Utorak, 12.03.2024 | 16:38
IZVOR: Kolektiv.me

Šaranović predložio Lazara Šćepanovića za v.d direktora Uprave policije

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović predložio je policijskog službenika Lazara Šćepanovića za vršioca dužnosti direktora Uprave policije. Ističe da ostala zainteresovana lica za v.d direktora Uprave policije nijesu kandidati, te Vlada o njima ne može odlučivati, o čemu će Vladu informisati pisanim putem. Dodaje i da nikada ne bi predložio kandidata za v.d direktora Uprave policije koji nije odgovarao istinito na poligrafskom ispitivanju.




Foto: gov.me/B.Ćupić

On je u izjavi za medije kazao da je postupajući po Zaključku Vlade Crne Gore, Ministarstvo unutrašnjih poslova 4. marta uputilo poziv svim zainteresovanim policijskim službenicima, koji ispunjavaju uslove da do 10. marta tekuće godine, dostave uredne prijave sa pratećom dokumentacijom, za mjesto v.d. direktora Uprave policije.

“Na javni poziv, po redosledu prijava, prijavilo se sedam zainteresovanih lica i to: Zoran Braunović; Milentije Doderović; Milutin Vasiljević; Aleksandar Radović; Petar Šestović; Miloš Peković i Lazar Šćepanović. Policijski službenici Miloš Peković, Zoran Braunović, Aleksandar Radović, Lazar Šćepanović, Petar Šestović i Milutin Vasiljević, predali su kompletnu dokumentaciju, sa naznakom da su rukovodioci organizacionih jedinica Uprave policije, što je bio jedan od uslova za prijavu. Policijski službenik Milentije Doderović nije rukovodilac neke organizacione jedinice Uprave policije, pa njegova prijava nije razmatrana”, kazao je Šaranović.

Kako je naveo, svi prijavljeni policijski službenici dali su nedvosmislen pristanak na poligrafsko testiranje.

“Sa svim prijavljenim policijskim službenicima obavio sam intervju, pregledao priloženu dokumentaciju i izanalizirao njihove predloge urgentnih mjera u cilju reforme Uprave policije, postizanja maksimalnog nivoa operativnosti i podizanja kapaciteta protiv svih oblika kriminaliteta, o čemu Vladi danas podnosim detaljnu informaciju. Vladi Crne Gore dostaviću i internu informaciju o rezultatima poligrafskog ispitivanja policijskih službenika, zainteresovanih za v.d direktora Uprave policije”.

Dalje navodi da su dva policijska službenika prošli poligrafsko testiranje, četiri policijska službenika nijesu, dok poligrafsko testiranje jednog nije relevantno zbog njegovih zdravstvenih okolnosti, a čija prijava je nepotpuna.

“Saglasno članu 16 stav 4 Zakona o unutrašnjim poslovima, odlučio sam da za v.d. direktora Uprave policije Vladi Crne Gore predložim policijskog službenika Lazara Šćepanovića, koji je dostavio najbolji Predlog urgentnih mjera u cilju reforme Uprave policije, postizanja maksimalnog nivoa operativnosti i podizanja kapaciteta protiv svih oblika kriminaliteta, najbolje se pokazao tokom intervjua i nije lagao niti na jednom pitanju postavljenom tokom poligrafskog ispitivanja. Ovim potvrđujem da nikada ne bih predložio kandidata za v.d direktora Uprave policije koji nije odgovarao istinito na poligrafskom ispitivanju”, kazao je Šaranović.

Podsjeća, da saglasno članu 16 stav 4 Zakona o unutrašnjim poslovima, Vlada postavlja v.d direktora Uprave policije isključivo na predlog ministra unutrašnjih poslova, a kako je već odlučio da policijski službenik Lazar Šćepanović bude kanditat za v.d direktora Uprave policije, ističe da ostala zainteresovana lica za v.d direktora Uprave policije nijesu kandidati, te Vlada o njima ne može odlučivati, o čemu će Vladu informisati pisanim putem.

