Ponedjeljak, 19.02.2024 | 14:19
IZVOR: cdm.me

Milatović: Vlada da se odgovornije odnosi prema Sindikatu prosvjete

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović apelovao je na Vladu da odgovornije uđe u razgovore sa Sindikatom prosvjete.




Foto: Kabinet predsjednika Crne Gore. arhiva

On je novinarima, nakon proslave 117 godina rada Gimnazije “Slobodan Škerović”, kazao da je zabrinjavajuće da su mnogi roditelji tek sinoć saznali da danas njihova djeca neće moći da idu u školu i da nema nastave.

“Zaista ne znam kako smo došli u ovu situaciju gdje su djeca ta koja najviše ispaštaju”, naveo je Milatović, prenosi portal Dan.

Kako je istakao, nastavni plan se mora realizovati.

“Zato apel Vladi da odgovornije uđu u razgovore sa sindikalcima, da puno odgovornije pristupe problemu koji mora da se riješi zbog djece, roditelja i zbog obrazovanja u Crnoj Gori”, istakao je Milatović.

Na pitanje da li je premijer Milojko Spajić trebalo ranije da se uključi u ove pregovore sa Sindikatom prosvjete, Milatović je kazao da je to strategija Vlade u koju on ne želi da ulazi.

“Sindikat traži određene stvari, pozivaju se na potpisani dokument sa Vladom. Da li je to vlada Dritana Abazovića, Spajića, Zdravka Krivokapića ili Marka Markovića, nije važno. To je vlada Crne Gore i tu postoji određeni kontinuitet. Mislim da Vlada mora dodatno odgovornije da pristupi ovom problem”, ponovio je Milatović.

On je istakao da prosvjetni radnici kao svi drugi radnici u Crnoj Gori imaju pravo na štrajk i zamolio obje strane da dođe do dogovora, kako djeca i školstvo ne bi ispaštalo.

“Prosvjetni radnici imaju pravo na štrajk, ali i djeca na osnovno obrazovanje, koje im je sada uskraćeno. Iskreno se nadam da će do nekog dogovora uskoro doći”, rekao je Milatović.

On smatra da za Spajića i Vladu ne postoji važnije pitanje od ovoga danas.

“Trenutno imamo štrajk prosvjetnih radnika, škole koje ne rade, djecu koja nemaju pristup obrazovanju, roditelje koji su zabrinuti. Vlada ovo mora da riješi”, naveo je Milatović.

On je dodao da ga brine ekonomski ambijent, u kojem prosječna plata u prosvjeti jeste ispod državnog prosjeka zbog čega i razumije potrebu prosvjetnih radnika da rade ovo što rade.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

MVP: Najoštrije OSUĐUJEMO postupanje nadležnih organa Srbije prema Marunoviću, ZAHTIJEVAMO detaljno objašnjenje postupka

Petak, 27.06.2025 | 20:40

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je večeras da najoštrije osuđuje današnje postupanje nadležnih organa Srbije "prema crnogorskom reditelju Danilu Marunoviću, koji je, bez najave, priveden na saslušanje, a nakon toga mu je izrečena i mjera napuštanja teritorije Srbije".

Vešović: Glavni grad će raspolagati sa DVA STAMBENA kontejnera koji će biti PRIVREMENI SMJEŠTAJ za građane koji ostanu bez krova nad glavom

Petak, 27.06.2025 | 19:26

Sekretarijat za socijalno staranje prikuplja tehničku dokumentaciju kako bi raspisali tender za nabavku dva stambena kontejnera kako bi se pomoglo porodicama u kriznim situacijama.

JAVNI POZIV za idejno rješenje vodovodne mreže u ski centru "Hajla i Štedim"

Petak, 27.06.2025 | 19:08

Ministarstvo javnih radova raspisalo je javnu nabavku za izradu idejnog rješenja, glavnog projekta i izvođenje radova na izgradnji hidrotehničkih instalacija vodovodne mreže na lokalitetu ski centra "Hajla i Štedim" u Rožajama.

Institut za javno zdravlje: Voda u Ulcinju NIJE ZA PIĆE

Petak, 27.06.2025 | 16:35

Zbog povremeno povećane koncentracije nitrita u vodi u Ulcinju, Institut za javno zdravlje obavještava građane da se voda trenutno ne preporučuje za piće, pripremu hrane i formulu za odojčad.

Prvi UPISNI ROK na UCG: Na osnovne studije se PRIJAVILO 2.639 kandidata

Petak, 27.06.2025 | 16:31

Na Univerzitetu Crne Gore za upis u prvu godinu osnovnih studija za studijsku 2025/26, u prvom upisnom roku prijavilo se ukupno 2.639 kandidata, od čega 2.348 elektronskim putem, a 291 lično, predajom dokumentacije studentskoj službi.

Zvijezde otkrivaju: Za ova DVA horoskopska znaka u julu i augustu počinje NAJBLISTAVIJE životno razdoblje

Petak, 27.06.2025 | 08:27

Ljeto 2025. donosi snažne kosmičke promjene, a najviše koristi imaće Ovnovi i Blizanci, pokazuju astrološke analize.

