Ponedjeljak, 26.02.2024 | 11:46
IZVOR: kolektiv.me

Predstava "Šćeri moja" na Velikoj sceni CNP-a

Predstava „Šćeri moja“, Maje Todorović u režiji i adaptaciji Ane Vukotić biće izvedena večeras u 20 sati na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta. Sve ulaznice su rasprodate.




Foto: Duško Miljanić

Drama "Šćeri moja” Maje Todorović nagrađena je kao najbolja na konkursu Crnogorskog narodnog pozorišta za savremeni domaći dramski tekst, a premijerno je izvedena 17. maja 2016. godine na Velikoj sceni u režiji Ane Vukotić.

Scenograf je Aleksandar Vukotić, kostimograf Leo Kulaš, asistentkinja kostimografa Lina Leković, Aleksandar Radunović Popaj je uradio muziku, Sonja Vukićević je koreograf predstave, Balša Poček je saradnik na dramaturgiji a izvršna producentkinja predstave je Nela Otašević.

Glumačku ekipu predstave čine: Vanja Jovićević, Mirko Vlahović, Varja Đukić, Slavko Kalezić, Dušan Kovačević, Goran Vujović, Stevan Radusinović, Slobodan Marunović, Danilo Čelebić, Zoran Vujović i Mišo Obradović.

U fokusu drame "Šćeri moja“ nalazi se položaj žene u savremenom svijetu i odnos prema ženskom djetetu. Sa ciljem da podstakne na razmišljanje i muškarce i žene, autorka je problematiku komada postavila u istorijski okvir. Priča prati transformaciju knjeginje Zorke Petrović od djevojčice koja se igra loptom do odrasle žene udate za Petra I Karađorđevića. Na tom putu vidimo društvo u kome i danas živimo – svijet u kojem se žene još uvijek ne tretiraju isto kao muškarci.

Publika se o aktivnostima nacionalnog teatra može informisati na veb-sajtu www.cnp.me, kao i na biletarnici Pozorišta i putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Danilović: Da je sreće, na Miloša Medenicu bi pazila majka

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:21

Predsjednik Ujedinjene Crne Gore Goran Danilović izjavio je da je istina da Agencija za nacionalnu bezbjednost (ANB) nije morala da „pazi“ na Miloša Medenicu, koji je juče kao organizator kriminalne grupe osuđen na 10 godina i dva mjeseca zatvora.

Batrićević: SPC nema ništa slađe od novca DPS-a, dobili su neprijatelja na koljenima

Četvrtak, 29.01.2026 | 14:07

Mitropoliji crnogorsko-primorskoj nema ništa slađe od novca koji im je dala Demokratska partija socijalista, jer s tim novcem dolaze stvari koje ne može dati nijedna druga partija u Crnoj Gori, ocijenio je profesor fakulteta političkih nauka Nemanja Batrićević.

URA: Viši sud potvrdio naše navode, hitno saslušati Šaranovića i Šćepanovića

Četvrtak, 29.01.2026 | 15:42

Građanski pokret URA saopštio je da je reagovanje Višeg suda u Podgorici potvrdilo njihove navode o ozbiljnom propustu policije u slučaju bjekstva osuđenog šefa organizovane kriminalne grupe Miloša Medenice.

Istraživanje njemačke banke: Koliko je normalno da imate na računu za svoje godine?

Četvrtak, 29.01.2026 | 13:48

Deutsche Bank objavila je rezultate istraživanja o prosečnim iznosima na tekućim računima po starosnim grupama s velikim razlikama među generacijama.

Zogović i Vukićević najavili ostavke u Vladi

Četvrtak, 29.01.2026 | 16:50

Predstavnici Demokratske narodne partije (DNP) u Vladi Maja Vukićević i Milun Zogović podnijeće sjutra ostavke na funkcije u izvršnoj vlasti.

Bojanić Lalović: Crna Gora kroz PAM aktivno doprinosi regionalnom dijalogu i zajedničkim rješenjima

Petak, 30.01.2026 | 13:24

Članica Delegacije Skupštine Crne Gore u Parlamentarnoj skupštini Mediterana (PAM), poslanica Zoja Bojanić Lalović i zamjenica člana Delegacije PAM-a, poslanica Bojana Pićan, učestvovale su na Drugom zasijedanju Ženskog parlamentarnog foruma PAM-a, održanom 26. do 28. januara u Abu Dabiju, čiji je domaćin Parlament Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Totenhem zainteresovan za Sterlinga

Petak, 30.01.2026 | 13:21

Londonski Totenhem želi da u zimskom prelaznom roku dovede engleskog krilnog napadača Rahima Sterlinga (31), koji je postao slobodan igrač nakon što je ove sedmice raskinuo ugovor sa Čelsijem, objavili su britanski mediji.