“Nakon ovog poligrafskog testiranja, a po istom metodu slijedi temeljna kadrovska reforma unutar kompletnog policijskog aparata i sektora Ministarstva unutrašnjih poslova”, zaključio je Šaranović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Crna Gora ruskog državljanina izručila Izraelu: Osumnjičen za sodomiju i neprimjerene radnje u porodici

Srijeda, 11.03.2026 | 10:12

Službenici NCB Interpola Podgorica jutros su realizovali ekstradiciju ruskog i izraelskog državljanina S. G. (41) iz Crne Gore u Izrael, navode iz Uprave policije.

Sjevernokorejski lider u društvu kćerke posmatrao testiranje krstarećih raketa

Srijeda, 11.03.2026 | 09:38

Sjevernokorejski lider Kim Jong Un i njegova maloljetna kćerka posmatrali su testiranja strateških krstarećih raketa ispaljenih s ratnog broda, objavili su u srijedu državni mediji, dok je Sjeverna Koreja zaprijetila odgovorom na zajedničke vojne vježbe Sjedinjenih Američkih Država i Južne Koreje.

Dramatične scene iznad Dubaija: F-16 oborio iranski dron pred kupačima

Srijeda, 11.03.2026 | 09:18

Napetosti na Bliskom istoku dodatno su eskalirale nakon što je Iran nastavio napade na Ujedinjene Arapske Emirate, samo nekoliko dana nakon dramatičnih scena iz Dubaija, gdje su tokom vikenda gorjele luksuzne stambene zgrade u jednom od najbogatijih dijelova grada.

Zelenski: Niko nije spreman za treći svjetski rat

Srijeda, 11.03.2026 | 09:10

Saradnja Rusije s Iranom u proizvodnji dronova predstavlja ozbiljnu pretnju i čak bi mogla dovesti do Trećeg svetskog rata, za koji svet nije spreman, upozorio je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.

Uzbuna na aerodomu u Dubaiju, dronovi pali u blizini: Povrijeđeni strani državljani

Srijeda, 11.03.2026 | 09:08

Četiri osobe su povrijeđene nakon što su dva drona "pala u blizini" Međunarodnog aerodroma u Dubaiju, saopštila je Kancelarija za medije Dubaija.

Navodni Medenica: Milane, ja ne razaram sektor bezbjednosti, već ga liječim od pošasti zvane Demokrate

Utorak, 10.03.2026 | 14:48

Na društvenim mrežama danas se pojavio još jedan snimak novodog Miloša Medenice koji je u bjekstvu. On je reagovao na jučeršnju izjavu predsjednika DNP-a Milana Kneževića koji je kazao da Miloš Medenica i Mirjana Pajković više razaraju sektor bezbjednosti nego kavački i škaljarski klan zajedno.

Saobraćajna nesreća u Beranama, poginula jedna osoba

Utorak, 10.03.2026 | 12:49

Beranac Z. P. izgubio je život u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na gradskom dijelu magistrale Berane - Andrijevica.

Jevto Eraković podnio ostavku na mjesto predsjednika Odbora za antikorupciju

Utorak, 10.03.2026 | 11:22

Potpredsjednik i poslanik DPS-a Jevto Eraković podnio je ostavku na mjesto predsjednika Odbora za antikorupciju. To je objavio na današnjem pressu te partije.

Tužilaštvo formiralo predmet protiv Mirjane Pajković

Utorak, 10.03.2026 | 14:25

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici formiralo je predmet povodom saslušanja bivše državne službenice Mirjane Pajković, koja je u petak, po nalogu tužilaštva, dala iskaz Upravi policije.

