Ponedjeljak, 04.03.2024 | 14:20
IZVOR: kolektiv.me

Poslanici 11. marta o predlogu o RAZRJEŠENJU Mandića

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić će shodno dogovoru koji je postignut na današnjem Kolegijumu predsjednika Skupštine sazvati prve dvije sjednice Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2024. godini, saopšteno je iz Skupštine Crne Gore.




Foto: YouTube screenshot/Skupština Crne Gore

Kako se navodi u saopštenju, prva sjednica će se održati u zgradi Skupštine Prijestonice Cetinje 7. marta 2024., sa početkom u 11 časova sa dnevnim redom:

- Predlog Zakona o potvrđivanju sporazuma između Vlade Crne Gore i Vijeća ministara Bosne i Hercegovine o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Tare na spoju magistralnog puta M-3 na lokaciji Šćepan Polje (Crna Gora) i magistralnog puta M-18 na lokaciji Hum (Bosna i Hercegovina) i priključnih graničnih dionica;

- Predlog Zakona o potvrđivanju sporazuma između Vlade Crne Gore i Savjeta ministara Republike Albanije o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Bojane/Bune;

- Predlog Zakona o potvrđivanju međunarodne konvencije iz Najrobija o uklanjanju olupina iz 2007. godine;

"Druga sjednica će se održati u zgradi Skupštine Crne Gore 11. marta 2024, sa početkom u 12 časova sa dnevnim redom: predlog za razrješenje predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića; predlog Zakona o izmjenama Zakona o visokom obrazovanju; predlog Zakona o dopunama Zakona o biračkom spisku; predloga Zakona o međunarodnoj razvojnoj saradnji i međunarodnoj humanitarnoj pomoći; predlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o osiguranju; predlog Zakona o upravljanju otpadom; predlog Zakona o dopuni Zakona o industrijskim emisijama; predlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o biocidnim proizvodima i izbori, imenovanja i razrješenja".

Kolegijum predsjednika Skupštine Crne Gore je konstatovao sastave delegacija Skupštine Crne Gore u Interparlamentarnoj uniji, Parlamentarnoj dimenziji Centralnoevropske inicijative i Parlamentarnoj Skupštini Mediterana.

"Kolegijum predsjednika Skupštine Crne Gore je takođe dao saglasnost na predlog Odbora za ekonomiju, finansije i budžet da za članove parlamentarnog plenuma Energetske zajednice predloži poslanicu Slađanu Kaluđerović i poslanika Nikolu Milovića", zaključeno je u saopštenju Skupštine Crne Gore.

KOMENTARI (3)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Kosta PG.
04.03.2024 14:41

Da lma države kao što je nema , davno bi svetosavski vojvoda sudski odgovarao .

4 2
Libero
04.03.2024 14:58

Mičite ga , ovaj samo nevolju i zlo donosi .

3 2
Kruto Pg
04.03.2024 15:38

A ,pošaljite ovoga vojvodu doma , ili u “Kristal “ , da se nabuca kolenica svinjskih iz Šumadije.

3 2

TRIK kako lako otvoriti teško ZATORENU TEGLU

Utorak, 23.09.2025 | 17:53

Nema goreg osjećaja nego kad zbog tegle  cijeli recept stane!

Milatović u Njujorku sa svjetskim liderima, večeras na prijemu kod Trampa

Utorak, 23.09.2025 | 17:40

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je danas otvaranju Generalne debate u Njujorku, gdje su se svjetskim liderima obratili, između ostalih, predsjednik SAD Donald Tramp, kao i brojni šefovi država i vlada.

Dodik: RS NE MOŽE provesti secesiju, Plan rasta skoro nemoguće usvojiti

Utorak, 23.09.2025 | 17:32

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik obratio se na konferenciji za novinare nakon današnje sjednice Izvršnog komiteta SNSD-a.

Krapović i Meken: Posjeta Red Arrows potvrđuje snažno partnerstvo Ujedinjenog Kraljevstva i Crne Gore

Utorak, 23.09.2025 | 17:25

Red Arrows, jedan od najpoznatijih akrobatskih timova na svijetu Kraljevskog ratnog vazduhoplovstva (RAF) po prvi put posjetili su Crnu Goru, gdje su na vojnom aerodromu „Knjaz Danilo Petrović“ u Golubovcima stigli preletjevši znamenitosti poput Kotora, Budve i Lovćena - saopšteno je iz Britanske ambasade.

Budućnost sporazumno RASKINULA saradnju sa Bojanom Popović, novi trener je Zoran Abramović

Utorak, 23.09.2025 | 16:53

Ženski rukometni klub OTP Group Budućnost obavještava javnost da Bojana Popović od danas više nije trener ovog kluba.

Spajić: Dosta je PRIMJERA da Crna Gora ide rame uz rame sa većim ekonomija

Utorak, 23.09.2025 | 16:46

Crna Gora nastavlja jačanje inovacionog i naučno-istraživačkog potencijala kroz izradu druge Strategije pametne specijalizacije (S3) za period 2026–2031, saopšteno je danas na otvaranju Procesa preduzetničkog otkrivanja (EDP), ključne faze u izradi strategije.

Fejsbuk uvodi DEJTING FUNKCIJU: AI asistent će vam sada pomagati da nađete srodnu dušu

Utorak, 23.09.2025 | 16:34

Američka kompanija Meta, vlasnik društvene mreže Fejsbuk, objavila je da uvodi asistenta na bazi veštačke inteligencije (AI) u svoju uslugu Fejsbuk dejting, koja treba da pomogne korisnicima da upoznaju srodnu dušu.

Mandić i Knot: Nezavisnost institucija KLJUČ NAPRETKA

Utorak, 23.09.2025 | 16:20

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se sa sa Klasom Knotom (Klaas Knot), nekadašnjim guvernerom Centralne Banke Nizozemske i šefom TAIEX Peer Misije.

Kavaja objavio SPISAK KADETA za kvalifikacije za EURO

Utorak, 23.09.2025 | 16:07

Selektor kadetske reprezentacije Crne Gore Radovan Kavaja objavio je spisak igrača na koje računa u prvoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora se PRIDRUŽILA Australijskoj grupi za neproliferaciju biološkog i hemijskog oružja

Utorak, 23.09.2025 | 15:40

Crna Gora se jednostrano pridružila Australijskoj grupi, kao važnom mehanizmu za prevenciju širenja hemijskog i biološkog oružja, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.