Subota, 02.03.2024 | 20:51
IZVOR: pobjeda.me

Nikolaidis: Vrlo je loša poruka za jednu zajednicu kada SPALJUJETE PISCA

Okupiće se svijet i oni će čitati nešto što je uvredljivo za mene i svi će se smijati i onda će zapaliti lutku i svima će možda biti lakše čitavih 15 sekundi, a onda ih sve čekaju problemi koje imaju, a ja ću nastaviti da živim tako kako živim i naravno da pišem tako kako pišem, rekao je za Televiziju E pisac Andrej Nikolaidis nakon što je na karnevalu u Herceg Novom najavljeno spaljivanje lutke sa njegovim likom.




Foto: YouTube screenshot/European Bank for Reconstruction and Development

"Jer da li neko zaista misli da ću ja promijeniti išta u načinu na koji pišem nakon ovoga. Ne, mogu biti samo oštriji. Ja loše reagujem na pritisak. Nisam osoba koju treba pritiskati. Šta god da vam smeta kod mene, kada me pritisnete biće još više toga. I to im obećavam",  naveo je..

Dodo je da je riječ o karnevalu i da samo - neznalica ili tašt čovjek - ima problem sa karnevalom.

"Nemam nikakav problem sa tim što će oni spaliti moju lutku i mislim da karnevalske svečanosti funkcionišu kao neka vrsta katarze. Da pojednostavim, spaliće me na karnevalu da me ne bi spalili u stvarnom životu i to je dobro, to je mnogo bolja opcija", dodao je.

Ono što je problematično, kako je rekao, je to što on nije političar, a njegova lutka će biti spaljena jer je za nešto kriv građanima Herceg Novog.

"Međutim ja pošto nikad nisam bio na mjestu donosilaca odluka nisam bio u prilici da im napravim nikakvo zlo sve i da sam to htio, a apsolutno nisam",objašnjava on.

Može se, prema njegovom mišljenju, govoriti o jednoj vrsti kukavičluka organizatora koji su očito imajući problem da odaberu jednog od političara, a ne želeći da se zamjere nijednom od njih, odabrali su njega koji im ne može uraditi ništa, za razliku od političara.

"Druga stvar, ja sam pisac. Vrlo je loša poruka za jednu zajednicu kada spaljujete pisca. I da je tamo među ljudima koji nešto odlučuju, bez obzira na stepen netrpeljivosti prema nekome, koji je sulud, da je tamo bio neko racionalan rekao bi nemojte, jer ćemo napraviti sebi više štete nego što će nam to javno spaljivanje i javno poniženje Nikolaidisa koristiti",  navodi on.

Postoji, kako kaže, treća stvar koja je najgora i najopasnija. A to je da je on opozicioni nezavisni novinar.

"Moguće da je poruka o spaljivanju opozicionog novinara još gora od poruke o spaljivanju književnika. Tako da ja mislim da ljudi koji su to napravili nisu uradili dobro za Herceg Novi. Meni nisu napravili nikakvu štetu. Dakle, u krajnje ciničnoj ravni znate šta ovo za mene znači? Tri saopštenja međunarodnog PEN-a i još najmanje tri prevoda. Duboko zahvaljujem na tome što ste to uradili. Ja nemam nikakvu štetu, ali napravili su štetu gradu Herceg Novom", rekao je Nikolaidis za Televiziju E.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Hshd
02.03.2024 21:52

Pisca, hahahahahahahaahaahha e sou.

9 11

OSTALE VIJESTI

Spajić: Vlada obezbijedila 3.5 mil. € za protivpožarni avion u toku požarne sezone

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:55

Premijer Crne Gore Milojko Spajić saopštio je da će država ove godine dodatno ojačati kapacitete za borbu protiv požara angažovanjem još jednog protivpožarnog aviona.  

Jedna greška može poništiti dejstvo vitamina K

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:44

Vitamin K je važan nutrijent za zgrušavanje krvi i zdravlje kostiju, ali njegov učinak u velikoj mjeri zavisi od načina na koji se unosi u organizam. Stručnjaci upozoravaju da jedna česta greška može značajno smanjiti njegovu apsorpciju.  