Podignuta optužnica protiv dvije osobe, osumnjičeni za krađe i nanošenje teške tjelesne povrede

Petak, 30.01.2026 | 13:09

Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu (ODT) u Nikšiću predao je optužnicu Osnovnom sudu u tom gradu protiv I.S. zbog krivičnog djela razbojnička krađa u sticaju sa krivičnim djelom teška tjelesna povreda i protiv M.R. zbog krivičnog djela krađa, naveli su iz nikšićkog ODT-a.

Crna Gora i Indija će intenzivirati saradnju u oblasti kinematografije

Petak, 30.01.2026 | 13:01

Crna Gora i Indija planiraju jačanje institucionalne saradnje u oblasti kinematografije i kulture, sa posebnim fokusom na pozicioniranje Crne Gore kao atraktivne destinacije za bolivudske produkcije. Otvaranje „Crnogorske kuće“ u Mumbaju trebalo bi da postane strateška platforma za promociju crnogorske kulture i kinematografije.

Pekić: Odgovornost za bjekstvo Miloša Medenice snose UP i MUP

Petak, 30.01.2026 | 12:19

Odgovornost za bjekstvo Miloša Medenice snose državni organi - Uprava policije i Ministarstvo unutrašnjih poslova, a propusti koji su napravljeni su višestrani i sistemski, ocijenio je ekspert za bezbjednost Ivan Pekić u izjavi za Radio Crne Gore, navodeći da je nadzor nad licima pod pojačanim mjerama jasno definisan zakonom, ali da u ovom slučaju nije sproveden na adekvatan način.

Aranitović: Nišavić najgori direktor Vodovoda, nije u stanju da prijavi gradilište u skladu sa zakonom

Petak, 30.01.2026 | 12:45

Ovo je dokaz da je Aleksandar Nišavić najgori direktor Vodovoda koji nije u stanju da prijavi gradilište u skladu sa zakonom i da ispoštuje osnovne administrativne procedure, navodi odbornica DPS u Skupštini Glavnog grada Ksenija Aranitović, komentarišući zatvaranje gradilišta za postrojenje otpadnih voda u Botunu.

SNP: Budvanska rivijera ostvarila dobit, to demantuje tvrdnje o njenoj neodrživosti

Petak, 30.01.2026 | 12:30

Već mjesecima unazad svjedočimo aktuelnim dešavanjima u vezi sa prodajom Slovenske plaže i Hotela „Aleksandar“. Da bismo razumjeli razloge zabrinutosti zaposlenih i građana, neophodno je podsjetiti javnost na niz spornih i štetnih privatizacija i devastacija koje su godinama unazad obilježile Budvansku rivijeru, saopšteno je iz ekspertskog tima SNP Budva. 

Asanović: Javnost lažno obaviještena da sam fakultet završio za godinu dana, pozivam MPNI da provjeri sve moje diplome

Petak, 30.01.2026 | 12:15

Predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović reagovao je povodom, kako tvrdi, napada pojedinih medija, navodeći da je javnost lažno obaviještena da je fakultet završio za godinu dana, te je pozvao Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija da provjeri njegove diplome.

Bijelo Polje: Krivične prijave protiv osumnjičenih za falsifikovanje isprave i nedozvoljeno bavljenje privrednom djelatnošću

Petak, 30.01.2026 | 12:06

Bjelopoljska policija podnijela je krivične prijave protiv osumnjičenih za falsifikovanje isprave i nedozvoljeno bavljenje privrednom djelatnošću, saopšteno je iz Uprave policije.

"Lavovi" sjutra saznaju rivala u baražu za SP 2027

Petak, 30.01.2026 | 11:43

Baraž za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj biće održan sjutra u 14 sati u Herningu, a ???????? Crna Gora će iz drugog šešira čekati potencijalnog protivnika na posljednjoj prepreci ka plenetarnoj smotri.