Srijeda, 14.02.2024 | 09:19
IZVOR: telegraf.rs

Boris Beker nastavlja sa trenerskim poslom i preuzima jednog od NAJBOLJIH TENISERA SVIJETA

Boris Beker je nedavno dobio otkaz kao trener Holgera Runea i ta saradnja se brzo završila, ali legendarni Njemac očigledno neće mnogo čekati na novi angažman.




Foto: YouTube screenshot/Laureus

Kako prenose nemački mediji, nakon intervjua koji je Aleksander Zverev dao njemačkoj novinarskoj agenciji, postoje ozbiljni izgledi da Beker počne da sarađuje sa trenutno šestim igračem svijeta.

Zverev je nedavno igrao polufinale Australijan opena, eliminisao je Alkaraza u četvrtfinalu, bio je na pragu pobjede i plasmana u finale protiv Danila Medvedeva, ali je poklekao iako je imao veliku prednost od 2:0 u setovima.

Sada očigledno razmišlja da angažuje bivšeg trenera Novaka Đokovića i šestostrukog osvajača Grend slema.

Ipak, postoji jedna velika prepreka, jer Beker trenutno zbog zatvora i bankrota zbog kojeg je i bio iza rešetaka, ima zabranu ulaska u Englesku, SAD i Australiju.

Zbog toga je i kao stručni konsultant Eurosporta radio iz Njemačke uz uključenja uživo, a ne sa lica mjesta.

Zverev bi ipak mogao da ima Bekera u svom timu na Rolan Garosu, koji je i naredni Grend slem.

- Šansa je uvijek tu, uvijek je postojala. Ali ako razmišljate o dovođenju nekoga kao što je Boris, to je da osvojite velike turnire. I naravno da trener mora biti tamo na velikim turnirima - rekao je Zverev nakon pitanja o mogućnosti saradnje sa Borisom Bekerom.

Kada je upitan o bivšim teniskim zvijezdama i velikim šampionima, Zverev je odgovorio da od njih uvijek možete da naučite kada vidite kako su se ponašali u teškim situacijama.

- Samo da pogledate u njihov mozak i vidite šta misle i kako su se ponašali u takvim situacijama, uvek vam može pomoći. Uvijek možete da naučite nešto novo, pa neću biti tvrdoglav i reći "sve znam" - odgovorio je Zverev i nagovestio da bi mogao da angažuje nekog takvog, jer mu upravo to možda i nedostaje, jer je često dolazio do samih završnica na Grend slemovima, ali je uvijek nedostajao taj završni korak.

Izvor: telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Slatki spoj koji osvaja: Mafini čokolade i borovnice u jednom ZALOGAJU

Srijeda, 18.06.2025 | 08:44

Ovaj jednostavan recept donosi savršenu kombinaciju bogate čokolade i svježih borovnica. Uz samo nekoliko sastojaka i malo truda, uživaćete u sočnim i mirisnim mafinima koji će osvojiti vaše nepce.

Mali trik za VELIKI fokus - Isprobajte ovu jutarnja gimnastika za MOZAK

Srijeda, 18.06.2025 | 08:11

Ako želite bistriji um počnite dan jednom jednostavnom navikom.

Ako se ZNOJITE posle jela IZBJEGAVAJTE ljeti ove namirnice

Utorak, 17.06.2025 | 21:51

Znojenje je uobičajena tjelesna reakcija na visoke temperature, ali ponekad može biti uzrokovano i ishranom.

FOTO/VIDEO - Bajka postaje stvarnost: Da li ste znali da postoji prava KUĆICA Vinija Pua?

Utorak, 17.06.2025 | 21:07

Nema televizora ni buke, samo priroda, mir i bajkovita atmosfera.

Nova studija OTKRIVA - Ne treba DUGO vježbati da bi se vidjeli rezultati

Utorak, 17.06.2025 | 20:34

Nedostatak vremena često je glavni razlog za preskakanje treninga, posebno kada se svakodnevne obaveze neočekivano nagomilaju. Novo istraživanje donosi ohrabrujuće vijesti za sve koji vježbanju mogu posvetiti tek ograničen broj sati sedmično- rezultati sugerišu da se i s kraćim, ali intenzivnijim treninzima snage mogu postići jednako dobri, pa i bolji rezultati od onih uobičajenih dugotrajnih treninga s velikim brojem ponavljanja.

Pohovani MOCARELA trouglići - Kremasto zadovoljstvo u HRSKAVOM omotaču

Utorak, 17.06.2025 | 20:18

Pohovani mocarela trouglići su neodoljiva grickalica ili predjelo koje oduševljava na prvi zalogaj. Spolja zlatno i hrskavo, a iznutra se sir topi u savršenoj kremastoj teksturi. Idealni su za posluženje uz umak od paradajza ili jogurta, i gotovi su za 15 minuta! 

Alkarazu PROMIJENJEN protivnik u zadnji čas — Teška POBJEDA posle Rolan Garosa

Utorak, 17.06.2025 | 20:05

Karlos Alkaraz, španski teniser, pobijedio je Adama Voltona u prvom kolu Kvinsa (London, serija 500) rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (4).

Spajić: Crna Gora u potpunosti fokusirana na ostvarenje svog GLAVNOG strateškog cilja – da do 2028. postane 28. članica EU

Utorak, 17.06.2025 | 19:56

Predstojeća Međuvladina konferencija između i saradnja sa EBRD na drugoj dionici auto-puta, te investiciona konferencija planirana za jesen, jasno će pokazati da je Crna Gora u potpunosti fokusirana na ostvarenje svog glavnog strateškog cilja – da do 2028. postane 28. članica EU, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Sjutra OTVARANJE Ambasade Crne Gore u Kopenhagenu

Utorak, 17.06.2025 | 19:54

Ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović boraviće sjutra i u četvrtak u posjeti Danskoj, povodom zvaničnog otvaranja Ambasade Crne Gore u toj državi.

Leković: Anketni odbor PRIHVATIO inicijativu da od ANB zatraži dokumentaciju o praćenju i ubistvu Duška Jovanovića

Utorak, 17.06.2025 | 19:39

Poslanik Demokrata Momčilo Leković saopštio je da je Anketni odbor prihvatio njegovu inicijativu da zatraži od Agencije za nacionalnu bezbjednost kompletnu dokumentaciju koja se odnosi na aktivnosti službe vezane za Duška Jovanovića, njegovo praćenje i ubistvo.