Ponedjeljak, 08.04.2024 | 16:16
IZVOR: rtcg.me

Marić pred Farska Ostrva: FAVORITI SMO, potrebno nam je STRPLJENJE

Najbolje crnogorske fudbalerke sjutra će ugostiti selekciju Farskih Ostrva u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.




Foto: YouTube screenshot/ Sportfem Crna Gora

Crna Gora je na startu kvalifikacija pobijedila Andoru 6:1, takođe u Podgorici. Selektor Mirko Marić očekuje teži posao u okršaju sa Farskim Ostrvima.

"Farska Ostrva su protiv Grčke igrala vrlo dobro. Grkinje su imale samo četiri šuta u okvir gola i pogodak postigle iz jedanaesterca. Ne smije da nas zavara naša ubjedljiva pobjeda od 9:0 prije četiri mjeseca, treba samo da se sjetimo utakmice u gostima gdje smo vrlo teško stigli do tri boda. Svakako, favoriti smo i djevojke imaju samopouzdanja, treba da vodimo igru i da se mi pitamo, ali moramo biti obazrivi i koncentrisani od prvog do 90. minuta. Potrebna nam je maksimalna koncentracija i strpljenje jer svaka utakmica je priča za sebe",  kazao je selektor Mirko Marić na današnjoj press konferenciji.

Naše fudbalerske dobro poznaju rivala sa kojim su odigrale dva meča u prethodnom izdanju Lige nacija. Oba puta Crna Gora je pobijedila, 1:0 u Toršavnu i čak 9:0 u Podgorici.

"Razlika između dva meča sa Farankama je samo u tome što smo ih u Podgorici na vrijeme otvorili. Za 15-ak minuta dali smo im tri gola i bilo nam je mnogo lakše, a protivnik je bio zbunjen. Voljeli bismo da se to ponovi, ali nijedna utakmica nije ista. Trudićemo se da damo gol na vrijeme, a i ako ne bude tako ne smijemo gubiti strpljenje. Bitno je da pobijedimo, nije bitno na koji način" dodao je Marić.

Kapitenka Slađana Bulatović očekuje novu pobjedu, ali ističe da je važno biti oprezan.

"Očekujemo pobjedu. Igrale smo dva puta sa Farankama, u oba meča slavile, tako da nam nijesu nepoznanica. Svakako moramo biti ozbiljne i ne smijemo ih shvatiti olako. Nema opuštanja i razmišljanja o rezultatu iz prošlog meča, vjerujem da ćemo pobijediti, ali neće biti lako. Čeka nas teža utakmica nego protiv Andore, u kojoj želimo da pokažemo kvalitet i od prvog minuta odigramo ozbiljno i napadački" kazala je Bulatović, koja se osvrnula na duel sa Andorom prije tri dana.

"Nijesam zaodovoljna početkom utakmice protiv Andore, ušle smo ležerno, a u drugom poluvremenu ispravile greške. Možemo mnogo bolje i ne smijemo to sebi da dozvoljavamo. U hodu ćemo ispravljati nedostatke, dobro je što smo u drugih 45 minuta pokazale dominaciju, o čemu govori i rezultat od 6:1", dodala je Slađana.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Janović o incidentu na blokadama: “Gospoda” se dobro opremila za protest, ako policija ne bude djelovala češće će dolaziti do ovoga

Petak, 16.01.2026 | 21:14

Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Tonći Janović, komentarisao je incident koji se dogodio danas na kružnom toku ka Nikšiću i Cetinju kada su mještani Botuna blokirali saobraćaj i saopštio da će ako policija ne bude reagovala sve češće dolaziti do ovoga.

FNC uveo rangiranje po kategorijama, evo kako je pozicioniran Miloš Janičić

Petak, 16.01.2026 | 20:23

Fight Nation Championship (FNC) iza sebe ima izuzetno uspješnu godinu, a promocija je napravila i veliki iskorak uz potrebu za jasnijom strukturom takmičarske hijerarhije.

