Subota, 10.02.2024 | 14:20
IZVOR: meridianbetsport.me

Popadić - Uvijek se mnogo očekuje od nas, ali mi znamo zašto smo tu!

Najbolji crnogorski vaterpolisti završili su grupnu fazu Svjetskog prvenstva u Dohi na drugom mjestu, a Vlado Popadić je za Meridian Sport analizirao učinjeno i komentarisao ono što tek čeka naše “Ajkule”.




Foto: Instagram screenshot/vaterpolo_savez_ crne_gore

Izabranici Vladimira Gojkovića su na otvaranju porazili SAD nakon penala (16:15), u drugoj utakmici su poraženi od Srbije (14:6) dok su u posljednjoj savladali Japan (13:11).

“U prvoj utakmici protiv SAD-a, ali i u posljednjoj protiv Japana znali smo da nam neće biti lako, koliko god da smo se odmorili. Japan ima specifičan stil igre koji mnogo umara protivnika, a sa druge strane Amerika je sušta suprotnost toga. Oni igraju na fizičku snagu ne na plivanje, ali smo u duelima uspijevali da im pariramo jer smo se dobro pripremili i odmorili tokom pauze između dva takmičenja.” rekao je Popadić.

Poraz od Srbije vjerovatno ne bi bio toliko bolan da nije bilo čak osam golova prednosti za “Delfine“, ali loše partije se događaju, a Popadić kaže da je rezultat bio daleko od realnog.

“Sigurno da je utisak da smo mogli, ali i morali da pružimo više. Pogotovo je takav slučaj u utakmici protiv Srbije, koja se završila nerealnim rezultatom, po mom mišljenju, od osam golova razlike. Nisu toliko kvalitetom bolji od nas, ali nažalost desila nam se loša utakmica u lošem trenutku, ali mislim da je najvažnije da smo uspjeli to da prevaziđemo u utakmici biti ili ne biti protiv Japana. Sada sa druge pozicije idemo dalje.”

U narednom kolu očekuje ih duel protiv Rumunije, sa kojom su posljednjih mjesec dana više puta susreli, a pobjeda u tom meču znači i odlazak na Olimpijske igre u Parizu.

“Rumunija je reprezentacija protiv koje smo igrali na Evropskom prvenstvu, u utakmici koju smo čudno otvorili pošto su oni poveli sa 3:0, ali na kraju smo uspjeli da se vratimo i već tokom prve četvrtine preokrenemo. Mislim da smo ih pravim ritmom tada zatvorili, a nakon toga smo se i pripremali sa njima u Rumuniji. Analizirali smo im i sve nedostatke i kvalitete, ali prednost je na našoj strani i tako ćemo se postaviti od prvog trenutka. Ta utakmica nam donosi plasman na Olimpijske igre tako da ćemo od prvog minuta igrati na maksimalnom nivou.” istakao je Popadić.

Ekipa iz utakmice u utakmicu raste zajedno, a Popadić navodi da je najvažnija podrška koju pružaju jedni drugima.

“Atmosfera u ekipi je jako dobra, fantastična. Hemija je na velikom nivou, pogotovo sada kada slijedi nok-aut faza i prva utakmica protiv Rumunije, u kojoj znamo da smo favoriti. Moramo se držati zajedno i pokazati podršku jedan drugom, koju uvijek i pokazujemo.”

Nakon mečeva u grupnoj fazi naišli su na gomilu negativnih komentara, mada su na korak od plasmana na Olimpijske igre, ali se, što je najvažnije, na njih ne osvrću.

“Komentarima se ne bavim, a naročito ne tokom takmičenja. Jasno je da uvijek ima kritike, očekivanja od vaterpola su uvijek velika. Naš fokus je na takmičenje i ekipu, ali i naredne protivnike i sve ono nas čeka jer znamo zašto smo tu.” zaključio je Popadić za Meridian Sport.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Satler: Svako glasanje o reformama biće mini-referendum o članstvu Crne Gore u EU

Nedjelja, 05.07.2026 | 08:36

Ambasador Evropske unije u Podgorici Johan Satler poručio je da će svako predstojeće glasanje u Skupštini o ključnim reformama i imenovanjima za koja je potrebna dvotrećinska većina predstavljati svojevrsni “mini-referendum” o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji. Istakao je da odgovornost za evropski put države podjednako snose vlast i opozicija, te izrazio uvjerenje da će politički akteri postići kompromis u interesu građana.

