Četvrtak, 21.03.2024 | 20:29
IZVOR: RTCG

Jakić: Država nema razloge da nam uvede prinudnu upravu

Vlada je zaprijetila prinudnom upravom, a u opštini Šavnik kažu da su odradili sve što je do njih. Blokadu parlamenta koju su spremali opozicioni simpatizeri izbjegli su održavanjem dvije elektronske sjednice i tako riješili sporna pitanja strateškog plana i izbora nove opštinske izborne komisije.




Foto: arhiva, DPS

Predsjednik opštine Šavnik Jugoslav Jakić kaže da su uradili sve, pa država nema više nijedan razlog da im uvede prinudnu upravu.

“Bez ako hoće do kraja da idu u pravno nasilje i političku otimčinu i po svaku cijenu uvedu prinudnu upravu”, poručuje Jakić.

Ne misle tako u opozciji. Sporan je kažu strateški plan zbog čega će, kažu, Jakiću prinudna uprava brzih dana pokucati na vrata.

“Oni od države traže rok za produživanje, a ne strateški. Zamislite starteški plan razvoja opštine za 24 sata. Nijesu imali vremena, u opštini koja ima prezaposlenost da od 2017. godine donesu starteški plan, nego će sad da ga donesu za 24 sata”, ukazuje Gavrilo Cerović iz koalicije “Za budućnost Šavnika”.

Jakić sada traži od nadležnih da se omogući nastavak izbora.

I opozicija bi na izbore ali tek kad se riješe, kako tvrde, sporni birači. No, imenovanje nove komisje u suštini ne mijenja stvari jer i u novom sastavu gotovo je izvjesno da neće postojati većina da se nastave izbori u Šavniku.

“Ukoliko država ne može da obezbijedi da se izbori održe na ta dva biračka mjesta, da se uđe u izbornu reformu đe će se to zakonom riještii i gdje niko više neće da ospori da se u Crnoj Gori, na bilo kojem mjestu može osporiti bilo koji izborni proces”, pojasnio je on.

Cerović smatra da kada dođe prinudna uprava raspisuju se novi izbori i novi birački spisak.

“To je novi proces u kome će biti realni stanovnici koji stavrno žive, a ne raznorarazni, da ne pominjem više prezimena”, zaključio je om.

Izbori u Šavniku su počeli 23. oktobra 2022. godine, a u devet navrata ponovljeni jer članovi biračkih odbora iz opozcije nijesu pojedinim glasačima omogućavali pravo glasa.

U međuvremenu, Državna izborna komisija donijela je 120 rješenja za ponavljanje izbora koje OIK nije mogao da sprovede.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

URA: Amandman PES-a na Zakon o SPI suprotan Ustavu i zakonima i usmjeren na kažnjavanje građana

Srijeda, 24.12.2025 | 12:52

Poslanički klub Građanskog pokreta URA neće glasati za amandman Vasilija Čarapića na Zakon o slobodnom pristupu informacijama, kojima se ovaj propis želi obesmisliti i teret neodgovornosti državnih organa i javnih funkcionera prebaciti na građane, saopštili su iz Građanskog pokreta URA.

SNP: Mjesto ministra sporta pripada našoj partiji

Srijeda, 24.12.2025 | 11:59

Članovi Odbora saglasili su se da je neophodno dodatno intenzivirati neposredan kontakt sa građanima, kao i da se dosljedno mora poštovati koalicioni sporazum konstituenata vladajuće većine, uz jasan stav da mjesto ministra sporta pripada SNP-u, kako je sporazumom i predviđeno, saopšteno je iz Opštinskog odbora SNP-a Podgorica.

Milatović: Krapović nastavlja sa odmazdom prema časnim oficirima Vojske CG

Srijeda, 24.12.2025 | 11:54

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović je ocijenio da je nezakonito udaljavanje sa dužnosti komandanta Mornarice Vojske Crne Gore, Darka Vukovića, nastavak odmazde i bahatog ponašanja ministra odbrane Dragana Krapovića prema Vojsci Crne Gore i njenim časnim oficirima.

Rakočević: Državna kasa je glavni resurs zloupotreba za lične interese

Srijeda, 24.12.2025 | 09:52

Državna kasa je danas ne gubeći kontinuitet decenijama, ostala jedan od glavnih resursa zloupotreba za lične interese, koristeći se prvenstveno polugama političkih pripadnosti i pozicija. Jedan od primjera ovakvog odnosa prema javnim finansijama su osnovano sumnjamo zloupotrebe u Ministarstvu sporta i mladih, saopštio je predsjednik Sindikata uprave i pravosuđa Crne Gore Nenad Rakočević.