Akcija “Stranac”: Policija preduzela 211 mjera prema stranim državljanima

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:21

Službenici Sektora granične policije sproveli su tokom jučerašnjeg dana opsežnu akciju „Stranac“, uz učešće svih organizacionih jedinica, s ciljem pojačane kontrole kretanja, boravka i rada stranih državljana.  

Mitropolit Joanikije i predstavnice UN-a razgovarali o ljudskim pravima i društvenoj koheziji

Četvrtak, 16.04.2026 | 16:00

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije sastao se sa Karolin Tiso, rezidentnom koordinatorkom Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori, i Anjet Lanting, savjetnicom za ljudska prava pri Kancelariji Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori, saopšteno je iz MCP.

Tužilac traži zatvorsku kaznu za Danila Mandića, presuda zakazana za 20. april

Četvrtak, 16.04.2026 | 15:44

Tužilac Ivan Bojanić zatražio je da se Danilo Mandić, sinovac predsjednika Skupštine, Andrije Mandića, oglasi krivim i kazni zatvorom u visini koju sud odredi, zbog sumnje da je 19. aprila prošle godine oko 3 sata i 40 minuta izjutra, vozeći skupštinski “range rover” prepriječio automobilom put Podgoričanima Darku Peroviću i Arisu Turkoviću, nakon čega je, kako se sumnja, pucao na njih.

Spajić: Vlada obezbijedila 3.5 mil. € za protivpožarni avion u toku požarne sezone

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:55

Premijer Crne Gore Milojko Spajić saopštio je da će država ove godine dodatno ojačati kapacitete za borbu protiv požara angažovanjem još jednog protivpožarnog aviona.  

Vraneš: Naše prisustvo ceremoniji polaganja kamena temeljca za pljevaljsku bolnicu predstavljalo bi rizik od krivične odgovornosti

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:43

Predsjednik opštine Pljevlja Dario Vraneš komentarisao je na Instagramu jučerašnju objavu premijera Milojka Spajića povodom polaganja kamena temeljca za novu zgradu Opšte bolnice u tom gradu.  

Tramp potvrdio primirje između Libana i Izraela, trajat će 10 dana: Večeras stupa na snagu

Četvrtak, 16.04.2026 | 20:08

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp objavio je da je razgovarao s čelnicima Izraela i Libana te da su se ove dvije zemlje dogovorile o desetodnevnom prekidu vatre koje će početi večeras u 23:00 sati.

Viktorija Bekam: Trudili smo se da budemo najbolji roditelji

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:32

Viktorija Bekam je rekla da su ona i njen suprug Dejvid „oduvijek pokušavali da budu najbolji mogući roditelji“.

"Lavice" u grupi sa Mađarskom, Slovenijom i Islandom

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:09

Mađarska, Slovenija i Island biće rivali ženskoj rukometnoj reprezentaciji Crne Gore u grupi A u Oradei na EHF Euru, odučeno je žrijebom u Katovicama.   

Gorčević: Ponosna sam što je Vlada utvrdila Prijedlog za promjenu Ustava

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:26

Ponosna sam što je Vlada, čiji sam član, utvrdila Prijedlog za promjenu Ustava koji predviđa ukidanje imuniteta članovima Vlade, kazala je na mreži X ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.    

Ivanović razgovarao sa Anitom Orban: Odlični odnosi Crne Gore i Mađarske, snažna podrška EU integraciji

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:55

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović razgovarao je sa mađarskom ekspertkinjom za spoljnu politiku Anitom Orban, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.   

Jedna greška može poništiti dejstvo vitamina K

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:44

Vitamin K je važan nutrijent za zgrušavanje krvi i zdravlje kostiju, ali njegov učinak u velikoj mjeri zavisi od načina na koji se unosi u organizam. Stručnjaci upozoravaju da jedna česta greška može značajno smanjiti njegovu apsorpciju.  

Abazović: Nemam osjećaj da nisam na vlasti

Četvrtak, 16.04.2026 | 18:10

Lider GP URA Dritan Abazović kazao je gostujući u emisiji "Optimista" da nema osjećaj da nije više na vlasti.    

Mesi kupio klub iz Katalonije

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:51

Fudbalski svijet dobio je novu zanimljivu priču – Leo Mesi je i zvanično postao vlasnik Kornelje, čime je započeo potpuno novo poglavlje svoje karijere van terena.