Retrogradni Merkur ne mora da donese haos - astrolozi savjetuju drugačiji pristup

Nedjelja, 05.07.2026 | 08:51

Kad god Merkur krene retrogradno, društvene mreže i astrološki portali prepuni su upozorenja o kašnjenjima, nesporazumima i pokvarenim planovima.

Mbape: Pokazali smo da nismo tim koji zna samo da igra napadački fudbal

Nedjelja, 05.07.2026 | 08:14

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, nakon što su sinoć u Filadelfiji savladali Paragvaj 1:0.

Otvoren rekonstruisani objekat MUP-a u Gusinju vrijedan oko 600.000 eura

Nedjelja, 05.07.2026 | 10:21

Rekonstruisani objekat Ministarstva unutrašnjih poslova u Gusinju, u kojem su smješteni Stanica policije i Filijala za građanska stanja i lične isprave, zvanično je otvoren danas, čime je, nakon višegodišnjeg zastoja, završen projekat vrijedan oko 600.000 eura, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Državljanima Rusije otkazan boravak u Crnoj Gori, pronađena vrijedna digitalna oprema

Nedjelja, 05.07.2026 | 12:30

Službenici Sektora granične policije identifikovali su, locirali i kontrolisali tri državljanina Ruske Federacije, kod kojih je pronađena veća količina sofisticirane digitalne i računarske opreme, nakon čega im je otkazan boravak u Crnoj Gori, saopšteno je iz Uprave policije.

Felten: Vrata EU za Crnu Goru širom su otvorena, sada je vrijeme za dijalog i kompromis

Nedjelja, 05.07.2026 | 14:54

Vrata za pristupanje Crne Gore Evropskoj uniji širom su otvorena, a prilika koja je pred državom jedinstvena je i ne smije biti propuštena, kazaao je ambasador Njemačke u Crnoj Gori Peter Felten.

Sastanak Trampa i Netanjahua već naredne sedmice

Nedjelja, 05.07.2026 | 15:23

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu planira da već narednog ponedjeljka otputuje u Vašington, gdje bi trebalo da se sastane sa predsjednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom, saopštio je izraelski izvor upoznat sa tim planovima.

Ukrajinski državljanin uhapšen na Božaju zbog falsifikovane vozačke dozvole

Nedjelja, 05.07.2026 | 14:49

Policija je saopštila da su uhapsili državljanina Ukrajine koji je pokušao da pređe granični prelaz sa falsifikovanom vozačkom dozvolom.

Domaći sladoled od kafe koji osvaja na prvi zalogaj: Kremast desert kojem je teško odoljeti

Nedjelja, 05.07.2026 | 14:39

Svi žele ovaj recept!

Avio-kompanije mijenjaju pravila: Ručni prtljag pod lupom zbog bezbjednosti i kašnjenja

Nedjelja, 05.07.2026 | 15:15

Previše ručnog prtljaga stvara problem.

Ljetnja obrok salata s piletinom i breskvama: Gotova za 20 minuta, a ukus je fantastičan

Nedjelja, 05.07.2026 | 15:07

Napravite laganu i zasitnu ljetnu salatu s piletinom, breskvama i feta sirom

UP: Drugo veče festivala “Exit to Montenegro” proteklo bez incidenata

Nedjelja, 05.07.2026 | 14:05

Policija je u noći između 4. i 5. jula, tokom drugog dana održavanja muzičkog festivala “Exit to Montenegro”, uspješno realizovala aktivnosti na obezbjeđenju javnog okupljanja, očuvanju stabilnog javnog reda i mira, bezbjednosti građana i nesmetanom odvijanju drumskog saobraćaja, saopštili su iz Uprave policije.

Venecuelanska misica stradala u zemljotresu zajedno sa dečkom: Oglasila se porodica

Nedjelja, 05.07.2026 | 15:00

Svijet zanijemio pred tragedijom.

Živi, ne žuri: Uhapšena 23 vozača, većina zbog prekoračenja brzine

Nedjelja, 05.07.2026 | 13:51

Policija je juče sprovela pojačane aktivnosti u okviru kampanje Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije ,,Živi, ne žuri!“, usmjerene na prevenciju saobraćajnih nezgoda, podizanje svijesti vozača i zaštitu života učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu brzine kretanja vozila, saopštili su iz Uprave policije.

Marta Kos specijalna gošća predsjednika Milatovića na prijemu povodom Dana državnosti

Nedjelja, 05.07.2026 | 13:44

Na poziv predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, komesarka Evropske unije za proširenje Marta Kos biće specijalna gošća na svečanom prijemu povodom Dana državnosti Crne Gore, koji će 9. jula biti upriličen na Cetinju, saopštili su iz Službe predsjednika Crne Gore.