Nedjelja, 18.02.2024 | 09:01
IZVOR: MediaBiro/ Kolektiv.me

PRAZNIK MIMOZE - Na fešti pod maskama NAJBOLJI Rent a tunel, Boginja mora i Ruže (FOTO/VIDEO)

Veliki maskenbal 55. Praznika mimoze održan je sinoć u sali Instituta „Dr Simo Milošević” gdje je za goste i oko 260 maski priređena odlična zabava.  Po mišljenju publike, najbolja grupna maska je Rent a tunel, pojedinačna Boginja mora, dok je žiri prvu nagradu dodijelio Ružama.




Foto: Nemanja Ristić 

Bal pod maskama muzikom je tradicionalno otvorio bend Exodusi, podijumom su potom prodefilovale mažoretke i Gradska muzika, a za dobru atmosferu u nastavku bio je zadužen Inspiracija bend.

Novljanima su se po tradiciji pridružile maske iz Kotora, Tivta i Budve, gradova koji imaju tradiciju maškaranja, kazao je član Direkcije i predsjednik NVO Maškare, Ivan Peulić.

„Pod maskama je oko 260 ljudi za koje je Direkcija Praznika mimoze i Opština Herceg Novi obezbijedila bogat fond nagrada. Nadam se da će maskenbal pokazati da je duh maškaranja onakav kakav je uvijek i bio u Herceg Novom. Uz sve politički atraktivne maske, tu su i salonske koje su za paradu, a sud ko je najbolji donijeće publika. Novina je da ove godine imamo stručni žiri koji će nagraditi tri najbolja kostima, jer je ranije iskustvo pokazalo da dosta maski koje su kvalitetne ne mogu da dovoljno animiraju publiku i osvoje glas, pa ostanu bez nagrade. Novina je i da publika može glasati na instagramu, na profilu praznikmimoze.me, a pobjednik će biti proglašen večeras (18.2.) u 21.00 čas”, kazao je Peulić.

Ovogodišnji maskenbal imao je do sada najveći novčani fond, pa je prvonagrađeni u kategoriji grupnih maski - Rent a tunel osvojio 1 000 eura.

„Mi smo prva firma u Crnoj Gori koja privatno kopa tunele. Saznali smo da je to unosan posao, nije potrebno iskustvo, radi se samo treća smjena i milina. Radimo samo uveče i što iskopamo, iskopamo.Kopamo i podzemne i nadzemne tunele. Samo se morate čuvati jer može promaja da vas uhvati, to je najgore”, u šali komentarišu članovi grupe.

 Na drugom mjestu, po mišljenu publike su Aladin i čarobna lampa kojima je pripala nagrada od 800 eura, dok su na trećem mjestu Balerine sa konca i konopca, a njihova nagrada je 500 eura.

Prvo mjesto u kategoriji pojedinačnih maski, po mišljenju publike, osvojila je Boginja mora, za koju je Direkcija praznika izdvojila 700 eura.

Foto: Nemanja Ristić 

„Inspiracija je u našem okruženju, a maškaranje je tradicija koju gajimo od malena i u meni uvijek postoji isto dijete. To učim i svoju djecu, oni će biti narednog vikenda na dječijem maskenbalu”, ističe Jovana Salatić - Boginja mora.

Drugu poziciju i novčanu nagradu od 500 eura dijele maske Hobotnica i FBI night shift, dok je na trećem mjestu maska Sve je to ljubav koja je osvojila 300 eura.  

Po odluci žirija, najbolja je bila maska Ruže iz Kotora koja je osvojila 600 eura.

Foto: Nemanja Ristić 

„Sve je posvećeno JPU Radost, uz mališane odlučile smo da pravimo maske i u zadnjih par godina to radimo veoma uspješno. U Herceg Novom smo se predstavile maskom Ruže, a već za 25. pripremamo nešto novo za karneval u Kotoru”, kazala je Vjera Rašković Perojević, članica Ruža.

Na drugom mjestu su Mahaluše koje je Direkcija nagradila sa 400 eura, dok trećeplasirani  Indijanci koji su nagrađeni sa 200 eura. Najbolji iz ove kategorije dobili su i po paket Plantažinog vina.

Maske je obradovao i bogat fond robnih nagrada koje su dodijeljene za mjesta od četvrtog do osmog, u kategorijama pojedinačnih i grupnih.

 Naredna fešta pod maskama na 55. Prazniku mimoze biće organizovana u petak, 1. marta u Parku Boka uz koncert grupe Tap 011 i već najavljeno učešće karnevalista iz države i regiona.

