Petak, 08.03.2024 | 09:25
IZVOR: Kolektiv.me

Maša "na meti" SJAJNIH FUDBALSKIH KLUBOVA, u dresu reprezentacije CG sanja o velikom takmičenju: "Boriću se za to!"

Maša Tomašević, mlada fudbalerka čije kopačke odjekuju strašću i talentom, osvaja srca ne samo svojim sportskim umijećem već i hrabrošću da kroči stazom koja je nekad bila rezervisana samo za dječake. 




Ustupljena fotografija; Foto: D.M. Management

Sa početkom fudbalske avanture sa samo četiri godine, Maša je postala simbol odlučnosti i istrajnosti, suprotstavljajući se stereotipima i otvarajući vrata svijetu bez ograničenja. Sve je, kako kaže, počelo jednog dana kada ju je otac poveo na svoj trening u školu fudbala, pružajući joj priliku da otkrije čaroliju fudbala, a istovremeno otvarajući vrata svijetu gdje su snovi bez granica.

Kako se ispostavilo, to je sagovornici Kolektiva bio prvi trening, a u prilog tome ide i to što je lopta vrlo rano postala Mašina glavna igračka.

Zanimljiva je činjenica da se Mašinom bavljenju fudbalom u početku protivio upravo otac.

“Kada sam počinjala, ženski fudbal nije bio razvijen, ali se vrlo brzo i njegovo mišljenje promijenilo. Porodica mi je uvijek najveća podrška kako u fudbalu, tako i u svemu ostalom”, ističe Maša na početku razgovora za Kolektiv.

Uspješna i istrajna u onome čime se bavi, Maša otkriva ko joj je sve vrijeme uzor i motivacija kako bi nizala uspjehe.

Jedan fudbaler je za nju poseban.

“Oduvijek pratim Kristijana Ronalda, jako mi se dopada njegov karakter i njegova mentalna snaga. Sa druge strane veliki sam poštovalac načina na koji on trenira, kako se hrani, odmara i šta sve preduzima da bi u danu utakmice predstavio sebe na najbolji mogući način”, objašnjava naša sagovornica, i dodaje da zna da je uz ogroman rad i trud sve moguće i da se zato nada da će igrati u nekom od, kako kaže, najjačih klubova.

Ta želja bi uskoro mogla da postane stvarnost, pošto su za Mašu zainteresovana dva velika kluba - Inter i Real Madrid!

Uspjesi kojima se može pohvaliti je mnogo, a nesumnjivo je da će oni samo nastaviti da se nižu.

Tako je Maša, između ostalog, bila najbolji strijelac svih kvalifikacija za U17 sa postignutih devet golova u tri utakmice.

“Po Uefinom izboru izabrana sam za top 10 igračica u usponu u Evropi. Željela bih da sljedeći rezultat bude plasman reprezentacije Crne Gore na neko veliko takmičenje i boriću se za to.”

A o priznanju koje joj je dala UEFA, Maša kaže da je uvijek vjerovala u sebe i potajno se nadala.

“Međutim, i dalje mi je sve to nestvarno i još uvijek nisam svjesna svega. Jako sam ponosna i nadam se da ću nastaviti ovim tempom”, ističe Maša.

Na pitanje kakva je Maša izvan stadiona; čime se bavi i kako usklađuje sve obaveze, sagovornica Kolektiva odgovara da nema pretjerano mnogo vremena, jer uz treninge pohađa i gimnaziju “Slobodan Škerović”.

“Odličan sam učenik i trudim se da izvršavam sve svoje školske obaveze. Moram da pomenem direktorku Biljanu Vučurović, kao i sve profesore koji mi izlaze u susret kada sam na okupljanju sa reprezentatacijom.”

Za sve djevojčice koje žele da treniraju fudbal, ali još uvijek nijesu napravile prvi korak, Maša ima posebnu poruku.

“Fudbal je igra koja vam može promijeniti život, donoseći radost i mnoga prijateljstva širom svijeta.”

Na našim prostorima, dodaje, ulazak u svijet ženskog fudbala može biti izazovan, ali uz istrajnost i ljubav prema igri, mogu se dostići visine koje se nijesu mogle ni zamisliti.

Svaki uspjeh, kaže Maša, zahtijeva posvećenost i naporan rad, samim tim svaki trening, svaka utakmica i svaki trenutak proveden na terenu donose ne samo fizičko poboljšanje, već i mentalnu snagu i samopouzdanje.

“Važno je vjerovati u sebe i u svoje sposobnosti. Nikada ne smijemo zaboraviti da su snovi ostvarljivi za one koji ne odustaju. Najvažnije od svega, za sve djevojke koje se bave fudbalom, igrajte s ljubavlju i uživajte u svakom trenutku na terenu”, zaključila je Maša u razgovoru za portal Kolektiv.me.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U saobraćajnoj nesreći na Goliji stradao dječak, povrijeđene tri osobe

Utorak, 07.07.2026 | 11:28

Petnaestogodišnjak je ispao iz automobila, koji se prevrnuo u saobraćajnoj nesreći na Goliji. Tri osobe su povrijeđene, od kojih jedna teže.

