Nedjelja, 25.02.2024 | 08:04
IZVOR: dan.online /Sportal

CIJENE karata za Olimpijske igre: Od PREJEFTINIH do onih za koje treba "DUBOK DŽEP"

Najzanimljivija takmičenja u gimnastici su po cijeni od čak 630 eura.




Foto: Ilustracija, Unsplash.com

Ljeto 2024. bi će prava sportska poslastica za sve gledaoce i navijače. Ljeto u kojem primaran izbor neće biti gdje na more, koji grad, hotel, kamp, privatni smještaj, plažu. Prvenstveni cilj ovog ljeta biće Njemačka i Pariz.

Cijene ulaznica za Evropsko prvenstvo u fudbalu variraju, od faze takmičenja do dijela tribina, ali recimo da su za prvi do takmičenja najjeftinije ulaznice 30 eura, za finale 90 eura.

Ipak za Olimpijske igre stvar je malo drugačija, piše Sportal.

Po cijeni od 24 eura stavljeno je ukupuno 70.000 karata, dok je po 50 eura na raspolaganju bilo 100.000 ulaznica. Za takmičenja u plivanju bilo je 6.000 karata, od 24 do 690 eura, koliko je koštalo najskuplje finale. Za atletiku, treba izdvojiti 300. Karta za polufinale mješovitog dubla u stonom tenisu mora da se plati 180 eura, a za vaterpolo 35. Najzanimljivija takmičenja u gimnastici su po cijeni od čak 630 eura. Za džudo i mačevanje planule su odmah.

Na raspolaganju je 14.000 karata za jahanje, 24.000 za tenis, 30.000 za atletiku, 37.000 za fudbal, po 25.000 za ragbi i odbojku na pijesku za čije finale treba su 100 eura. Mogle su da se kupe ulaznice i za ceremonije otvaranja i zatvaranja Igara. Za otvaranje, ostale su samo one po 1.600 eura, a za zatvaranje – po 600.

Jedan kupac može da nabavi najviše šest karata za određeno takmičenje, a najviše ukupno 30 na svom nalogu. Moći će i da ih preproda, preko sajta, a pretpostavlja se da će platforma za to biti otvorena u aprilu, kada će na raspolaganju biti i eventualne preostale ulaznice. Već je bilo prodato 7,2 miliona karata. Cilj je da se liferuje 10 miliona.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ToMontenegro obnovio sertifikat: Bezbjednost putnika na najvišem svjetskom nivou

Subota, 18.04.2026 | 12:07

Nacionalna avio-kompanija ToMontenegro saopštila je danas da je uspješno registrovana kao IOSA operater u okviru programa Međunarodne asocijacije za vazdušni prevoz (IATA) za provjeru operativne sigurnosti. Kako ističu, to prestižno priznanje potvrđuje beskompromisnu i kontinuiranu posvećenost kompanije najvišim globalnim standardima sigurnosti u vazduhoplovstvu.

Rute: Ne mislim da će SAD napustiti NATO

Subota, 18.04.2026 | 12:21

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute izjavio je danas da ne misli da će Sjedinjene Američke države (SAD) napustiti Alijansu, iako američki predsjednik Donald Tramp prijeti povlačenjem SAD iz NATO-a.

Arteta: Niko ni ne razmišlja o remiju, želimo pobjedu

Subota, 18.04.2026 | 11:45

Ovo kolo Premijer lige donosi utakmicu koja bi mogla snažno da usmjeri trku za titulu. Mančester siti će na svom "Etihadu" dočekati Arsenal, a ulog je ogroman, jer lider prvenstva stiže na gostovanje ekipi koja mu je prvi i najveći pratilac.

Crnogorska DJ-ka Laris osvaja svjetsku scenu: Nakon Dance Arene dio rezdenture na Ibici uz čuvenu INDIRU PAGANOTTO

Subota, 18.04.2026 | 11:22

Crnogorska muzička zvijezda u usponu, Sandra Vukašinović, poznatija kao DJ Laris, ovog ljeta će nastupiti u jednom od najprestižnijih svjetskih klubova – Hi Ibiza. Naći će se na bini kao dio rezidenture Artcore labela, koji predvodi španska tehno superzvijezda i „PSY mama” Indira Paganotto, uz neka od najvećih imena elektronske muzike.

Krivične prijave protiv četiri osobe zbog nedozvoljene gradnje u Baru, Ulcinju i Pljevljima

Subota, 18.04.2026 | 11:33

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala – Odsjeka za borbu protiv korupcije, ekonomskog kriminala, sprovođenja finansijskih istraga i suzbijanje ekološkog kriminala su u saradnji sa službenicima građevinske inspekcije, Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, a u koordinaciji osnovnih državnih tužilaštava u Baru, Ulcinju i Pljevljima, podnijeli su krivične prijave protiv četiri fizička lica koja se sumnjiče za krivična djela građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje, saopšteno je iz Uprave policije.

Detonacija i požar na vozilu u zetskom selu Mahala, policija istražuje slučaj

Subota, 18.04.2026 | 11:02

Snažna detonacija desila se sinoć dva sata iza ponoći u zetskom selu Mahala, i tom prilikom došlo je do požara na automobilu R.P.

Beranac osumnjičen da je u vozilima švercovao 12 električnih bicikala bez dokumentacije

Subota, 18.04.2026 | 11:21

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ su zbog nedozvoljene trgovine procesuirali operativno interesantno lice iz Berana, saopšteno je iz Uprave policije.

Kordić za USA Today: Crna Gora redefiniše mediteranski turizam

Subota, 18.04.2026 | 10:44

Ministarka turizma Simonida Kordić dala je intervju za specijalni izvještaj o Crnoj Gori objavljen u renomiranom američkom mediju USA Today, u kojem je predstavila ključne prednosti Crne Gore kao turističke i investicione destinacije.

Gorivo jeftinije par centi ako Vlada produži niže akcize

Subota, 18.04.2026 | 10:33

Pad cijena naftnih derivata zbog otvaranja Hormuškog moreuza desio se u petak na kraju uporednog perioda za usklađivanje, pa neće imati veliki uticaj. Odluka o nižim akcizama važi do utorka.

Knežević sa Macurom: Poboljšanje odnosa između dvije bratske države

Subota, 18.04.2026 | 10:21

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević sastao se u stranačkim prostorijama sa ministarkom u Vladi Srbije Tatjanom Macurom zaduženom za resor rodne ravnopravnosti.