Organizatori Praznika mimoze, koji traje do 3. marta, su Opština Herceg Novi, JUK Herceg Fest i Turistička organizacija Herceg Novi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vicešampion svijeta u kik-boksu Nemanja Čađenović raspoređen u Posebnu jedinicu policije

Subota, 20.12.2025 | 09:25

V.d. direktora Uprave policije Lazar Šćepanović upriličio je prijem za svršenog polaznika Policijske akademije koji je završio pripravnički staž u Odjeljenju bezbjednosti Podgorica Nemanju Čađenovića, a koji je na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u kik-boksu u Abu Dabiju osvojio titulu vicešampiona svijeta, kao i predsjednika Kik-boks saveza Crne Gore Ivana Strugara, nekadašnjeg višestrukog šampiona Evrope i svijeta u kik-boksu, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Saobraćajna nesreća na putu Pljevlja - Đurđevića Tara: Poginula jedna osoba

Subota, 20.12.2025 | 08:36

Jedna osoba poginula.

Posljednji mladi Mjesec u 2025. donosi PREOKRET za ove horoskopske znakove

Subota, 20.12.2025 | 09:17

Svi znakovi osjećaju da kraj godine nije samo stvar kalendara, već emotivni završetak jedne faze. Ipak, za pet znakova ovaj mladi Mjesec posebno donosi olakšanje i početak lakše etape.

Medo ostaje uz Miodraga: Mujović obustavio rješenje o oduzimanju terapijskog psa

Subota, 20.12.2025 | 14:08

U vremenu kada se često govori o hladnoći sistema, Podgorica je ovih dana dobila snažan podsjetnik da vlast može, i mora, imati ljudsko lice.

UP: Policija provjerava dojavu o bombi u tržnom centru u Podgorici

Subota, 20.12.2025 | 12:57

Uprava policije je obaviještena da je na više adresa medijskih kuća u Crnoj Gori stigao mejl prijeteće sadržine u kojem se navodi da je u jednom tržnom centru koji se nalazi preko puta City kvarta u Podgorici postavljena bomba, saopšteno je iz policije.

Vremenska prognoza - NEDJELJA donosi OVE temperature

Subota, 20.12.2025 | 21:54

Pročitajte vremensku prognozu za drugi dan vikenda.

Orban: Postepeno uvlačenje u rat, dobro poznata evropska priča

Subota, 20.12.2025 | 21:39

Premijer Mađarske Viktor Orban podržao je izjavu ruskog predsjednika Vladimira Putina da je nedopustivo kako EU postupa sa zamrznutom ruskom imovinom i taj postupak Unije uporedio je da Trećim rajhom.

MNE stat: Novi podaci ukazuju da je za pet godina smanjen šverc cigareta za 700 tona

Subota, 20.12.2025 | 21:03

Legalna prodaja cigareta u Crnoj Gori porasla je sa oko 600 tona na oko 1.350 tona u 2025. godini, što predstavlja rast od 125 odsto.

Šta je proteinska voda koja je postala novi trend i koliko je zaista zdrava?

Subota, 20.12.2025 | 20:57

Iako zvuči kao kliše, za dobar osjećaj ključni su dovoljan unos vode i proteina.

Ivanović: Crna Gora predvodi proces evropskih integracija, cilj završetak pregovora do kraja 2026.

Subota, 20.12.2025 | 20:32

Crna Gora je prešla trećinu pregovaračkog puta ka EU i spremna je da do kraja 2026. zatvori sva poglavlja, poručio je u Dnevniku TVCG potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović, ističući odlučnost vlade i parlamentarne većine u sprovođenju reformi i jačanju vladavine prava.

Ministarstvo zdravlja pokrenulo program obuke za unapređenje kvaliteta i bezbjednosti zdravstvene zaštite

Subota, 20.12.2025 | 20:24

Ministarstvo zdravlja Crne Gore, uz podršku Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), pokrenulo je program obuke o obezbjeđenju kvaliteta i bezbjednosti pacijenata, sa ciljem jačanja sistema kvaliteta u zdravstvu.

Gotovo: Stanković se vraća u Zvezdu!

Subota, 20.12.2025 | 20:01

Dejan Stanković će ponovo postati trener FK Crvena zvezda.

Medojević: Sedamdeset odsto građana zarađuje manje od 1.000 eura, a za potrošačku korpu potrebno 2.000 eura

Subota, 20.12.2025 | 19:28

Crnogorski građani Međunarodni dan ljudske solidarnosti, dočekuju sa veomo teškim ekonomskim prilikama, ocijenila je predsjednica ,,Banke hrane'' Marina Medojević.

Afrički kup nacija će se od 2028. održavati na svake četiri godine

Subota, 20.12.2025 | 19:21

Afrički kup nacija od 2028. godine igraće se na svake četiri godine, saopštio je danas predsjednik Afričke fudbalske konfederacije (CAF) Patris Motsepe.

Predsjednik Brazila o mogućem napadu SAD-a na Venecuelu: To bi bila humanitarna katastrofa

Subota, 20.12.2025 | 19:12

Brazilski predsjednik Lula da Silva izjavio je da bi oružana intervencija u Venecueli bila humanitarna katastrofa usljed eskalacije akcija Sjedinjenih Američkih Država.