Ponedjeljak, 26.02.2024 | 15:18
IZVOR: rtcg.me

Danilović: Ostavka Milatovića DOBRA za Crnu Goru, LOŠA samo za PES

Ostavka Jakova Milatovića na sve funkcije u PES-u dobra je za Crnu Goru, a loša, moguće samo za PES, ocijenio je predsjednik Ujedinjenje Crne Gore Goran Danilović.




Foto: Youtube screenshot/Predsjednik Crne Gore

Kako je naglasio, protekle decenije su nas navikle na stabilokratiju, najgoru i najlicemjerniju vrstu demokratske vladavine.

"Ta hibridna podvala zapravo i nema ničega srodnog sa izvornim demokratskim pravilima. Stabilokratija koju, nažalost, obožavaju na Zapadu kao recept za "varvarski Balkan", nanijela je Crnoj Gori i zemljama u regionu štete skoro koliko i ratovi devedesetih. Stabilokratija je zastrašujući mućak koji nam je potcjenjivački podmetnut za sokolovo jaje. Milatović, očigledno, nije bio spreman da bude Filip Vujanović, da vlastito političko dostojanstvo proda za pet godina sigurne glume na predsjedničkom mjestu", navodi Danilović.

Dodaje da je za Crnu Goru dobro što je tako, što je jedna prevarantska logika DPS-a konačno razbijena.

"Je li moglo i valjalo drugačije? Naravno da jeste, ali je PES morao sebe da gradi sasvim drugačije i demokratski, a ne da se 'prejeda' kadrovima samorazrušenog DPS-a. Svaka stranka liči na ljude koji je čine, pa ako postane sigurna kuća za odbjegle iz bivšeg režima, onda i pravila tih ljudi postaju živuća u novoj kući. Za Crnu Goru, a posebno za PES, bilo bi dobro da to Spajić konačno shvati, ali na način da iz golemih grešaka izvuče nauk, a ne osvetu. Ipak, ostavljam to njemu i ljudima oko njega, jer smo se dugo i neuspješno savjetovali", naglasio je Danilović u saopštenju.

Ni za jednog premijera na svijetu, kako je istakao, obračun ministra pravde, SDT i prvog oficira specijalnog policijskog odjeljenja, nikada nije bio "galama momaka u svlačionici". Ako negdje i nekad jeste onda je uvijek iz te svlačionice neko izlazio svučen do gole kože.

"Milatovićeva ostavka pokrenula je procese za koje, nažalost, PES nije imao snage. Svako iznuđeno rješenje, kojima će sada morati da pristupa Spajić, ima samo jednu manu - nije rješenje. Rješenje iz nužde, nije pobjednička nego nužna politika. Predsjednik Vlade mora biti poličar, i to najbolji. Naravno, kod nas je politika političko spletkarenje, pa se podrazumijeva da na to nisam mislio. Najbolji političar mora biti vizionar, ali je nedopustivo da svoju viziju usmjeri samo u jednom pravcu, samo na jednu vladinu politiku, samo na ekonomiju, kredite i račun. Kada bi bilo tako onda bi vlade imale samo po jednog ministra; finansija ili kamatnih stopa", navodi Danilović.

Kako dodaje, osvetoljubivost nije primjerena državnicima i na kraju pojede osvetara, a u ovim dešavanjima nema ničega novog.

"Spajić je znao da Jakov Milatović neće biti PES-ov ukras u zgradi Predsjednika države. Onima koji su u međuvremenu prebjegli u PES iz DPS-a to je skandalozno nepristajanje na poslušnost, jer se u njihovom bivšem domu znalo ko kosi, a šta rade Filip, Sveto ili Danijel. Onima koji su, pak, željeli sasvim novu i drugačiju političku priču sve je jasno; što bi rekao Zdravko Krivokapić 'promjene, a ne zamjene'. Sve je ovo dobro za Crnu Goru, samo se ne smije odustati", poručio je predsjednik Ujedinjene Crne Gore.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:02

Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan.

Subotić: Bez strategije nema razvoja države

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:32

Poslanik Pokreta Evropa sad Jovan Subotić poručio je u Skupštini Crne Gore da su strategije, projekti i procedure ključni za razvoj države, ocjenjujući da je upravo njihovo zanemarivanje dovelo do brojnih problema sa kojima se Crna Gora suočava danas.

Adžović: Danas startuje tender za prvi blok na Veljem brdu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:13

Ministarstvo je, dodala je, spremno da učestvuje u radu svih komisija koje budu eventualno formirane vezano za projekat Velje bdo. Ona je navela je da je projekat u vezi finansiranja, u nadležnosti Vlade Crne Gore, dok je saradnja sa Glavnom gradom na veoma dobrom nivou.

Gorčević: Istraživanje WeBalkans pokazuje da građani jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa EU

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:57

Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Vučić: Srbija među najbrže rastućim ekonomijama u Evropi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:32

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas u Beogradu svečanom otvaranju XXI Svetskog kongresa ekonomista Međunarodne ekonomske asocijacije.

Mostar proglasio vanredno stanje nakon požara na deponiji Uborak

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:23

Grad Mostar proglasio je vanredno stanje nakon velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu.     

Pucnjava na Voždovcu, ubijena jedna osoba

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:33

Jedna osoba je ubijena, dok je druga povrijeđena tokom pucnjave u jednom kafiću na Voždovcu, prenosi N1 Beograd.  

Mladić čije je tijelo pronađeno na gradilištu u Budvi preminuo prirodnom smrću

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:10

Iz Uprave policije nezvanično su Portalu RTCG saopštili da je mladić čije je tijelo juče pronađeno u Budvi A.A.M. (34), koji je državljanin Saudijske Arabije.  

Podgorica: Uhapšen osumnjičeni za prebijanje na Rimskom trgu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:43

Podgorička policija uhapsila je 20-godišnjeg mladića zbog sumnje da je jednoj osobi nanio teške tjelesne povrede.

Tivćanin odbio test na droge, osuđen na 30 dana zatvora

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:55

F.D. (22) iz Tivta oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 30 dana jer je dana 21. juna odbio da se testira na prisustvo narkotika u organizmu.

Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:02

Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan.

Subotić: Bez strategije nema razvoja države

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:32

Poslanik Pokreta Evropa sad Jovan Subotić poručio je u Skupštini Crne Gore da su strategije, projekti i procedure ključni za razvoj države, ocjenjujući da je upravo njihovo zanemarivanje dovelo do brojnih problema sa kojima se Crna Gora suočava danas.

Okupila se košarkaša reprezentacija Crne Gore

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:24

"Crveni" sa dosta kadrovskih problema počeli pripreme za kvalifikacione utakmice sa Portugalom u gostima, te Rumunijom u "Morači"

Veći dio Podgorice bio bez struje

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:22

Veći dio Podgorice je jutros zbog kratkotrajnog ispada trafostanice 110/10 kV “Podgorica 4”, bio bez struje, saopštili su iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema CEDIS.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.