Vlada večeras na telefonskoj sjednici donijela 15 odluka

Utorak, 23.12.2025 | 21:01

Vlada je večeras na telefonskoj sjednici utvrdila niz akata. Kako je saopšteno, oni su odlučivali na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade.

Mikijelj čestitao Božić vjernicima katoličke vjeroispovijesti

Srijeda, 24.12.2025 | 13:23

U susret Božiću koji se slavi po gregorijanskom kalendaru, direktor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore, direktor Morskog Dobra Mladen Mikijelj, uputio je čestitku svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti. 

Odbor za bezbjednost i odbranu podržao Šćepanovića za direktora policije, protiv glasao Bojović

Srijeda, 24.12.2025 | 13:16

Odbor za bezbjednost i odbranu je većinom glasova poslanika vlasti podržao prijedlog da dosadašnji v.d. direktora Uprave policije Lazar Šćepanović bude postavljen na ovu poziciju u punom mandatu.

Optužni predlog protiv zaposlene u VMC: Osumnjičena da je 2022. godine unosila lažne podatke o vakcinaciji protiv virusa Covid-19

Srijeda, 24.12.2025 | 13:11

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici (ODT) podnijelo je Osnovnom sudu u Podgorici optužni predlog protiv M.V, zaposlene u Vojno-medicinskom centru, zbog sumnje da je u svojstvu medicinske radnice izvršila produženo krivično djelo falsifikovanje službene isprave, naveli su iz tog tužilaštva.

URA: Amandman PES-a na Zakon o SPI suprotan Ustavu i zakonima i usmjeren na kažnjavanje građana

Srijeda, 24.12.2025 | 12:52

Poslanički klub Građanskog pokreta URA neće glasati za amandman Vasilija Čarapića na Zakon o slobodnom pristupu informacijama, kojima se ovaj propis želi obesmisliti i teret neodgovornosti državnih organa i javnih funkcionera prebaciti na građane, saopštili su iz Građanskog pokreta URA.

Ovaj evropski grad proglašen je najopuštenijim mjestom za život u 2026. godini

Srijeda, 24.12.2025 | 12:32

Američka kompanija Remitli  nalizirala je 170 gradova širom svijeta kako bi utvrdila koji se smatraju najopuštenijim za život. Na prvom mjestu našao se Ajndhoven  u Holandiji.

SNP: Mjesto ministra sporta pripada našoj partiji

Srijeda, 24.12.2025 | 11:59

Članovi Odbora saglasili su se da je neophodno dodatno intenzivirati neposredan kontakt sa građanima, kao i da se dosljedno mora poštovati koalicioni sporazum konstituenata vladajuće većine, uz jasan stav da mjesto ministra sporta pripada SNP-u, kako je sporazumom i predviđeno, saopšteno je iz Opštinskog odbora SNP-a Podgorica.

Zaboravite na klasiku: Ovo je evropski grad sa najljepšim dočekom Nove godine

Srijeda, 24.12.2025 | 11:45

Nova godina spada među rijetke praznike koji se obilježavaju širom planete.

Ulcinj: Uhapšen državljanin BiH, osumnjičen da je uznemiravao vlasnika lokala

Srijeda, 24.12.2025 | 11:28

Đ.K.(38) iz Bosne i Hercegovine uhapšen je ubog toga što je u jednom ugostiteljskom objektu u Ulcinju uznemiravao vlasnika objekta dok je kod sebe držao startni pištolj.

Didijevi advokati se žalili zbog presude: Traže da reper bude pušten na slobodu

Srijeda, 24.12.2025 | 11:25

Advokati hip-hop mogula Šona Didija Kombsa u utorak  uveče  zatražili su od Drugog okružnog saveznog apelacionog suda u Njujorku da naredi njegovo hitno puštanje iz zatvora, poništi presudu po optužbama vezanim za prostituciju ili naloži sudiji da mu ublaži četverogodišnju kaznu.

Ferero nakon rastanka sa Alkarasom: Pojavile su se priče…

Srijeda, 24.12.2025 | 11:09

Prodrmao se teniski svijet informacijom da su se rastali Karlos Alkaras i Huan Karlos Ferero.