasnik preduzeća koje će upravljati Ulcinjskom solanom još jedno poniženje za ovaj grad.