Medojević: Da nije bilo PzP-a, srpski jezik ne bi bio u Ustavu

Subota, 17.01.2026 | 08:10

Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević tvrdi da je lično intervenisao tokom izrade Ustava 2007. godine kako bi srpski jezik ušao u najviši pravni akt Crne Gore. U razgovoru za Pobjedu kaže da je alternativa bila ustav u kojem se Srbi i srpski jezik uopšte ne bi pominjali.

Vlada planira da stane na put blokadama saobraćaja: Uskoro izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima?

Subota, 17.01.2026 | 10:41

Izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima, kojima su predviđene oštrije sankcije za neprijavljena javna okupljanja koja blokiraju ključnu infrastrukturu, trebalo bi uskoro da budu predate u skupštinsku proceduru, saznaje Pobjeda.

Oboren rekord: Crna Gora i Slovenija odigrale najefikasniji meč u istoriji EHF Euro

Subota, 17.01.2026 | 08:16

Utakmica u Oslu između Crne Gore i Slovenije ušla je u istoriju evropskog rukometa, jer je viđen rekordan broj golova na jednom meču EHF Euro.

Policija sankcionisala 13 osoba zbog blokade saobraćaja u Donjoj Gorici

Subota, 17.01.2026 | 19:45

Službenici Uprave policije – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sankcionisali su danas 13 osoba koje su tokom neprijavljenog okupljanja u naselju Donja Gorica vozilima blokirale saobraćaj, saopšteno je iz Uprave policije.

Itana Grbić: Ovo je velika lekcija za sve nas

Subota, 17.01.2026 | 19:29

Na zatvaranju grupe B Lige šampiona 23. februara prošle godine rukometašice Budućnosti su imale zicer za osminu finala, jer su dva minuta prije kraja vodile tri razlike, ali su dozvolile Rapidu sa izbori remi (21:21) i "otme" im već viđeno 6. mjesto.

Poslanice DPS-a: Hitno identifikovati one koji prijete Elzi Numanović

Subota, 17.01.2026 | 19:06

Poslanice Demokratske partije socijalista uputile su podršku odbornici te partije u Skupštini opštine Bijelo Polje, Elzi Numanović zbog, kako su navele, prijetnji koje su joj upućene preko društvenih mreža.    

„Plave“ izgubile od Borusije, u posljednjih devet minuta dale samo gol

Subota, 17.01.2026 | 19:16

Korak naprijed, korak nazad, to je očigledno sudbina najmlađe ekipe u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Bečić sa Rajzing Rajnke: Interes SAD je stabilna i demokratska Crna Gora

Subota, 17.01.2026 | 18:32

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić primio je juče u oproštajnu posjetu, ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je interes SAD stabilna i demokratska Crna Gora.

Kako stres svakodnevno utiče na zdravlje crijeva i varenje?

Subota, 17.01.2026 | 19:01

Svakodnevni stres, od neočekivanih računa do osjećaja potcijenjenosti na poslu, može negativno uticati na zdravlje crijeva, upozorava nutricionistkinja Kim Plasa.

Evropski savez Rožaje: Javna preduzeća moraju funkcionisati u skladu sa zakonom i u interesu građana

Subota, 17.01.2026 | 18:44

Javna preduzeća moraju funkcionisati u skladu sa zakonom i u interesu građana, a ne kao instrument partijskih i političkih interesa, saopšteno je iz Evropskog saveza Rožaje (SD-SDP-LP).

Na Aerodromu Podgorica uhapšen turski državljanin, imao falsikovanu boravišnu dozvolu

Subota, 17.01.2026 | 17:31

Policija je jutros na Aerodromu Podgorica lišila slobode B.T. (41), državljanina Republike Turske, jer je kod sebe imao falsifikovanu dozvolu za boravak u našoj zemlji.

Inter se revanširao Udinezeu, Lautaro čovjek odluke

Subota, 17.01.2026 | 17:56

Inter je upisao osmu pobjedu u posljednjih devet mečeva u Seriji A, pošto je slavio na gostovanju Udinezeu 1:0.

Nezgoda na putu Nikšić – Risan: Vozilo se prevrnulo na krov

Subota, 17.01.2026 | 17:46

Na magistralnom putu Nikšić – Risan, došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj se jedno vozilo prevrnulo na krov.