Potpisan sporazum vlasti i dijela opozicije; Živković: Ispoštovano 90 odsto onog što smo tražili u platformi

Utorak, 07.07.2026 | 11:37

Opozicija je pokazala da su joj bitniji državni od partijskih interesa, saopštio je danas predsjednik i poslanik Denmokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković.

UP - Državljanin Turske osumnjičen da je utajom poreza oštetio budžet za blizu 55.000 eura

Utorak, 07.07.2026 | 11:57

Ukoordinaciji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Kotoru, službenici Sektora za borbu protiv kriminala – Odsjeka za suzbijanje složenih oblika ekonomskog kriminala i sprovođenje finansijskih istraga, borbu protiv korupcije i ekološkog kriminala, u saradnji sa službenicima Poreske uprave su 6. jula 2026. godine podnijeli krivičnu prijavu protiv pravnog lica „S&D.C“ d.o.o. Budva i odgovornog lica S.D. (29), državljanina Republike Turske, zbog sumnje da je izvršio produženo krivično djelo utaja poreza i doprinosa, saopšteno je iz UP.

Usvajanje izmjena zakona o MUP i ANB najkasnije do 31. jula

Utorak, 07.07.2026 | 16:31

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša je na mreži X objavio dio sporazuma vlasti i dijela opozicije o prevazilaženju parlamentarne krize.

Katnić: Polovina voćnjaka nastala iz mog uzgoja, borove i jele sadio sam 2017. i 2018.

Utorak, 07.07.2026 | 14:40

Bivši glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić izjavio je danas pred Višim sudom u Podgorici da je oko polovine voćnjaka na porodičnom imanju nastalo iz njegovog uzgoja, navodeći da je borove i jele sadio tokom 2017. i 2018. godine.

Kovačević: Izmjene Ustava nijesu pobjeda političke zrelosti, već rezultat pritiska Evropske unije

Srijeda, 08.07.2026 | 10:56

Sporazum vlasti i opozicije o pokretanju procedure za izmjene Ustava predstavlja važan korak u evropskim integracijama Crne Gore, ali nije rezultat političke zrelosti domaćih aktera, već prije svega posredovanja Evropske unije, ocijenila je za Boje jutra, programska direktorica Centra za demokratsku tranziciju (CDT) Milica Kovačević.

Mandić: Naš cilj je da svaki ostvareni korak ka EU bude rezultat ozbiljnih reformi

Srijeda, 08.07.2026 | 10:45

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić sastao se sa delegacijom Odbora za evropske poslove Parlamenta Kraljevine Nizozemske.

Venecuela: I dalje raste broj žrtava zemljotresa

Srijeda, 08.07.2026 | 10:34

Broj poginulih u zemljotresima u Venecueli povećao se na 3.685, saopštilo je Ministarstvo informisanja te zemlje.

Za vikend obustava saobraćaja na dionici Njeguši – Bukovica zbog auto trke

Srijeda, 08.07.2026 | 10:26

Zbog održavanja trke brdskog šampionata Crne Gore MBAT “Njeguši 2026”, u subotu i nedjelju 11. i 12. jula, doći će do totalne obustave saobraćaja na regionalnom putu R1 Cetinje – Kotor na dionici Njeguši – Bukovica, za sve vrste vozila, prenosi Cetinjski list.

Zbog napada na Rajka Perovića privedene dvije osobe

Srijeda, 08.07.2026 | 10:01

Nikšićka policija privela je dvije osobe zbog sumnje da su napale odbornika u Skupštini opštine tog grada, Rajka Perovića i njegovog brata.

Od danas u primjeni novi Zakon o slobodnom pristupu informacijama

Srijeda, 08.07.2026 | 09:52

Od danas počinje primjena novog Zakona o slobodnom pristupu informacijama, saopštili su iz Ministarstva javne uprave.

Uhapšena državljanka Hrvatske, osumnjičena da je u Kotoru ukrala novčanik

Srijeda, 08.07.2026 | 09:44

Po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) u Nikšiću, uhapšena je državljanka Hrvatske A.H. zbog sumnje da je izvršila krivično djelo krađa, saopštili su iz tog tužilaštva.

Mundijal ulazi u završnicu: Četvrtfinalni okršaji obećavaju vrhunski fudbal

Srijeda, 08.07.2026 | 09:19

Ostalo je još samo osam reprezentacija u borbi za titulu prvaka svijeta!

Danas sjednice sedam skupštinskih odbora

Srijeda, 08.07.2026 | 09:03

Sjednice čak sedam skupštinskih odbora biće održane danas, najavljeno je iz parlamenta.

Baković tužio ASK, Agencija ostaje pri odluci da nije dokazao porijeklo dijela novca

Srijeda, 08.07.2026 | 08:42

Bivši pomoćnik direktora Uprave policije za Sektor kriminalističke policije Enis Baković tužio je Upravnom sudu Agenciju za sprječavanje korupcije (ASK) zbog odluke da nije mogao da dokaže porijeklo dijela novca uloženog u kupovinu vikendice na Žabljaku. Iz ASK-a su za Portal RTCG kazali da apsolutno ostaju pri navodima da Baković nije dostavio detaljne podatke o osnovima sticanja nepokretnosti na Žabljaku, niti je prijavio novčana sredstva.