Od danas život postaje neuporedivo BOLJI za ova četiri horoskopska znaka

Utorak, 10.03.2026 | 11:33

Život postaje mnogo bolji za četiri horoskopska znaka kada Jupiter završava svoj retrogradni hod 10. marta. Astrolozi Jupiter nazivaju "velikim dobročiniteljem" jer donosi obilje i materijalni uspjeh, sreću i dobru sudbinu, kao i radost i pozitivnu energiju.

Real bez sedmorice bitnih igrača napada Mančester siti, PSŽ protiv Čelsija

Srijeda, 11.03.2026 | 10:29

Real dočekuje Mančester Siti u derbiju osmine finala Lige šampiona, ali trener Alvaro Arbeloa suočava se sa velikim kadrovskim problemima. Izvjesno da će za ovaj duel biti bez Edera Militaa, Alvara Karerasa, Davida Alabe, Danija Sebaljosa, Džudija Belingema, Rodriga i Kilijana Mbapea.

Siner i Zverev u četvrtfinalu

Srijeda, 11.03.2026 | 10:22

Italijan u taj-brejkovima bolji od Brazilca Fonseke.

Crna Gora ruskog državljanina izručila Izraelu: Osumnjičen za sodomiju i neprimjerene radnje u porodici

Srijeda, 11.03.2026 | 10:12

Službenici NCB Interpola Podgorica jutros su realizovali ekstradiciju ruskog i izraelskog državljanina S. G. (41) iz Crne Gore u Izrael, navode iz Uprave policije.

Rozga pričala o udaji za Huljića: Ma, ne…

Srijeda, 11.03.2026 | 10:09

Ove godine Jelena Rozga slavi tri decenije karijere.

Dan kada je proglašena pandemija koronavirusa

Srijeda, 11.03.2026 | 10:06

Na današnji dan, 11. marta 2020. godine, Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) zvanično je proglasila COVID-19 globalnom pandemijom.

Savjetnica Milatovića: Smanjenje akciza moglo bi sniziti cijenu goriva za 27 centi po litru

Srijeda, 11.03.2026 | 09:57

Cijena goriva u Crnoj Gori mogla bi biti niža za oko 27 centi po litru ukoliko bi država prepolovila akcize na gorivo, saopštila je savjetnica Predsjednika Crne Gore za održivi razvoj Olivera Vukajlović.

U Vašingtonu osvanuo kip Trampa i Epsteina inspirisan legendarnom scenom iz Titanika

Srijeda, 11.03.2026 | 09:42

Anonimni umjetnici koji su već ranije u Vašingtonu postavljali satirične statue i instalacije usmjerene prema predsjedniku SAD-a Donaldu Trampu predstavili su svoj novi rad, prenosi Index.hr.

Sjevernokorejski lider u društvu kćerke posmatrao testiranje krstarećih raketa

Srijeda, 11.03.2026 | 09:38

Sjevernokorejski lider Kim Jong Un i njegova maloljetna kćerka posmatrali su testiranja strateških krstarećih raketa ispaljenih s ratnog broda, objavili su u srijedu državni mediji, dok je Sjeverna Koreja zaprijetila odgovorom na zajedničke vojne vježbe Sjedinjenih Američkih Država i Južne Koreje.

Dramatične scene iznad Dubaija: F-16 oborio iranski dron pred kupačima

Srijeda, 11.03.2026 | 09:18

Napetosti na Bliskom istoku dodatno su eskalirale nakon što je Iran nastavio napade na Ujedinjene Arapske Emirate, samo nekoliko dana nakon dramatičnih scena iz Dubaija, gdje su tokom vikenda gorjele luksuzne stambene zgrade u jednom od najbogatijih dijelova grada.

Zelenski: Niko nije spreman za treći svjetski rat

Srijeda, 11.03.2026 | 09:10

Saradnja Rusije s Iranom u proizvodnji dronova predstavlja ozbiljnu pretnju i čak bi mogla dovesti do Trećeg svetskog rata, za koji svet nije spreman, upozorio je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.