Zemljotres SREDNJE jačine kod Tirane - Osjetio se i u Crnoj Gori

Petak, 27.06.2025 | 09:17

Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju je danas u 8 časova i 59 minuta registrovao zemljotres srednje jačine, sa epicentrom 22 km sjeverozapadno od Tirane.

Hospitalizovan Dejvid Bekam - Viktorijin dirljiv gest koji govori o neprolaznoj LJUBAVI (FOTO)

Petak, 27.06.2025 | 09:38

Fudbalska ikona Dejvid Bekam uslikan je u bolničkom krevetu sa zavojima, što je izazvalo zabrinutost među fanovima. Ipak, ono što je posebno dirnulo javnost jeste emotivna poruka njegove supruge Viktorije i slatka narukvica koju mu je poklonila, a na kojoj piše "ozdravi brzo" (Get well soon).

Kakvo nas vrijeme očekuje? Pročitajte vremensku prognozu za 27. JUN

Četvrtak, 26.06.2025 | 22:09

U petak se u sjevernim predjelima očekuje promjenljivo oblačno sa sunčanim periodima, od sredine dana nestabilno uz mjestimičnu kišu pljuskove i grmljavinu, prolazno jak vjetar, a lokalno moguć i grad, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Izraelske avio-kompanije se vraćaju u Tivat od 1. JULA

Petak, 27.06.2025 | 09:21

Pošto je izraelski vazdušni prostor ponovo otvoren, tamošnje avio-kompanije El Al, Israir i Arkia najavile su da od 1. jula obnavljaju saobraćaj na ruti Tel Aviv – Tivat, saopšteno je iz Aerodroma Crne Gore.

Vučić: Studenti NE MORAJU da čekaju do sjutra - NISMO PRIHATILI ultimatum

Petak, 27.06.2025 | 21:09

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je uoči sjutrašnjih demonstracija, koje su najavili studenti u blokadi, da „Srbija nije prihvatila ultimatum“.

Danilović: NE KAJEM se što je UCG glasala za sporazum sa UAE, plaža nije đedovina

Petak, 27.06.2025 | 21:02

Ne kajem se što je Ujedinjena Crna Gora glasala za Sporazum sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima, kazao je lider UCG Goran Danilović.

Hačanov NADIGRAO Đokovića u pripremnom meču za Vimbldon

Petak, 27.06.2025 | 20:49

Ruski teniser slavio sa 7:6, 6:4 u egzbicionom duelu u Harlingemu.

Ministarstvo finansija: ZATVORENO Poglavlje 5, efikasne javne nabavke znače bolje škole, bolnice, infrastrukturu…

Petak, 27.06.2025 | 20:47

Ministarstvo finansija saopštilo je da je zatvoreno Poglavlje 5 (javne nabavke) u pregovorima Crne Gore sa Evropskom unijom (EU), te da je to prvo poglavlje u nadležnosti Ministarstva finansija i prvo u oblasti vladavine prava.

Naučnici istražuju: Više od HILJADU BAČVI nuklearnog otpada otkriveno na dnu Atlantika

Petak, 27.06.2025 | 20:18

U sklopu međunarodne ekspedicije, naučnici su otkrili i precizno locirali više od hiljadu bačvi s nuklearnim otpadom u sjeveroistočnom dijelu Atlantskog okeana.

Fenomenalan start Crne Gore u Mađarskoj: "AJKULE" slavile protiv Srbije

Petak, 27.06.2025 | 19:59

Crnogorski vaterpolisti su pobjedom otvorili prestižni turnir u Mađarskoj.

NUSPOJAVE vitamina D za koje možda niste znali

Petak, 27.06.2025 | 19:40

Vitamin D neophodan je za zdravlje kostiju, imunitet i pravilnu apsorpciju kalcijuma iz hrane.  

Vešović: Glavni grad će raspolagati sa DVA STAMBENA kontejnera koji će biti PRIVREMENI SMJEŠTAJ za građane koji ostanu bez krova nad glavom

Petak, 27.06.2025 | 19:26

Sekretarijat za socijalno staranje prikuplja tehničku dokumentaciju kako bi raspisali tender za nabavku dva stambena kontejnera kako bi se pomoglo porodicama u kriznim situacijama.

NEOČEKIVANI nastavak: Film koji je 2011. osvojio tri OSKARA dobija drugi dio

Petak, 27.06.2025 | 19:18

Drama “Društvena mreža” u bioskopima se prikazala 2010. godine, a 15 godina od premijere najavljeno je snimanje nastavka priče.

JAVNI POZIV za idejno rješenje vodovodne mreže u ski centru "Hajla i Štedim"

Petak, 27.06.2025 | 19:08

Ministarstvo javnih radova raspisalo je javnu nabavku za izradu idejnog rješenja, glavnog projekta i izvođenje radova na izgradnji hidrotehničkih instalacija vodovodne mreže na lokalitetu ski centra "Hajla i Štedim" u Rožajama.